Душова кабіна з полікарбонату: переваги, монтаж своїми руками

27.09.2015

Душова кабіна з полікарбонату для дачі

Душова кабіна з полікарбонату: переваги, монтаж своїми руками
Душ на дачі — один із самих необхідних предметів. Адже основна причина, чому багато хто не залишаються ночувати на дачі — це відсутність на ній душу, і, відповідно, привести себе в порядок після насиченого трудового дня не представляється можливим.

Покупка душової кабіни для дачі зазвичай не вимагає великих вкладень і встановлюється швидко і легко. Кабінки можуть бути з дверима і без, можуть бути також доповнені роздягальнею або туалетом. Вони можуть бути виготовлені з дерева, полікарбонату, пластику та інших матеріалів.

наприклад, кабінки для душу з дерева екологічно нешкідливі, швидко нагріваються під променями сонця. Однак, незважаючи на різні захисні обробки, такі душові з часом піддаються гниттю з-за великої кількості вологи.

Нагрівання води буде залежати від того, чи є на дачній ділянці електрика, і якщо його немає, то досить буде встановити на кабінку бак з водою, який буде нагріватися за рахунок сонця.

Бюджетним варіантом є Душ-Топтун, сенс користування яким полягає в тому, що за допомогою ножного насоса, на який настає людина під час миття, надходить вода. Він корисний, так як для його використання потрібно застосувати фізичну силу, зручний за розміром, взяти його можна куди завгодно. Однак повноцінного задоволення прийняття душу, на жаль, отримати не вдасться.

Особливості душових кабін з полікарбонату

Душова кабіна з полікарбонату: переваги, монтаж своїми руками
Плюси душових кабін з полікарбонату :

 • Швидка сборкакабины. Полікарбонат важить дуже мало, тому зібрати кабінку легко і швидко зможе будь-яка людина, і не доведеться звертатися за допомогою до професіоналів.
 • Пластини з полікарбонату дуже гнучкі. тому при установці можна не турбуватися про їх пошкодженні.
 • Полікарбонат здатний протистояти сильним поривам вітру і ударів.
 • Хороша звукоізоляція. що важливо, особливо для сімей з маленькими дітьми.
 • Купівля спеціальних інструментів для установки душа з полікарбонату не потрібно, досить буде підручних засобів.
 • Полікарбонат не запалюється і здатний витримати до +120 градусів за Цельсієм. Промені сонця рівномірно розсіюються на поверхні, не накопичуючись в певній точці, що забезпечує безпеку використання душових з такого матеріалу в спекотні дні.
 • Полікарбонат не змінюється від температурного впливу, тому використовувати душові кабіни з даного матеріалу можна як в теплі, так і холодні сезони.
 • Полікарбонат має великий термін служби, тому не доведеться замислюватися про його заміну.

мінусів можна віднести те, що полікарбонат легко подряпати, що спричинить за собою скупчення бруду пилу в цих місцях, а потім до повільного руйнування. Також ще однією особливістю полікарбонату є те, що він реагує на зміни температур і трохи змінюється в розмірі, тому при монтажі треба залишати невеличкі «зазори», щоб душ не скривився.

Полікарбонат руйнується від впливу ультрафіолетових променів, але сучасні виробники вже знайшли спосіб, як впоратися з цією проблемою, наклеївши на панелі спеціальну захисну плівку, що запобігає деструкцію панелей.

Як зробити душ з полікарбонату своїми руками?

Душова кабіна з полікарбонату: переваги, монтаж своїми руками
Як і в будь-якій справі, для початку необхідно визначитися, який душ належить побудувати. Тому необхідно зробити креслення. на якому визначаємо розміри душової кабінки та місце її розташування на ділянці.

Після того, як проект буде готовий, необхідно спорудити каркас, на який будуть кріпитися панелі з полікарбонату і бак для душа з підігрівом або без такого. Відповідно, каркас потрібно робити з розрахунком ваги панелей, бака і обсягу води, що вміщує в себе даний бак.

Краще всього монтувати каркас із труб розміром 50 на 50 див.

Приблизний каркас складатиметься з наступних елементів :

 • шести вертикальних стійок розміром 2200 см;
 • шести горизонтальних опор розмірів 1500 м;
 • чотирьох бічних горизонтальних опор розмірів 1200 см;
 • чотирьох косих опор по 2320 см;
 • двох косих опор по 2500 см.

Далі необхідно організувати фундамент зі зливом.

Наступним кроком буде встановлення стояків. Стійки вкопуються вертикально в землю на глибину приблизно 50 см, звичайно, краще буде, якщо ви закріпіть їх, залив бетоном. У разі, якщо дерев’яний каркас, обов’язково потрібно нанести на нього антисептичний засіб, що запобігає гниттю і обмотати руберойдом.

Після монтажу вертикальних стійок встановлюємо горизонтальні.

Далі на вертикальні стійки кріпимо горизонтальні.

Закріпити їх можна одним з наступних способів:

 • за допомогою спеціальних муфт;
 • за допомогою зварювання;
 • за допомогою кутиків;
 • за допомогою болтів.

Після проведених робіт можна зробити висновок, що каркас складається з прямокутників. Для створення більш міцної конструкції необхідно встановити косі опори, так ми створимо опір вітру та інших погодних явищ і, тим самим, опори зможуть витримати вагу встановленого бака з водою.

Душ майже вже готовий, наступним етапом є установка покрівельного матеріалу. При установці дійте уважно, дотримуючись кожен пункт доданої до матеріалів справи інструкції.

Далі встановлюємо бак, по центру даху і рівноважного по опорах корпусу. Краще закріпити його спеціальними скобами або попередньо зварити для нього каркас.

Душова кабіна з полікарбонату: переваги, монтаж своїми руками
Потім монтуємо до каркаса панелі з полікарбонату, суворо дотримуючись положення прикладеної інструкції. Панелі з полікарбонату в ідеалі повинні бути від 8 до 16 см в ширину, для стін слід купити матові панелі, а дах зробити з прозорих.

Потім робимо пол в душі, він може бути бетонних, дерев’яних або навіть викладена кахлем.

При необхідності робимо двері, можна з того ж полікарбонату, а можна обійтися поліетиленовій захисній шторою .

Необхідно подбати про освітленні в душі, дотримуючись при установці всі вимоги безпеки.

Висвердливши ближче в підлозі невеликі отвори у полікарбонат, ви позбавитеся проблеми утворення конденсату. Також ці отвори необхідно заклеїти перфорованою стрічкою.

Завершальними штрихами буде установка замку на двері і кріплення різних душових аксесуарів, таких як гачки, мильниці і ін.

Правила експлуатації

будь-Якого спеціального догляду полікарбонат не вимагає. Забруднені ділянки достатньо обмити струменем чистої води.

не Рекомендується терти панелі, посилено працюючи ганчіркою, так як ця дія може спричинити за собою утворення грн. що в подальшому призведе до руйнування. При обробці спеціальними засобами, необхідно заздалегідь прочитати, чи не руйнує даний склад рідини панелі з полікарбонату.

Душові кабінки з полікарбонату на сьогоднішній день — самий практичний, сучасний і вигідний спосіб організації ванних процедур на дачній ділянці. Дотримуючись інструкції і поради, можна своїми руками правильно і якісно побудувати душ. користуватися яким ви зможете довгі роки. Більш того, полікарбонат має дуже естетичний і стильний вигляд, тому така душова кабінка облагородить дачну ділянку.

Короткий опис статті: душова кабіна для дачі Все частіше останнім часом для облаштування душових кабін на дачних ділянках став використовуватися полікарбонат. Це обумовлено позитивними властивостями даного матеріалу, а також можливістю самостійного монтажу. душа дача полікарбонат дачний

Джерело: Душова кабіна з полікарбонату: переваги, монтаж своїми руками, експлуатація

Також ви можете прочитати