Драбина стремянка: різновиди, як вибрати, як виготовити . Лад

14.09.2015

Драбина стрем’янка: різновиди, критерії вибору, самостійне виготовлення

Зміст статті:

Якщо хтось вважає, що драбина стрем’янка не відрізняється особливою різноманітністю видів, поспішаю запевнити в зворотному – зайдіть в будь-який будівельний магазин, а краще у великий супермаркет і, повірте, ваші очі розбіжаться, а мозок запаморочиться від надмірної напруги. Доведеться шукати відповідь на питання, як вибрати драбину – перед вами виявиться не один вид подібних виробів, що відрізняються своїми габаритами, а як мінімум з десяток. З ними і розберемося в цій статті, в якій разом з сайтом stroisovety.org вивчимо різновиди драбин і виберемо серед них найбільш підходящу для вас конструкцію. Мало того, ми розповімо про те, як виготовити найпростішу сходи драбину своїми руками.

Драбина стрем’янка фото

Драбина стрем’янка: різновиди

Сходи драбини трансформери фото

Крім усього іншого, існуючі нині сходи драбини можна поділити і за матеріалом, з якого вони виготовляються. Тут є всього три варіанти – це дерев’яна драбина алюмінієва і сталева. Найбільш оптимальним варіантом для дому, так і для роботи теж, можна назвати алюмінієву драбину, перевагою якої є її мала вага. Якщо шукаєте виріб подешевше, тоді потрібно звернути увагу на сталеві драбини. Найдорожчими вважаються дерев’яні, але, за великим рахунком, купувати їх має сенс тільки в тому випадку, коли мова йде про трансформері або складному виробі даного типу – просту драбину з дерева досить просто виготовити своїми руками. Про це ми поговоримо дещо пізніше, а поки підведемо підсумки і сформулюємо основні критерії вибору драбини.

Як вибрати драбину: п’ять основних моментів

Сам по собі вибір драбини – справа нескладна, особливо якщо людина знає, що йому треба, а вірніше для яких цілей буде застосовуватися ця драбина. Визначитися з правильним вибором допоможуть п’ять питань, які доведеться поставити собі перед покупкою цього пристосування. До речі, будь-який продавець магазину запитає вас про те ж, якщо ви попросіть його допомогти в виборі драбини.

 1. Яка висота драбини потрібна? В ідеалі вона підбирається так, щоб піднявшись на неї, людина не упирався головою в стелю. Це що стосується вибору розмірів побутової драбини – якщо говорити про будівництво, то до певної висоті тут прив’язуватися не варто. У таких ситуаціях краще віддати перевагу регульованим по висоті сходах – це складні вироби або трансформери.
 2. З якого матеріалу купити драбину? На мій погляд, це питання суто індивідуальний і він впирається виключно у вартість виробу. Матеріал, з якого зроблена драбина, на її стійкість і працездатність ніяк не впливає – інша справа надійність і довговічність. В цьому відношенні краще віддати перевагу драбин, виготовлених з алюмінієвого профілю.

Драбина телескопічна стрем’янка фото

 • Якість майданчика і ступенів – на них людині, особливо майстру обробникові, доведеться проводити багато часу, і кволими ці елементи сходів бути не повинні. В ідеалі вони повинні бути оснащені гумовими протиковзкими вставками. Для побутового використання підійдуть драбини з ребристими площадками та сходами – цього цілком достатньо, щоб людина в здоровому розумі і при пам’яті не впав зі сходів.
 • Наявність протиковзких накладок на ніжках драбини обов’язково. Вони потрібні і для того, щоб в процесі експлуатації ніжки драбини не пошкоджували декоративне покриття .
 • Додаткові функціональні пристосування. Якщо драбина купується для роботи, то ви напевно оціните наявність на ній спеціальних гачків, можливо навіть підвісних кишень і невеликих додаткових майданчиків для інструменту.
 • Ну і найголовніше – це якість. Якою б супер-сучасною не була драбина, гріш їй ціна, якщо через тиждень вона розхитається або взагалі зламається. Тут потрібно дивитися на жорсткість драбини в розібраному вигляді і, природно, звертати увагу на виробника.

  Стрем’янка своїми руками: найпростіший варіант

  Виготовити пряму сходи з дерева не так вже і складно, а все, що відрізняє її від найпростішої драбини, це наявність додаткових опор або, якщо мова йде про двосторонній сходах даного типу, то другого прямого сходового маршу. Ось вам і початок технології виготовлення дерев’яної драбини своїми руками – робимо дві прямі сходи і при цьому враховуємо декілька моментів.

  1. Ширина – вони повинні вкладатися один в одного з зазором до 3 мм з кожної сторони.
  2. Розташування ступенів. Щоб стрем’янка складалася повністю, дві драбини повинні бути дзеркальним відображенням один одного – сходи повинні розташовуватися якомога ближче до якогось із країв боковин.
  3. Відсутність ступенів у верхній частині драбини. Цей проміжок доведеться розрахувати виходячи з висоти збирається вами конструкції.

  Дерев’яна драбина своїми руками фото

  А далі знадобиться з’єднати ці дві драбинки в єдиний виріб. Самий простий варіант, що тут можна придумати, це довгий болт з гайкою або шпилька. Щоб знизити швидкість зношування отворів в дереві, в них можна вбити металеві трубки, тоді тертя буде відбуватися по металу, а деревина страждати не буде. Природно, доведеться подбати і про верхнього майданчику – її краще виготовити з товстої фанери. На верхній сходинці її можна прикріпити за допомогою невеликих дверних петель. І не забудьте про гак з нижньої сторони майданчика, в завдання якого входить не дати драбині роз’їхатися – він повинен бути досить потужним, щоб не розгинатися під вашою вагою.

  В принципі, це все, що можна сказати по воду питання, як зробити драбину своїми руками? Існують і інші технології виготовлення засобів даного типу – якщо ви вмієте користуватися зварюванням, то її можна зробити з тонкостінної профільної труби. Принцип той же, що і матеріал, з якого вона виготовляється, на її конструктивні особливості впливає мало. На експлуатаційні характеристики так, але ніяк не на загальну технологію виготовлення.

  Автор статті Олександр Куликов

  Короткий опис статті: сходи драбини Драбина стрем’янка: основні різновиди та їх особливості. На що звернути увагу при виборі сходи драбини. Як зробити драбину самостійно. сходи драбина, драбина своїми руками, дерев’яна драбина, драбина для дому, як зробити драбину своїми руками

  Джерело: Драбина стрем’янка: різновиди, як вибрати, як виготовити | Лад Поради

  Також ви можете прочитати