Драбина стремянка з майданчиком стане кращим помічником у будинку

15.09.2015

Драбина стрем’янка з майданчиком стане кращим помічником у будинку

У будь-якому домашньому господарстві стрем’янка є незамінним елементом. З її допомогою можна вкрутити лампочку або дістати книгу з високого шафи, наклеїти шпалери або полагодити електропроводку, розташовану під стелею. На дачній ділянці сходи драбини з площадкою необхідна при зборі врожаю фруктів, обрізку дерев, пристрої вертикального озеленення і т. д.

Переносні сходи використовують на складах і у великих супермаркетах, щоб працівники без праці могли дістатися до верхніх полиць з товаром, будівельно-монтажних і ремонтних роботах. Важливість драбин важко переоцінити, але чомусь згадують про них лише в момент крайньої необхідності.

Драбина стремянка з майданчиком стане кращим помічником у будинку

Види переносних драбин

Насамперед, переносні сходи підрозділяються на побутові і професійні, які досить громіздкі, але більш функціональні і міцні, порівняно з першим варіантом.

Побутові сходові конструкції, в свою чергу, поділяються на дві основні групи:

 • приставні драбини;
 • драбини.

Драбина стремянка з майданчиком стане кращим помічником у будинку

Відзнакою приставних конструкцій від драбин є необхідність забезпечення їх опори на яку-небудь поверхню або конструкцію. Це може бути стіна, отвір в перекритті, опорна балка, дерево і т. д. Приставні сходи встановлюють із нахилом або у вертикальному положенні, з кріпленням до опори за допомогою спеціальних гаків, що знаходяться у верхній частині. Вони можуть мати Г-образну форму з робочою площадкою.

Як правило, приставні драбини випускають певної висоти – до трьох метрів, хоча в продажу є моделі, що розсовуються на великі відстані. Але не варто забувати про те, що чим вище буде сходи, тим менш стійкою вона виявиться, не кажучи вже про те, що вага у неї буде досить солідний.

Драбина стремянка з майданчиком стане кращим помічником у будинку

Драбини вважаються більш практичними, зручними і безпечними, тому що вони мають кращу стійкість, завдяки своїм конструктивним особливостям. Більш дорогі моделі обладнані поручнями і допоміжними складовими для ніжок:

 • роликами для більш легкого переміщення сходи;
 • загостреними наконечниками для установки на м’який грунт;
 • балансир елементами з гумовими накладками на шарнірному з’єднанні, що дозволяють проводити роботи в умовах складного рельєфу місцевості.

Професійні моделі можуть досягати висоти 6-10 метрів.

Побутові драбини

Сходи-драбини складаються з опорних стійок, на які кріпляться сходинки і майданчик. Вони можуть складатися з 2, 3 або 4 секцій і поділяються на:

 • класичні, мають Л-подібну форму;
 • універсальні, з можливістю їх використання як драбин, так і в якості приставних драбин;
 • трансформуються.

Також драбини поділяються на:

 • розкладні;
 • висувні (телескопічні).

Класична сходи драбини з площадкою, або без неї, в розкладеному стані нагадує букву «Л». Конструкцію зі сходами з одного боку, в складеному стані можна використовувати як приставні сходи, а драбина зі східцями, розташованими з обох сторін, буде незамінна при проведенні великого ремонту. Такі моделі дозволяють працювати одночасно удвох, до того ж, відпадає необхідність їх частої перестановці при самостійному ремонті. Але вони дорожче і важче.

Драбина стремянка з майданчиком стане кращим помічником у будинку

Телескопічні та розкладні секційні моделі є універсальними. Сходи драбина телескопічна складається з двох або трьох секцій, висуваються один над одним. В якості опори тут служить одна з секцій, а стійкість забезпечується фіксаторами-автоматами або спеціальними надійними гачками. При необхідності універсальні драбини виконують функцію приставних драбин.

Найбільш зручними переносними конструкціями є сучасні трьох — або четырехсекционные драбини трансформери. Спеціальні кріплення дозволяють сходах купувати різну форму – Л-, М-, М — і П-образну, часто звану «козел». У складеному стані такі драбини дуже компактні. Це дозволяє перевозити їх у багажнику автомашини. Трансформери можуть виконувати кілька функцій, стаючи, при необхідності, будь-яким видом драбини, приставний конструкцією або платформою.

Драбина стремянка з майданчиком стане кращим помічником у будинку

Трансформовані сходи драбина трисекційна повинна бути укомплектована додатковими стійками невеликого розміру. Вони призначаються для опори висунутою секції на протилежну сторону драбини або на робочу площадку.

Для квартир типових розмірів цілком підійдуть сходи драбини з широкими сходинками. Вони невисокі, мають всього 2-5 підйомів, які можуть служити робочими поверхнями при ремонтних чи інших роботах. Такі конструкції дуже стійкі і практичні.

Що необхідно врахувати при виборі драбини

Основним матеріалом для виготовлення побутових драбин є алюмінієвий профіль. Це робить конструкції легкими і зручними для переміщення. Але нерідко сходи виконують зі сталі, дерева або пластику.

Драбина стремянка з майданчиком стане кращим помічником у будинку

При виборі драбини необхідно враховувати наступні її характеристики:

 • якість матеріалу і складання;
 • стійкість;
 • зручність в роботі;
 • мобільність;
 • безпека.

Деталі сходової конструкції не повинні мати сколів, задирок і тріщин, а також гострих кутів і країв. Верхні площадки, що знаходяться вище півтора метра від підлоги обов’язково захищають і встановлюють поручні. Крок ступенів, як правило, передбачають не більше 250 мм, щоб переміщення було зручним. А на нижніх торцях стояків драбини повинні бути надіті» опорні башмаки з прогумованих матеріалів.

Велику роль у виборі драбини грає її вага, протиковзка поверхня ступенів, пластикові накладки на зрізах металу, діелектричні килимки.

Короткий опис статті: сходи драбини

Джерело: Драбина стрем’янка з майданчиком стане кращим помічником у будинку

Також ви можете прочитати