Даху приватного будинку . Будівництво будинків, котеджів своїми руками.

17.09.2015

Даху приватного будинку

Дерев’яні крокви поділяють на дві основні групи: наслонние і висячі.

Наслонние крокви мають не менше двох нерухомих точок опори кроквяних ногу решт (в конику і на поздовжній стіні) і не дають розпору на стіни.

Висячі крокви мають нерухомі точки опори кроквяних ніг у нижніх кінцях і на поздовжній стіні. Вони дають розпір, який сприймає затяжка.

Нижні кінці кроквяних ніг опираються на мауерлати з окантованих колод діаметром 18-20 см, які укладають по внутрішньому обрізу стіни. Мауерлати пов’язують в кутах врубками вполдерева і скріплюють скобами. Одинарне або подвійне сполучення кроквяної ноги з затяжкою роблять в зуб і скріплюють скобами. Крокви виконують з колод, брусів і дощок. На дощаті крокви витрачають на 15-20% менше деревини, ніж на крокви з колод. Розміри окремих елементів крокв визначаються розрахунком. Практикою проектування та будівництва визначено деякі орієнтовні правила улаштування крокв:

1. Крокви встановлюють на відстані 0,6—1,5 м один від одного.

2. Для конструктивних елементів похилих і висячих стропил при довжині елемента не більш 6,5 м можна застосовувати колоди діаметром 18-20 див.

3. Конструктивні елементи крокв виконують без їх отески, за винятком одного боку кроквяних ніг для укладання обрешітки.

4. Мауерлати отесивают на два канти і покривають смолою.

5. Відстань горючих елементів крокв і покрівлі від внутрішньої поверхні димоходу повинна бути не менше 38 див. Крокви кріплять до стіни «скрутками» з дроту або скобами, а між собою вітровими зв’язками. Звис даху утворюють кінці крокв, виступаючі назовні на 40-50 см, і «кобилки» — дошки, прибиті цвяхами до крокв.

Обрешітку даху влаштовують по кроквах, і служить вона для укладання і підтримання покрівлі. Виконують обрешітку із брусків і дощок, які прибивають до крокв з деяким кроком, залежних від перерізу обрешітки і конструкції покрівлі. Під рулонні покрівлі роблять подвійну решетування: спочатку робочий настил із брусків з деяким кроком, а потім суцільний захисний настил із сухих дощок. Розріджене решетування придатні для покрівлі, яка збирається з окремих жорстких міцних плиток або листів, наприклад, черепиці, покрівельного заліза і хвилястих азбестоцементних листів ондуліну, металочерепиці та ін. Відстань між елементами решетування приймають у відповідності з розмірами покрівельних плит і листів. При більш тонких нежорстких плитках дощатий настил роблять суцільним.

Найпростіші трикутні дерев’яні ферми

Схеми висячих крокв і деталі вузлів

Елементи даху

План крокв і обрешітки

Схеми крокв односхилих покрівель: а — без підкоси; б — з підкосом: — з одним рядом стійок і підкосами; г — з двома рядами стійок і підкосами

Короткий опис статті: будівництво приватного будинку Дах будинку складається з декількох елементів. Мауерлат — це брус, що лежить на зовнішніх стінах, в який впираються основні несучі конструкції даху.Дерев’яні крокви поділяють на дві крокв, крокви, покрівлі, елементів, стропильними, колод, стіни, листів, дощок, обрешітки, настил, Крокви, роблять, скобами, Мауерлати, крокв, скріплюють, висячих, які, більш

Джерело: Даху приватного будинку » Будівництво будинків, котеджів своїми руками. Об’єкти будівництва

Також ви можете прочитати