Безкоштовні типові проекти житлових заміських будинків і котеджів

11.07.2015

Типові проекти будинків

Будівництво будинку завжди починається з складання його проекту, роботи по якому відносяться до одних з найбільш важливих етапів зведення будівлі. На сьогоднішній день багато будівельні компанії готові запропонувати своїм клієнтам безкоштовно вже повністю готові прості типові проекти будинків, які можна використовувати для будівництва свого будинку. Також можете подивитися зразки проектів на фото в цій статті.

простий типовий проект будинку

Зведення будинку ні в якому разі не можна починати без попереднього проектування, калькуляції і підготовки чіткої кошторису, так як в проект заноситься інформація, вкрай важлива для багатьох етапів робіт. Насамперед визначається відповідне розташування інженерних комунікацій: водопостачання, електрика, вентиляційні системи, тепло. Розробляється схема закладки фундаменту, перекриттів покрівельної системи, а також розраховується квадратура кожного окремо взятого приміщення.

Типовий проект будинку являє собою результат роботи не однієї людини, а цілої команди людей. Велика частина роботи виконується архітектором, який спочатку створює ескізні начерки плану у вигляді малюнка і креслення. Крім цього, проект будинку обов’язково включає в себе технічну документацію, в якому чітко прописані всі види і типи робіт, які використовуються при будівництві проектованого котеджу.

типовий проект котеджу

У завдання архітектора входить ретельне промальовування окремих планів на кожен поверх будівлі, розгляд різних можливих рішень для фасадів у всіх площинах, створення тривимірних моделей проектованого будинку, розробка схем всіх інженерно-комунікаційних систем.

Крім архітектора, в проектуванні будинку активно бере участь конструктор, чиїм завданням є усунення можливих помилок архітектора і втілення в життя його задумів. При закладці фундаменту конструктором виробляються необхідні розрахунки, вивчається грунт на ділянці, після чого надається вся необхідна інформація про найбільш відповідному типі, який в даному місці стане самим безпечним і ефективним. Крім цього, конструктор відповідає за вивчення покрівлі і перекриттів, а також створює якісні таблиці розрахунків та креслення, які в подальшому стануть однією з найбільш важливих частин проекту.

Вибір і покупка типового проекту будинку

Перш ніж замовляти в якомусь агентстві, слід уважно ознайомитися з портфоліо фахівців. В ідеалі портфоліо повинне містити типові проекти будинків з фотографіями готових зведених будівель, щоб була можливість оцінити можливий результат співпраці.

Переваги типових проектів

Головною особливістю будь-якого типового проекту є осмисленість планування, не надто великий, але цілком придатною для комфортного проживання. У будь-який типовий проект можна внести необхідні невеликі зміни у відповідності з вашими вимогами та особливостями земельної ділянки.

Віддаючи перевагу вже повністю готовому типовим проектом, ви економите не тільки свої кошти, але й час, так як підготовка робочої документації в цьому випадку займає всього кілька днів. Внесення коригувань та змін не займе багато часу. Майбутній власник будинку може починати будівництво свого котеджу відразу після покупки проекту і «прив’язування» його до відділку.

типовий проект дерев’яного будинку

Типові проекти будинків і котеджів коштують не дуже дорого, хоча кінцева вартість, звичайно, залежить від загальної площі і складності об’єкта, а також наявності інженерних комунікацій. Але все ж, у порівнянні з вартістю індивідуальних проектів, розцінки на типові істотно нижче.

Повністю готовий проект будинку повинен включати в себе кілька частин-розділів, де чітко прописані архітектурні і конструктивні рішення. У документах обов’язково повинно знаходитися опис вентиляції та опалення, каналізації та водопостачання. Електропостачання повинно знаходитися в окремому розділі. Кожен розділ проекту повинен містити в собі чітке і повне опис об’єкта, мати перерізи, розрізи, креслення, плани, а також специфікації матеріалів і виробів.

типовий проект і планування зручного одноповерхового будинку 10×8

Підбираючи проект майбутнього будинку, зверніть увагу, що вартість багатоповерхових будівель незначно перевищує вартість одноповерхових будівель . Причина полягає в тому, що при будівництві багатоповерхових будівель використовується один і той же фундамент та покрівлю. При цьому варто враховувати, що в багатоповерхових будинках комунікації працюють кілька надійніше.

типовий проект двоповерхового будинку з гаражем

Замовляючи проект приватної проектної організації, пам’ятайте про те, що підготовка всіх необхідних документів і якісне його створення потребує певних витрат часу і коштів. У більшості випадків, готовий проект завжди трохи відрізняється від задуманого, так як технічні норми не завжди дозволяють втілити в життя ті чи інші деталі.

Тому якщо ви вирішите завантажити безкоштовно і знайти в інтернеті типовий проект заміського будинку — то будьте готові до всяких несподіванок і неприємних сюрпризів під час будівництва, які вам доведеться вирішувати самим…

Ось як раз на цьому відео ви можете подивитися складнощі, з якими зіткнувся замовник, який використовував типовий проект будинку з газоблоків

Також ви можете прочитати