Душова кабіна своїми руками+2видео, Дача, Будівництво будинку

21.09.2015

Влітку в спеку краще всього на ділянці це душ, ця стаття допоможе вам.
Вибір місця для душа на дачі

Відсутність протягів.

відкрите Сонячне місце або місце, де сонце є хоча б зранку.

Місце на підвищенні для кращого зливу.

В стороні від будинку або в кінці ділянки, так як вода буде залучати багато комах.

Душова кабіна своїми руками+2видео, Дача, Будівництво будинку
Робимо злив для стічної води з душової кабіни

Літній душ на дачі передбачає невелике споживання води, тому можна не робити системи водовідведення, вода вбереться сама собою. Тому можна зробити піддон, а покласти на підлогу дерев’яну решітку, отшкуренную і просочену Пінотексом.

Якщо ж потрібен слив, то простим рішенням буде виведення його в стічну канаву. Вода після душу негрязная, її можна відводити в землю, не очищаючи.

Процес будівництва зливу для душа на дачі своїми руками

Зробити поглиблення для піддону, вистелити руберойдом або забетонувати.

Зробити яму для стоку води глибиною 1-2 метра.

Навколо ями зробити дренаж.

Стінки ями укріпити.

Яму розташувати в стороні від душу, так як можуть заважати запахи, а також може початися руйнування опор і фундаменту від постійної високої вологості.

Від душової кабіни до стоку зробити жолоб (ПВХ-плівка, бетон, шматок труби або руберойд).

З’єднати піддон і жолоб.

Навколо дренажу і душа посадити вологолюбні рослини, які будуть забирати частину вологи і запобігають поширення запахів гнилі і вологості.

Вибираємо і встановлюємо бак для води

Душова кабіна своїми руками+2видео, Дача, Будівництво будинку
Ідеальний бак — пластиковий чорного кольору: швидко нагрівається і легко прибирати на зиму. Чим більше бак, тим довше гріється.

Чим тонше і темніше стінки, тим швидше бак нагріється на сонці.

Бак повинен бути або з морозостійких матеріалів, або його потрібно прибирати на зиму.

Обсяг 100-200 літрів.

Можна зробити навколо бака короб з скла або плівки або полікарбонату, щоб створити парниковий ефект і захистити від вітрів для більш швидкого нагрівання. В коробі потрібно зробити отвір чи кватирку для шлангу для набору води. Зсередини короб можна обшити фольгою, щоб, коли промені сонця будуть падати повз бочки, фольга відображала їх назад на бочку, а вона нагрівалася. Завдяки такому коробку можна підвищити температуру води на 10-20 градусів, не кажучи вже про тривалість збереження теплої води.

Для закачування води з колодязя потрібно використовувати насос або доведеться робити і кріпити драбину, по якій підніматися або з відром, або зі шлангом.

Для цілорічного використання душа знадобиться водонагрівач.

В баку потрібно зробити отвір для шлангу.

В центральній частині дна робимо отвір під трубний згін (відрізок труби з різьбленням) довжиною 15-20 см і товщиною 0,5 дюйма. Вводимо його в бочку, з обох сторін надягаємо на згін шматки щільної гуми для герметизації отвору і затискаємо двома гайками з шайбами. Після цього в листі металу готуємо отвір такого ж діаметру, встановлюємо бочку на дах душа, вставивши трубний згін через металевий лист, і приступаємо до остаточної зборки. На трубний згін нагвинчують кульовий кран з розпилювальної лійкою на кінці.

Бак повинен бути розташований ззаду або збоку від кабінки в цілях безпеки.

Якщо використовуєте автомобільний паливний бак, то запах палива піде після декількох полоскань миючими засобами.

Можна зробити кришку, щоб у бак не потрапляла пил і комахи, листя і гілочки.

Періодично потрібно кидати в бак засоби антисептики, наприклад, розведену в склянці марганцівку.

Робимо кабіну для душу

Варіант 1 — душ для дачі своїми руками з металевих куточків

Душова кабіна повинна бути досить просторою, мінімальні розміри: 1×1,3×2,2 м. Більш зручні розміри 190х140х250 см, так як разом з товщиною стінок виходить 200х150х250 см, а для розмірів дошки це безвідходний варіант.

Зробити каркас з куточків 30*30 мм, пов’язаних арматурою діаметром 12 мм

Нижню обв’язку забетонувати.

До вертикальних куточках прикріпити дерев’яні бруски, до них потрібно кріпити матеріал для обробки.

Кабінку для душу (отриманий каркас) можна обробити чим завгодно: деревом, пластиком, поліетиленовою плівкою, водостійкою тканиною, фанерою, полікарбонатом або брезентом.

Варіант 2 — душова кабіна на дачу своїми руками з бруса

Душова кабіна своїми руками+2видео, Дача, Будівництво будинку
Розмітка майданчика.

Установка стійок з бруса 100*100 мм для бака, попередньо просмоленных або обернутих руберойдом, просмоленных гудроном або відпрацьованим машинним маслом, і поглиблення їх на 1300 мм.

Бажано стійки забетонувати.

Поряд з кабінкою робимо роздягальню (розміри 100*90 см) і мийну (розміри 100*130 см) (стійки для них). Більш зручні загальні розміри 190х140х250 см, так як разом з товщиною стінок виходить 200х150х250 см, а для розмірів дошки це безвідходний варіант.

Споруда верхньої обв’язки: зібрати раму на землі, підняти й зміцнити на торцях болтами-глухарями.

Зробити поміст для бака — вкрай бажано, щоб мийна була не під баком, а спереду.

Споруда нижньої обв’язки, за сумісництвом підстави для підлоги.

Підлогу можна зробити з дощок, набитих з проміжками 5-10 мм або покласти грати на залитий бетоном підлогу з ухилом до стоку. Бажано, щоб підлога була на висоті 100-150 мм від землі.

Якщо немає бажання робити підлогу з щілинами, з яких може піддувати, потрібно робити пів-піддон.

Роздягальня і мийна поділяються високим порогом і шторкою.

Двері навішується петлями на брус, прикріплений до обшивки. Краще не робити її впритул до коробки, тому що вона може розбухнути, а для досягнення герметичності використовувати подвійний контур ущільнювача.

Для обшивки стін використовуємо азбестоцементні листи або дошки, оброблені оліфою.

Можна зробити віконце для провітрювання і джерела світла навпроти дверей.

Душ можна обшити вологостійкою фанерою, покритої лессірующіе антисептиками або оліфою і фарбують олійною фарбою. На каркас можна прибити вагонку, сайдинг, ДВП, листи руберойду.

Каркас можна утеплити пінополістиролом, закрити зверху плівкою (пароізоляція + вологоізоляція), прикріпленою степлером. Поверх плівки можна робити оздоблення всередині.

Варіант 3 — капітальний душ для дачі з фундаментом і освітленням

Фундамент

Заливаємо траншею 300*300 мм по периметру майданчика розчином 1:3:5 (цемент: пісок: щебінь). Пісок перед цим треба просіяти, а щебінь брати дрібніші діаметром 5-20 мм. Після застигання, якщо є необхідність, вирівняти по рівню фундамент.

Стіни

Розчин для кладки стін 1 до 4, цемент краще використовувати М500. Кладка по схилу в шаховому порядку в півцеглини. Спочатку виводять кути на три-чотири ряди, потім по волосіні-рівнем викладається горизонталь. Користуйтеся протягом всієї кладки стін рівнем.

Дах

Брус 50*100 мм встановлюється на ребро на стіни, потім зводиться ще два ряди, щоб брус був усередині. Потім на бруси укладається і кріпиться металевий лист.

Внутрішня обробка

Стіни обробляються кахельною плиткою, яка кладеться на спеціальний плитковий клей або розчин цементу М500 і піску 1 до 4.

Установка бочки

Після зведення каркаса для душової кабіни на дачі залишається лише зміцнити бочку на даху в заздалегідь зробленому поглибленні. В принципі, бочка буде триматися там завдяки своїй вазі, але щоб перестрахуватися, можна зміцнити її парою брусів по периметру. Завдяки трубному зганяння, бочка «не полетить» з даху.

Як зробити душ більше капітальним і затишним

На підлогу ставиться піддон з воронкою для стоку.

Стіни утеплюються.

Робиться передбанник-роздягальня.

Короткий опис статті: душова кабіна для дачі Все про ремонт квартир, спорудження будинку, электромантажных робіт, сантехнічних робіт, виготовленні меблів та креслення, архітектурних будинків. Ремонт квартир своїми руками, Ремонт кімнати своїми руками, Форум ремонту квартир, Форум будинок і дача, Ідеї для дачі своїми руками, Виготовлення меблів своїми руками, Креслення меблів, Як зробити стелю з гіпсокартону, Опалення своїми руками, Відео

Джерело: Душова кабіна своїми руками+2видео — Дача — Будівництво будинку — Технології ремонту — Майстерня ремонту і будівництва + відео

Також ви можете прочитати