Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною: комбіновані ванни

05.10.2015

Душ замість ванни або ванна разом з душем? Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною

Розробляючи інтер’єр ванною. багато стикаються з дилемою: ванна або душова? Якщо приміщення невелике, відповідь очевидна: звичайно, душова. Вдалий дизайн ванної кімнати з душовою кабіною дозволяє вирішити одним махом кілька проблем, а саме:

 • звільнити площу під установку пральної машини, сушарки, предметів меблів;
 • отримати гарно оформлене приміщення – будь-яка душова виглядає сучасно і стильно;
 • спростити завдання догляду за ванною кімнатою – підтримувати в порядку душову набагато простіше, ніж доглядати за ванною.

Види душових

Сучасні виробники сантехнічного обладнання намагаються догодити всім категоріям наших громадян, а тому випускають душові з різноманітними функціями і опціями. Найпростіша душова являє собою підлоговий піддон і шторки або скляне огородження. Вартість її доступна кожному, а монтаж легко здійснимо своїми руками. Більш дорогі душові кабіни дозволяють приймати душ з великим комфортом – вони, як правило, є багатофункціональними. Серед додаткових опцій кабіни можуть бути, наприклад, такі:

 • гідромасаж;
 • телефон, радіо, аудіо, декоративне підсвічування;
 • таймер і термометр – для програмування температури води і тривалість контрастного душу;
 • турецька баня;
 • інфрачервона сауна – комбі-кабінах, що складаються з двох відсіків;
 • відсік для аромамасел і лікарських розчинів – для сеансів ароматерапії і інгаляцій;
 • вентилятор – для швидкого провітрювання після використання;
 • іонізатор – для дезінфекції внутрішньої поверхні кабіни.

Стоять багатофункціональні агрегати набагато дорожче, ніж найпростіші дешеві душові кабіни та куточки, але місця займають стільки ж – їх розміри починаються від 80х80 див.

Якщо дозволяють фінансові можливості, можна придбати комбіновану систему, що виконує функції гідромасажною ванною і душовою. Функціональність таких систем вражає уяву – комбіновані ванни з душовою кабіною легко замінюють собою сауну, лазню і СПА-салон. Вражає і вартість – найдорожчі екземпляри цих диво-пристроїв коштують близько $10000. Габарити їхніх можуть бути різними – від 120х80 см до 170х80 см і більше.

Власникам квартир просторніші можна залишити і ванну і душову. Спеціально для них випускаються комплекти «ванна плюс піддон для душу». Обидва входять в комплект сантехнічних пристрої мають виїмки, що підходять під розміри один одного. Система виходить досить компактною і займає не набагато більше місця, ніж одна стандартна ванна.

Якщо ж площа ванної настільки велика, що в ній вільно розміщуються ванна, душова кабіна і всі необхідні предмети та пристрої, упускати цю можливість можна – в цьому випадку кращим рішенням буде установка і того й іншого.

Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною

Продумуючи дизайн ванної кімнати з душовою кабіною або куточком, потрібно враховувати специфіку приміщення. Ванна – найбільш інтенсивно використовується кімната в квартирі. В ній приймають душ і водні процедури, перуть білизну і роблять ще багато інших важливих речей. Вимоги до ванної завжди високі. Її інтер’єр повинен бути красивим, ергономічним і практичним водночас.

Розробку інтер’єру зазвичай починають з продумування концепції. Якою ви уявляєте власну ванну? Як приміщення для релаксу, в якому можна відпочити і змити весь накопичився за день негатив? Або на перший план для вас виходить зручність і швидкість користування основними функціями? Як би те ні було, ванна повинна розроблятися з урахуванням ваших уподобань, індивідуально під вас.

Визначившись із стилем і наповненням, переходять до планування приміщення. Результатом даного етапу має стати дизайн-проект майбутнього інтер’єру. Типовий дизайн-проект включає в себе:

 • плани інженерних комунікацій (електрика, вода);
 • площа приміщення;
 • план розміщення сантехнічних приладів і меблів;
 • розрахунок кількості матеріалів та їх вартості;
 • ескіз інтер’єру.

Далі слід «чорнової» етап ремонтних робіт. включає в себе знесення та/або зведення перегородок, вирівнювання стін і підлоги, підведення труб. Потім виконується фінішна обробка стін і стелі, монтаж кабіни і її підключення. Зазначимо, що установка кабіни зазвичай не викликає труднощів – при бажанні її можна зібрати і підключити своїми силами.

Короткий опис статті: ванна з душовою кабіною Одна з популярних ідей збільшення вільної площі маленької ванної кімнати – комбіновані ванни з душовою кабіною. дизайн ванної кімнати з душовою кабіною,комбіновані ванни з душовою кабіною

Джерело: Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною: комбіновані ванни

Також ви можете прочитати