Дозвіл на будівництво. Порядок отримання дозволу на будівництво

22.09.2015

Дозвіл на будівництво

Отримання дозволу на будівництво приватного будинку сьогодні є повсюдною практикою, що дозволяє з одного боку органам місцевого самоврядування контролювати подібні програми, а з іншого отримувати об’єктивну оцінку розроблених проектів, що надається державними фахівцями.


Таким чином, дозвіл на будівництво є свого роду гарантією дотримання технічних і санітарних норм у рамках існуючих стандартів і архітекторського плану конкретного населеного пункту.

Кожен такий документ видається органами самоврядування після відповідної заяви власника або орендаря земельної ділянки, де передбачається проводити будівельні роботи. Рішення про видачу дозволу на право будівництва приймається колегіально після надання письмових висновків профільних фахівців. Самовільно побудовані об’єкти підлягають знесенню, а з забудовників стягується штраф згідно з положеннями Цивільного Кодексу РФ. Так що офіційний дозвіл є безумовним підтвердженням права власника ділянки по зведенню житлового об’єкта своїми силами.

Дозвіл на будівництво приватного будинку — необхідні документи

Отримання дозволу на будівництво, передусім, пов’язано з грамотною розробкою технічно-інженерного проекту, є документальною основою всіх монтажних і пуско-налагоджувальних робіт. В цьому основоположному документі повинні бути вказані всі необхідні складові інфраструктури об’єкта, включаючи підведення комунікацій та облаштування прилеглої території.

Розробкою проектів займаються спеціальні організації, більш того, такі роботи найчастіше пропонують самі підрядники. При цьому для забудовника вигідно, коли проект створюється безпосередньо компанією, яка буде займатися роботами. Це дозволяє зосередити повну відповідальність за підготовчий період і побудований будівельний об’єкт.

До проекту зазвичай додаються технічні умови, видані комунальними службами, які визначають порядок і технології підведення до будівлі мереж побутового забезпечення. Всі дані цих розрахунків включаються в проект і точно дотримуються в процесі робіт, що в кінцевому підсумку допомагає спростити отримання дозволів і процес здачі об’єкта в експлуатацію.

Проектна документація затверджується та реєструється в державних органах, після чого приєднується до заяви про отримання дозволу на будівництво будинку.

Крім того, дозвіл на будівництво будинку припускає наявність у заявника документів, що підтверджують право власності або довгострокової оренди відповідної земельної ділянки. Термін видачі дозвільного документа за законом становить 10 днів, але як показує практика, цей процес різних поправок і недоробок у проекті може розтягнутися.

Отримання дозволу на будівництво – особливості процедури

Видані дозволи на будівництво будинку має строк дії, який зазвичай складає три роки. Якщо за цей час роботи не почалися, дозвіл втрачає свою силу й всю процедуру доведеться проходити заново.

Іноді крім вищеперелічених документів для отримання дозволу на будівництво необхідно подати довідки про юридичну «чистоту» земельної ділянки, де буде збудовано об’єкт. У разі наявності застави або претензій третіх осіб дозвільний документ зазвичай не видається.

Після отримання дозволу на будівництво необхідно протягом десяти днів надати до місцевого містобудівна відділ копію проектної документації з точними вимірами, інженерно-геодезичними дослідженнями, варіантами підведення комунальних мереж, детальним планом будови для занесення цих даних в загальну інформаційну базу.

Алгоритм видачі дозволу на будівництво

Оптимальним варіантом оперативного отримання дозволу на будівництво будинку є передача відповідних повноважень спеціальним компаніям, які займаються подібними питаннями професійно. Оплата таких послуг, як правило, з лишком компенсує час і нерви, необхідні для ходіння по різних інстанціях і внесення виправлень в проектну документацію.

Крім того, такий підхід дозволяє уникати налагоджених корупційних схем, які сьогодні мають місце при вирішенні подібних питань. І, нарешті, довіряючи цю роботу досвідченого агента, забудовник отримує необхідні гарантії про те, що дозвіл на будівництво буде оформлено в термін, а це дозволяє більш ефективно розпланувати роботи.

Попередня стаття

Короткий опис статті: будівництво приватного будинку

Джерело: Дозвіл на будівництво. Порядок отримання дозволу на будівництво будинку

Також ви можете прочитати