Довідник, Насадки на дриль, своїми руками

24.07.2015

Насадки на дриль — своїми руками

Свердління отворів досить часто передбачає нестандартне просвердлення. В одних випадках потрібно проробити отвір під правильним кутом, в інших же це отвір має бути строгою глибини. Тому, в таких випадках використовуються додаткові насадки на дриль, які допоможуть виконати поставлене завдання.

Обмежувач кутів просвердлювання

Отже, однією з найбільш корисних видів насадок є насадка, що обмежує кут свердління, а також глибину. Така насадка складається всього лише з трьох простих деталей. Це невеликий хомут, що дозволяє натиснути і утримувати насадку на корпусі дриля. В хомуті повинно бути зроблено два отвори, в які вставляються два направляючих прутика діаметром d =6 мм. Ці прутки потрібно зігнути згідно малюнку, наведеному нижче.

Довідник, Насадки на дриль, своїми руками

Довідник, Насадки на дриль, своїми руками

Коли дрилем просверліваются отвори, її упор повільно починає рухатися до обмежувача, і починає стикатися з фіксатором. Таким чином, витримується необхідна глибина свердління. Цей обмежувач допоможе виконати необхідні кути для свердління. Від зміни кута, під яким потрібно робити отвір, змінюється і спрямовуюча.

Кругорезная насадка

Досить елементарна насадка для вирізання круглих заготовок за допомогою дриля. Так, закріпивши насадку на корпусі дриля, можна зробити виріз у формі кола на таких матеріалах, як оргаліт і фанера або ДСП.

Довідник, Насадки на дриль, своїми руками

Насадка для здування стружки

Часто, при свердлінні отворів майстра стикаються з проблемою скупчення великої кількості тирси. Це практично завжди заважає при роботі, так як ставати погано видно заготівлю, отвори і відстані між просвердленими отворами. Тому, як варіант вирішення цієї проблеми можна зробити спеціальну насадку, убирающую тирсу і стружку прямо під час роботи. Таку насадку можна запросто зробити з шматка жерсті, приміром, пивної банки. На дрилі є вентиляційні щілини, в яких рухається повітряний потік. Тому, щоб спрямувати цей потік на стружку, вирізаємо з банки спеціальну форму, і закріплюємо її на корпусі дриля. Тепер, повітря буде направлятися на місце, де проходить свердління, тим самим здуваючи тирсу.

Насадка під малі свердла

Також, досить часто виникає необхідність робити дуже маленькі отвори. А адже стандартні набори свердел не завжди мають у своєму розпорядженні такими розмірами. У таких ситуаціях використовуються свердла з-під маленьких дрилів, що використовуються в мікропроцесорній техніці. Однак під таке маленьке свердло потрібна необхідна насадка, в якості якої може використовуватися цанговий патрон для моторчика. Даний патрон може фіксувати досить малі свердла, аж до діаметра 0,1 мм. Але, враховуйте, що при такому свердлінні, швидше за все, потрібні будуть малі обороти, які можуть забезпечуватися завдяки спеціальному регулятора обертів.

Довідник, Насадки на дриль, своїми руками

Короткий опис статті: насадок

Джерело: Довідник — Насадки на дриль — своїми руками

Також ви можете прочитати