Арматура класу А-1

11.07.2015

АРМАТУРА ДЛЯ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ (ГОСТ 5781-82)

Арматура класу А-1

Залізобетон вважається одним з найбільш міцних будівельних матеріалів. Залізобетонні блоки являють собою монолітне з’єднання сталевої будівельної арматури і бетону, ефективно взаємодіють в єдиній конструкції. Будівельна арматура надає залізобетонним конструкціям особливу міцність, а бетон захищає арматуру від корозії. Арматура залізобетонних конструкцій буває різних видів (залежно від призначення і виду конструкцій).

Основні типи будівельної арматури: робоча, монтажна, розподільна. Різні типи арматури для ЗБВ виготовляються з різних видів арматурної сталі. Головні якості такої стали: міцність і пластичність. Ціна арматури багато в чому залежить від матеріалу та способу її виготовлення.

Один з основних стандартів арматурної сталі — ГОСТ 5781-82. Він поширюється на два типи будівельної арматури — круглу горячекатаную арматурну сталь з гладкою поверхнею і арматурну сталь періодичного профілю. Дані типи будівельної арматури застосовуються для армування звичайних і попередньо напружених залізобетонних конструкцій.

І в одного і в іншого виду сталі є свої достоїнства. Поперечні виступи на круглих стрижнях (сталь періодичного профілю) дають краще зчеплення з бетоном. Тому будівельна арматура періодичного профілю частіше застосовується в масивних конструкціях з товстим бетонним шаром, надаючи їм більшу міцність. А будівельна арматура гладкого профілю набуває необхідну міцність і гнучкість за рахунок матеріалу виготовлення – арматурної сталі, легованої марганцем і кремнієм.

Проте при використанні будь-якого виду будівельної арматури – гладкою, рифленою, круглого або серповидного перерізу – експлуатаційні властивості будівлі поліпшуються.

Класифікація і сортамент арматурної сталі

Класи арматурної сталі по ГОСТ 5781-82 у відповідності з її механічними властивостями наступні: А-I (A240), A-II (A300), A-III (A400), A-IV (A600), A-V (A800), A-VI (A1000). Клас міцності вказано в дужках. Згідно з ним кожен тип сталі має свої особливості.

наприклад, сталь серії A-III (А400) зберігає міцність конструкції навіть при експлуатації в умовах з підвищеною температурою. Профіль, виготовлений із сталі серії A-II (A300), має виступи, які йдуть по гвинтових лініях з однаковим заходом на обох сторонах профілю. А на арматурі із сталі класів A-III (A400), A-IV (A600), A-V (A800), AVI (A1000) звичайного і спеціального виконання правий і лівий заходи відповідно розташовуються з різних сторін профілю. Арматурну сталь класу А-I (A240) виробляють у вигляді гладкого профілю, класів А-ІІ (A300), A-III (A400), A-IV (A600), A-V (A800) і A-VI (A1000) – періодичного профілю. За бажанням замовника сталь класів А-ІІ (A300), A-III (A400), A-IV (A600) і A-V (A800) також може проводитися у вигляді арматури гладкого профілю. Готова арматурна сталь комплектується зв’язки стрижнів або мотків. Кожен такий комплект маркується у відповідності з товарним знаком, типом сталі, номером партії і тавром технічного контролю.

Технічні вимоги до арматурної сталі

Матеріал виготовлення – вуглецева сталь високої міцності і твердості і низьколегована сталь з хорошою ударною в’язкістю і низьким порогом холодноламкості.

Таблиця. Хімічний склад марок арматурної сталі.

Короткий опис статті: арматура ціна Арматура класу А-1 Арматура класу А-1

Джерело: Арматура класу А-1

Також ви можете прочитати