Детальна інструкція по установці і монтажу душової кабіни + фото

19.09.2015

Докладна інструкція по установці і монтажу душової кабіни

насамперед, необхідно переконатися в наявності всіх елементів комплектації і цілісності (особливо це необхідно для таких душових кабін, які замовлялися за допомогою інтернету). Слід приділяти увагу особливо на те, що на кабіні відсутні які або сколи, подряпини, в цілісності скла, є інструкція (обов’язково має бути!). Якщо Ви раптом виявите, які, або недоліки, не слід підписувати документи, а вимагати заміни, адже на це у вас є повне право. Практично марно буде пред’явлення претензій, якщо були підписані документи до того, як ретельно огляньте комплектацію. З усіх випадків (98%), постачальнику замовники зазвичай довіряють, ніж останні і користуються, продаючи недоукомплектовані і биті душові кабіни.

Знадобиться для монтажу душової кабіни наступне:

Інструменти для монтажу душової кабіни
Матеріали для монтажу душової кабіни

1. Прозорий антибактеріальний силікон;

2. За 1,5 метра 2 шланга;

Технологія монтажу душової кабіни
Перевірка комплектації душової кабіни

Отже, доставлена кабіна та перевірена її цілісність. Тепер можна починати її установку. Першим ділом біля душової кабіни слід знайти піддон. Акуратно, щоб не пошкодити його, роздрукуйте коробку. Утримуватися там мають наступні елементи: піддон, його фартух, безпосередньо рама для піддону, сифон, гайки, шпильки, на яких кронштейни і ніжки для фартуха будуть триматися і шурупи. Якщо відсутні будь-які з елементів, то має бути ще одна з коробочок, де і будуть вони всі бути.

Збірка піддону душової кабіни

Знімаємо з піддону спеціальну захисну плівку. Потім його необхідно перевернути, покласти на підготовлений раніше великий картон, який допоможе уникнути появи на піддоні різного роду подряпин.

Тепер слід дістати саму раму. Якщо у піддона рама вже є звареної, і збирати її вже немає необхідності, то її укладаємо таким чином на піддон, щоб збігалися наявні на рамі отвори з кріпильними на піддоні вставками.

Беремо великі за розміром 4 шпильки, у яких зазвичай діаметр становить від 10 до 12 міліметрів. Закручуємо гайки. Шайби при цьому проставляємо так. Коли на всі шпильки, буде накручено по дві гайки, вкрутіть їх в спеціальні кріпильні вставки, але при цьому попередньо очистіть отвори від зайвого в них скотча і акрилу. Торкаючись дно піддону, проявляйте особливу обережність, адже про неотшлифованную гостру поверхня досить легко поранитися.

Після цього на раму надіньте шпильки. Рама при цьому повинна піддону торкнутися днищем. Тепер закрутіть зверху гайки. Перевірте, щоб між рамою і піддоном не було зазору.

За допомогою розвідного ключа не докладаючи особливих зусиль, підтягніть гайки. Спочатку, щоб притиснути до піддону раму верхні гайки, а потім і нижні. Не прикладайте великих зусиль, адже рама тонка і легко може прогнутися. При цьому порушиться у конструкції її жорсткість, і кабіна стане нестійкою.

Виберіть найбільш підходящі серед усіх шурупів довжиною і кількістю отворів (висота профілю + 5мм.), щоб закріпити до піддону раму.

Раму ставимо рівно на спеціальні кріпильні опуклості із заставними і прикручуємо за допомогою шурупів.

Прикріплення фартуха до піддону

Потім, щоб прикріпити до верху піддону фартух, візьміть кронштейни (маленькі, загнуті у вигляді питання, чорного або білого кольору). Зніміть заздалегідь з фартуха спеціальну захисну плівку і встановіть його по фасадному периметру піддону. Тепер, взявши кронштейни, їх прикрутіть на закладні. Кріпляться кронштейни, відповідними по довжині двома шурупами.

Після цього, на розташовані на фасаді три ніжки слід закрутити гайки і надягти шайби. Зверху слід протягнути у формі букви "М" чорного кольору кронштейни, що мають коротку перфоровану бік. Після цього, якщо є, покласти шайби, а зверху накрутити гайки. Зробіть регулювання прилягання до кронштейнів низу фартуха (тут дуже важливими є нормальна у окружності кривизна і перпендикулярність).

Монтаж сифона

Монтуємо сифон. Знаходимо пластикову нижню частину, а також сталеву верхню. Наверх встановлюємо одну гумову прокладку, яка володіє більшою увігнутістю. Ретельно змащуємо її за допомогою силікону.

Вставляємо, разом з добре промазаної силіконом прокладкою сталеву частина в отвір для сифона. Тепер беремо плоску другу прокладку і гайку. У піддона, на його нижньому боці є щілина, через яку при експлуатації душової кабіни можливо протікання води. Щоб це запобігти, щілину також слід обробити за допомогою силікону. Встановлюємо плоску прокладку і накручуємо гайку з латуні.

Після того, як гайки будуть накручені, що залишилася різьблення намажте жирним шаром силікону. Також, силіконом обробіть різьбу, яка залишилася, у пластикового сифона в нижній внутрішньої частини.

Обережно закрутіть по різьбі у сифона його пластикову нижню частину до сталевий. Слідкуйте при цьому, щоб по різьбі не було перекосів (можливий зрив різьби, а новий сифон не дуже-то і дешевий).

Розмажте по гайці залишилися надлишки видавленого силікону.

Регулювання піддону

Коли з піддоном будуть проведені всі перераховані вище операції, то можна буде вже піддон встановити на місце запланованої установки, і по потрібному рівню його відрегулювати. Це є дуже важливим процесом.

Ви просто виконали колосальну роботу. Тепер можна сміливо піти відпочити, перекурити або випити чаю.

Хотілося б відзначити також те, що до каналізації сифон приєднувати не варто, так як при подальшому монтажі ще не раз доведеться пересувати кабіну.

Тепер можна приступити до распаковыванию інших коробок, в яких можна побачити: стеля, двері, радіо, бічні стінки кабіни, дах, центральну, з встановленим змішувачем стійку і так далі.

Складання даху душової кабіни

Зручно спочатку приступати після складання піддону до складання даху. Для цього слід знайти тропічний душ, динамік, лампу, декоративні кришки (може і не бути у Вашому комплекті) і кулер. Видаляємо зі стелі спеціальну захисну плівку, і названі елементи встановлюємо на дах.

Складання рами душової кабіни

Після цього можна приступати до складання рами, яка включає наступні елементи: два вертикальних і два напівкруглих профілю. Приступаємо до складання рами для дверей кабіни. Вона включає в себе два прямих і два напівкруглих профілю. Для цього слід знайти підходящої довжини, в кількості 8 штук шурупи і збираємо.

Тепер настав час для уважного огляду елементів і роздумів, адже якщо дверна рама буде зібрана неправильно, то стане неможливою подальша збірка. Зазвичай, на профілях напівкруглої форми є наклейки, де зазначено, як повинен розташовуватися профіль – нижній або верхній. Набагато простіше йде справа з прямими за формою профілями. У них є в нижній частині квадратної форми виріз, що дозволяє до краю піддону встановити профіль більш щільно.

Розібравшись з тим, як повинні розташовуватися дані елементи, можна їх з’єднувати. Слід приблизно на двійку встановити шуруповерт, беруться шурупи і елементи з’єднуються. Якщо, при установці в отвір рами шурупа, який надітий на биту випадає, обробіть за допомогою силікону всі наявні шурупи. В основному це допомагає.

Беремо гумові обмежувачі, попередньо, беремо короткі шурупи ними і в них проробляємо отвори таким чином, щоб на виході обмежувача їх довжина не перевищувала більше 3 міліметрів. Їх закручуємо в отвори, яка розташована в поглибленні на профілях напівкруглої форми, де дверні ролики стануть ковзати. На обох цих профілях розташування отворів є синхронним.

Доукомплектування бічних панелей

Починаємо виробляти доукомплектування бічних панелей. В основному, розташовані там – тримач, полку, рейка, дзеркало і так далі.

Виробляємо збірку центральної панелі, якщо вона в розібраному стані (монтаж змішувача).

У важільного змішувача монтаж ручок здійснюється за допомогою спеціального кріпильного болта, розташованого всередині. Здійснюється за допомогою плоскої викрутки.

Установка на піддон елементів кабіни

Монтуємо бічну будь-яку стінку, а також з радіо і зі змішувачем центральну панель. Між собою, з’єднуються по вертикалі задня стінка і бічна панель. Поки не варто все це прикручувати до піддону. Потім прикручується таким же способом, до центральної панелі, друга бічна панель.

Необхідно приділяти особливу увагу при монтажі даних панелей стикуванні даних трьох елементів по горизонтальній площині, необхідно чітке збіг меж. Піддони, завдяки якісним особливостям душових китайських кабін в основному йдуть кривими, при монтажі стелі у них можлива поява небажаних зазорів, які впливають не тільки на естетику, але і на гідрофобність конструкції. Потім встановлюємо профільний каркас, на якому знаходяться двері, і монтуємо його спереду, закручуючи при цьому в кількості 8 штук шурупи. Тут важливо місця стикування приділяти особливу увагу.

Стінки змонтовані, тепер настав час даху. Ставимо її акуратно наверх, перевіряємо по вертикалі з піддоном співвідношення країв даху (тут Вам буде потрібно допомога помічника, який потримає в необхідному положенні дах). Вам буде потрібно в цей час прикрутити на чотири шурупи стелю.

Щоб дах не бовталася, виробниками Китаю спереду на напівкруглому профілі її кріплення не передбачається. Якщо товщина Вашого профілю дозволяє (можуть бути і порожнистими), то по периметру напівкруглого профілю можна за допомогою свердла, з діаметром у два міліметри, просвердлити акуратно отвір і потім закрутити шурупи.

Тепер слід в правильному положенні розмістити на піддоні верхню конструкцію. Досягти цього можна м’яким пересуванням на поверхні піддону. Це зробити нескладно, якщо визначити візуально зазори. Змонтувавши на необхідне місце дах, можна шляхом закручування ззаду шурупів виробляти закріплення конструкції.

Тепер справа за основним – обробкою силіконом місць можливої протікання і швів. В основному це робиться позаду, але іноді потрібно і спереду. Останньою силіконом обробляється верх даху, коли кабіна буде встановлена на своє місце і будуть змонтовані двері.

Залишаємо сохнути силікон, і вирушаємо доукомплектовувати віями передні бокові вікна і двері.

Для того щоб елементи при установці війок і елементів роликів накрутити правильно, слід по відношенню один до одного правильно розташувати двері. У роликах розташовані ексцентрики, які слід встановити в положення між роликами на максимальній відстані, а саме, вузькою у ексцентрика його частиною вгору.

Потім монтуються першим ділом в пази вертикальних профілів передні бічні стекла. Слід скла попередньо надягти ущільнювачі з пластмаси. Можна змастити для кращого ковзання при їх монтажі силіконом.

Після цього можна встановлювати двері. Після їх монтажу перевіряємо їх відкриття і закриття. Якщо один до одного магніти підходять нещільно, вони регулюються шляхом повертання на одне роликових власників дверей ексцентриків, або наворачиванием у двох роликових власників шурупа.

Під’єднання комунікацій душової кабіни

Тепер можна до каналізації, холодної та гарячої води під’єднати кабіну. Перед остаточною установкою її на місце слід провести випробування.

Випробування душової кабіни

Випробування. Перевірте по черзі біля кабіни всі її функції, перевірте у всіх з’єднань їх герметичність. Якщо все в порядку, то можна з кабіни встановлювати на її остаточне місце.

Короткий опис статті: душові кабіни китай // Зміст[Сховати]Інструменти для монтажу душовою кабиныМатериалы для монтажу душовою кабиныТехнология монтажу душовою кабиныПроверка комплектації … Водопостачання,Ванна кімната,Душова кабіна,Ванна,Монтаж,Технологія,Своїми руками

Джерело: Докладна інструкція по установці і монтажу душової кабіни + фото та відео

Також ви можете прочитати