Електроприлади: Освітлення акваріума

24.02.2017

Електроприлади: Освітлення акваріума

Електроприлади: Освітлення акваріума

освітлення домашнього водойми застосовують такі лампи:

Люмінесцентні;

Розжарювання;

Розрядні;

Галогенні.

Найбільш поширений тип освітлювача – одна або кілька люмінесцентних ламп в комплекті з пускорегулюючою апаратурою, що йде або для кожної лампи окремо, або зібраної в блок управління декількома лампами. Зазвичай світильник менше довжини акваріума на 15 см і встановлюється вздовж акваріума в кришці.

необхідно Використовувати тільки спеціально розроблені для акваріума системи ПРА, оскільки вони сконструйовані для роботи в умовах підвищеної вологості. Але контактувати з водою вони не повинні ні за яких обставин. Приміром, на кінцях електричних проводів, які входять в лампу, встановлюють вологонепроникні пластмасові манжети, оберігають контакти від вологи. Діаметр манжет може бути різний, що при купівлі люмінесцентних ламп для акваріума необхідно врахувати. Існують спеціальні люмінесцентні лампи, що забезпечують необхідне в певних цілях світіння в різних діапазонах спектру, але ціна таких ламп зазвичай висока. Якщо особливих вимог немає, то люмінесцентна лампа з магазину господарських товарів цілком підійде, до того ж вона дешевша.

Електроприлади: Освітлення акваріума
Електроприлади: Освітлення акваріума

Електроприлади: Освітлення акваріума
Електроприлади: Освітлення акваріума

Лампи розжарювання тільки недавно почали «втрачати» рейтинг, до теперішнього часу вони досить широко використовувалися в акваріумістиці. Коефіцієнт корисної дії лампи розжарювання дуже низький, так як тільки розпечена спіраль 20% енергії перетворює світ, а 80% – в тепло. Тому такі лампи швидше нагрівальні, ніж освітлювальні прилади.

Розрядні лампи застосовувати в акваріумістики почали відносно недавно. У продажу є метал-галидные і ртутні лампи, але вони використовуються в акваріумі без кришки. Джерелом світла в таких лампах є світіння парів металу (натрію, ртуті або галогену), які образовуються під дією електричної дуги. Найчастіше такі лампи застосовуються для освітлення відкритих великих акваріумів, так як при їх роботі виділяється багато тепла. Якщо висвітлювати розрядними лампами тільки окремі ділянки акваріума, залишаючи інші в тіні, вийти натуральний ефект.

Одним з плюсів галогенних ламп є яскраве світіння. При освітленні окремої ділянки або об’єкта така лампа незамінна. Недоліком галогенних ламп напругою 220 вольт є їх висока вартість і відносно малий термін експлуатації. Низьковольтні лампи цього типу більш довговічні, але вимагають підключення тільки з допомогою перетворювача струму, що також впливає на вартість освітлювача.

Сподобалося? Поділися з друзями!

Короткий опис статті: освітлення акваріума Акваріуми: Електроприлади: Освітлення акваріума, фото, види, форма, різновиди Акваріуми: Електроприлади: Освітлення акваріума, фото, види, форма, різновиди

Джерело: Електроприлади: Освітлення акваріума

Також ви можете прочитати