Будівництво будинку: нові технології будівництва і матеріали, FB.

20.08.2015

Будівництво будинку: нові технології будівництва та матеріали

Еволюція житлового будівництва за останні десятиліття дозволила радикально змінити уявлення про комфортне, безпечне та функціональне житло. Впровадження автоматизованих систем, підвищення ефективності інжинірингу та неперевершені техніко-фізичні властивості будматеріалів — ось ключові напрями, за якими розвивається сучасне будівництво будинку. Нові технології будівництва активно вбирають і новаторські рішення з суміжних областей.

Розробка альтернативних підходів до виробничих процесів, електротехнічні ноу-хау, а також наукові відкриття накладають свій відбиток на технологічні рішення в будівельній галузі. При цьому розвиток охоплює практично всі існуючі ніші — від способів укладання фундаменту до електроінструменту і оздоблювальних матеріалів.

Блокова опалубка

Як відомо, основою будинку є фундамент. Для отримання міцного і надійного будови він повинен мати відповідну платформу. Принципи, на яких здійснюється будівництво будинків за новою технологією блокової (або незнімної) опалубки, припускають кілька напрямків. Одним з найбільш затребуваних в Росії є формування опалубки з порожнистих пінополістирольних елементів з арматурним каркасом.

Особливість конструкції в тому, що навантаження від стін перекладається на залізобетонну монолітну основу — безпосередньо опалубка включає плити, блокові компоненти, а також легкі панелі. До речі, останні не потребують видалення після того, як бетон затвердів, і забезпечують дві функції: теплоізоляційну та формоутворюючу.

Крім пінополістирольних матеріалів, нова технологія будівництва будинків допускає і застосування деревно-цементної конструкції, що реалізується з плит і блоків. У виготовленні такої опалубки використовують цемент і хвойну тріски з відходів деревообробки, що відбивається і на екологічних якостях будівлі.

Властивості

Яскравою ілюстрацією переваг від використання пінополістиролу і блокової опалубки є термодом. У ньому передбачається влаштування монолітної бетонної основи, яка реалізується за рахунок утеплених формованих компонентів із спіненого полістиролу. Очевидно, що нові технології будівництва приватних будинків в холодних регіонах вимагають підвищеної теплоізоляції, яку і забезпечують пінополістирольні елементи.

Це порожнисті термоблоки, у ніші яких заливається бетонний розчин. Таким чином формується 15-сантиметрова монолітна стіна, яка має двостороннє утеплення плоскої панелями товщиною 5 див.

3D-технології в будівництві

Не кажучи про те, що застосування тривимірного моделювання вже багато років практикується в розробці дизайнерських проектів інтер’єру і підготовці технічної документації, сьогодні набирає популярність і безпосередньо 3D-матеріал. Спеціальні панелі, які виступають сполучною ланкою між монолітним і каркасно-панельним домобудівництвом, дозволили освоїти нові технології. Матеріали у будівництві на основі 3D-панелей можна представити як заводські пінополістирольні елементи.

По конструкції вони нагадують звичайні плити, але ув’язнені в оплетку з двох арматурних сіток, що йдуть паралельно. З’єднання в панелях формуються за рахунок діагональних стрижнів з нержавіючої або оцинкованої дроту. Фіксація стрижнів відбувається під кутом — таким чином пінополістирольна основа пробивається, що створює просторову порожнину разом з армуючими сітками. У завершеному вигляді така система покрита бетоном і виглядає як цілісно-монолітна конструкція.

Нововведення каркасного домобудівництва

Назва даної методики у фахівців може асоціюватися з комплектами готових збірних елементів, з яких виконується швидке будівництво будинку. Нові технології будівництва, безперечно, досягли успіху в цій сфері, але в разі каркасного ноу-хау важливо інше.

Проектування таких будинків передбачає розведення навантаження від стін і компонентів, що забезпечують несучу функцію. Тобто перші в даному випадку не виступають в якості стримуючого елемента — це завдання перекладається на вертикальний остов (каркас). Це принципово нова технологія будівництва будинків по каркасному принципом, завдяки якій для будівельників відкриваються нові можливості у спорудженні стін, оскільки одна з ключових функцій (несуча) відпадає.

Ідея «розумного» будинки

Мабуть, актуальний напрямок, освоєнням якого займаються найбільші виробники та будівельні організації. Згідно концепції «розумного» будинку, житловий простір максимально оптимізується і з точки зору енергоефективності, і в плані зручності використання.


Оскільки є ризики значного подорожчання таких проектів, компанії прагнуть орієнтуватися на економне будівництво будинку. Нові технології будівництва з різних областей дозволяють поєднувати комунікаційні системи, пристрої безпеки, освітлювальне обладнання, електротехнічні прилади та інші елементи забезпечення функціоналу і комфорту в єдину інфраструктуру. Взаємозв’язок окремих систем, реалізована в одному комплексі, істотно полегшує експлуатацію будинку і оптимізує витрати його ресурсів.

Інновації в світлотехніці

На даному етапі розвитку освітлювальних приладів явно виділяється світлодіодна продукція. Це підтверджується масовим переходом на Led-освітлення промислових і громадських об’єктів, однак і приватний сектор проявляє інтерес до вигідного джерела світла. Особливо виражено застосування нових технологій у будівництві заміських будинків, які є найбільш енергозатратними. Комплексне постачання котеджів світлодіодними пристроями дозволяє економити до 50%, при цьому зберігаючи високу продуктивність та якість освітлення. В останніх моделях Led-світильників виробники використовують принципово нові рішення — наприклад, впроваджують полікарбонатні та алюмінієві елементи в корпус, а основу лампи забезпечують призматичними светорассеивателями.

Інструмент та обладнання

У цих областях вдосконалення продукції обумовлено жорсткою конкуренцією на ринку. Зручність, ефективність і безпека при експлуатації будівельного інструменту підвищуються за рахунок впровадження нових фіксаторів оброблювальних головок, більш надійних ріжучих компонентів, потужних акумуляторів, антивібраційних систем і т. д. Не ігнорується і ергономіка — виробники застосовують в інструменті особливі склади пластика і гуми, що спрощує будівництво. Нові технології, нове обладнання та широкий набір допоміжних систем дозволяють здійснювати ремонтно-монтажні операції безпечно, оперативно і якісно.

«Зелені» технології

Технологічне просування в будівництві вже не можна уявити без композитних і синтетичних матеріалів. Незважаючи на запевнення виробників в абсолютній безпеці подібних виробів, справжня екологічність будинку можлива лише за умови використання натуральної сировини. При всій екзотичності проекти споруд з саману, глини, землі та інших матеріалів користуються попитом і удосконалюються. Фундамент виготовляється на основі нешкідливого бетону, а у пристрої покрівлі застосовуються гонт, очерет, солома і т. д.

Досить оригінальною здається і концепція проекту «Лисяча нора» — по суті, він передбачає земляне будівництво будинку. Нові технології будівництва тут можна розглядати як саму ідею максимального наближення до природи. До менш радикальних варіантів екодома належать споруди, в яких мінімізовано використання сильнодіючих сумішей, лакофарбових покриттів, пластикового облицювання та інших ненатуральних будматеріалів.

Тенденції розвитку житлового будівництва

Складно виділити або окреслити хоча б приблизні напрямки, які можуть мати продовження у майбутньому. Їх досить багато, і тісний взаємозв’язок різних підходів при безпосередньому будівництві не дозволяє розмежувати спеціалізації технологій. Наприклад, входження склопластикової арматури спричиняє зміни в методах пристрою фундаменту, а застосування композитних панелей пред’являє нові вимоги до фіксуючим елементів. З цього випливає, що новітні технології в будівництві спрямовані на досягнення конкретної задачі з урахуванням і розвитку суміжних областей.

Передбачити, яким буде будівництво через 20-50 років, також неможливо. Сьогодні входить в практику використання деяких космічних технологій, з’являються порохові інструменти — можливо, ці області вже скоро покладуть початок новим концепціям домобудівництва, залишивши позаду колись революційний «теплий» стать, полікарбонатні сплави і вінілові шпалери. Але в будь-якому випадку новітні технології в будівництві будуть орієнтовані на цілком традиційний набір характеристик сучасного будинку — енергоефективність, комфорт і ергономічність, надійність і довговічність, безпеку і економічність. Під такі запити і підводяться технології розробки будівельних сумішей, блокових матеріалів, обладнання і т. д.

Короткий опис статті: будівництво будинків Стаття про останні технології в будівельній галузі. Описані нові концепції домобудівництва, матеріали та інші ноу-хау. будівництво будинку нові технології будівництва новітні технології в будівництві нова технологія будівництва будинків

Джерело: Будівництво будинку: нові технології будівництва та матеріали — FB.uk

Також ви можете прочитати