Душова кабіна своїми руками: покрокова інструкція та поради майстра

23.09.2015

Як зробити душову кабіну своїми руками

Душова кабіна своїми руками: покрокова інструкція та поради майстра
Якщо вам набридла тіснота у ванній кімнаті і ви не можете знайти місце для пральної машини, то душова кабіна буде найкращим вибором. Дуже широкий вибір готових душових кабін, від самих дешевих китайських примірників до стильних авторських дизайнів європейських виробників вартістю в кілька тисяч доларів. Як зібрати душову кабіну. ми вже нещодавно вам докладно розповідали, сьогоднішня ж стаття буде присвячена створенню кабіни своїми руками. Це дозволить не тільки заощадити кошти, але і створити унікальний інтер’єр у ванній кімнаті. Що, погодьтеся, дорогого коштує.

Душова кабіна своїми руками: послідовність робіт

В першу чергу необхідно визначитися з місцем для кабіни, її формою і стилем. У невеликих ванних кімнатах найзручніше зробити кутову душову кабіну, в результаті залишиться більше вільного місця і не потрібно зводити додаткові перегородки.

Перегородки і сантехніка для душової кабіни своїми руками

Душова кабіна своїми руками: покрокова інструкція та поради майстра
Для зведення капітальних перегородок краще використовувати вологостійкий цегла, або бетонні блоки. Але перегородка може бути і каркасної, сам каркас може бути виготовлений з дерев’яного бруса або оцинкованого профілю та обшитий вологостійким гіпсокартоном або OSB. Прекрасною альтернативою для обшивки може використовуватися скло-магнезитный лист, який абсолютно не боїться вологи, має більшу міцність і довговічність, а його вартість при цьому значно нижче.

Наступний крок – установка сантехніки. Для водопроводу краще використовувати пластикові труби, які можна втопити в стіні. Такі труби мають більший термін експлуатації, ніж металеві і на них не утворюється конденсат. Якщо ви все-таки вирішите використовувати металеві труби, то їх бажано покрити в два-три шари теплозберігаючою фарбою, що дозволить уникнути утворення конденсату і значно продовжить термін їх життя.

Після установки сантехніки необхідно ретельно гідроізолювати перегородки. Для цього можна покрити їх шаром вологостійкої штукатурки. Для каркасних перегородок, обшитих гіпсокартоном або OSB, спершу слід закріпити на поверхні скловолокнисту або металеву армуючу сітку. Після повного висихання вологостійкої штукатурки можна укладати кахельну плитку. Про те, як зробити розрахунок плитки у ванній кімнаті. ви можете прочитати в окремій статті на нашому сайті.

Піддон або похила підлога для душової кабіни

Далі переходимо до системи зливу води – це може бути піддон або просто похила підлога, іменований фахівцями трап. Складно сказати, який з цих варіантів краще, вибір буде повністю залежати від стилю душової кабіни і фінансових можливостей.

Використання піддону дозволяє уникнути зайвого обсягу робіт, але обмеженість типових розмірів змушує підганяти душову кабіну під його габарити. Встановлюється піддон досить просто, так як має регульовані по висоті ніжки, а система зливу не складніше, ніж у звичайній раковині. Після установки простір навколо піддону заливається бетоном і застеляється плиткою.

найдешевші, але і самі непрактичні, металеві піддони. Вони дуже галасливі, можуть деформуватися, а також мають невеликий термін експлуатації. Трохи дорожче акрилові піддони, які не схильні до корозії, не створюють шуму від падаючої води, а будь-які пошкодження на їх поверхні легко відновити.

Душова кабіна своїми руками: покрокова інструкція та поради майстра
Похила підлога (трап) монтувати трохи важче, але це дає можливість зробити душову кабіну будь-якого розміру. Спершу необхідно зробити поглиблення в підлозі, прокласти під невеликим нахилом трубу для зливу води в каналізацію і залити її бетонною стяжкою. Після повного висихання стяжки поверхню підлоги необхідно дуже ретельно гідроізолювати. Після цього можна настилати плитку. Причому укладати її потрібно під нахилом 2-3 градуси у бік зливу.

Маленька хитрість при створенні душової кабіни своїми руками

При влаштуванні трапа можна додатково встановити систему водяних теплих підлог у ванній. У типових квартирах для цього можна «живити» труби теплої підлоги від змійовика з гарячою водою. У результаті підлогу у ванній кімнаті і в душовій кабіні буде підігріватися круглий рік абсолютно безкоштовно.

У підсумку на створення душової кабіни може піти 5-10 робочих днів, сума витрат буде залежати від якості використовуваних матеріалів, але в будь-якому випадку ви не заплатите більше, ніж при купівлі готової кабіни хорошої якості. До того ж ви зможете максимально ефективно використовувати площу ванної кімнати і зробити її більш просторою. Сподіваємося, що вам вдалося створити своїми руками душову кабіну по задуманому плану.

Короткий опис статті: душові кабіни китай Зробити душову кабіну своїми руками не так вже й складно. Головне — сформувати план і слідувати нашій докладної інструкції. душова кабіна своїми руками

Джерело: Душова кабіна своїми руками: покрокова інструкція та поради майстра

Також ви можете прочитати