Газифікація приватного будинку

26.08.2015

Газифікація приватного будинку

Якщо постає питання про опалення електрикою дровами чи газом, то останній варіант виграє однозначно. Тим не менш, щоб підвести паливо в будинок, слід дотримуватися ряду нормативів і законодавств, тому як це все жорстко контролюється відповідними органами. За підсумками процесу узгодження і загальною вартістю підключення, шанс використовувати дешевий енергоресурс зазвичай вислизає з рук.

Читайте також:

Ви можете пройти повз цієї теми, якщо ви живете в заміської нерухомості n-ну кількість років, а про те, де конкретно може проходити газова магістраль, що ви взагалі не знаєте. Можна посперечатися про те, що шлях до енергоресурсу виявиться тернистим і дорогим задоволенням. На шляху можуть зустрітися вперті пороги у вигляді приватної власності, а значить, прокладання газової магістралі передбачає собою письмову згоду всіх власників земних володінь.

Уявіть, що газопровід ще проходив через залізничне полотно, а краще через федеральну трасу, то така затія виявиться надзвичайно дорогою і складною. Така делікатна ситуація передбачає реалізацію автономної газифікації, тобто для зберігання зрідженого газу буде використовуватися підземна ємність – газгольдер.

Якщо у вас тільки у планах вибір ділянки під будівництво котеджу, то має сенс віддати перевагу тій місцевості, де вже є підведені комунікації. Бажано, щоб ваша ділянка був вписаний в технічні умови. Тільки так можна скоротити низку узгоджувальних процедур, які слід пройти, щоб підключитися в приватному порядку до газової мережі.

Зміст

З чого розпочати газифікацію котеджу

В газовій «епопеї» технічні умови вважаються важливою передмовою. Вони потрібні для того, щоб у подальших етапах проектування газопроводу були враховані в подальшому особливості місцевості і будови. Технічні умови – ключовий момент, який і визначає в принципі можливість підключення.

Тому все починається з відвідування районної служби по експлуатації газового господарства, або іншого філії, яка може представляти інтереси власника газопроводу. Перед тим як іти, зберіть пакет документів: паспорт, документи піддають право володіти земельною ділянкою і будинком, не забудьте також ситуаційний план, де можна буде побачити розташування будівельного об’єкта щодо газифікованою забудови (копія повинна бути завірена в управлінні архітектури).

Слід поспілкуватися з уповноваженими особами, дізнатися шанси на підключення, зробіть заявку, щоб отримати ТУ. Якщо резерви пропускних спроможностей мереж дозволять підключення, то рішення буде позитивним.

Не слід поспішати, якщо будівництво будинку тільки в планах. Адже для запуску процесу, знадобляться свідоцтво права власності на будинок, або хоча б свідчення, яке підтверджує, що об’єкт на стадії будівництва.

Згідно з нормативами будинок повинен мати всі – від вікон до дверей, за якими можна буде встановити відповідне обладнання. Крім цього, технічні умови мають обмежений термін дії, і цей період, наприклад, в Московській області становить усього два роки. Якщо ви затягнули з підведенням газопроводу, і документація прострочено, то вас зажадають заново зайнятися першими двома етапами. Тому робіть заявку з урахуванням планів по завершенню будівництва та облаштування систем життєзабезпечення в приміщенні.

Для того, щоб отримати ТУ на житло має понад 300 «квадратів», крім зазначених документів, потрібно буде докласти теплотехнічний розрахунок. Цей документ видається спеціальною проектною організацією.

Для газопроводу проходить під землею необхідні технічні умови складаються на електро-хімзахисту. Справа полягає в тому, що в різних місцях грунт може кардинально відрізнятися за корозійної активності, рухливості і за структурою, і закопування в землю труб не скрізь буде доцільним справою. Крім цього, надземний газопровід буде коштувати дешевше, ніж підземний. Однак на естетику ландшафту такий спосіб ніяк не впливає і буде менш небезпечний для навколишнього середовища.

Проект газифікації: як робиться план газопостачання котеджу

Для грамотного розрахунку розведення, оптимального вибору газового обладнання необхідна проектна документація на газифікацію будинку. При цьому буде враховуватися якість теплоізоляції, плановане рішення та інші доречні технічні умови. У проекті може бути освітлена тема переліку обладнання та матеріалів, що використовуються, а також план газопостачання.

Для його складання потрібно звернутися в уповноважену організацію, яка має свідоцтво, шкідливу той факт, що воно видане саморегулівної організації щодо допуску про проведення робіт щодо об’єктів газифікації. Завдання на вибір проектної організації покладається на вас, в будь-якому випадку відшукати її не представляє особливої праці. Кожна зі служб тісно контактує між собою і задіяні в ланцюжку оформлення документації і технічних робіт по газифікації. На будь-якому етапі вам можуть люб’язно надати інформацію про те, що робити далі і куди потрібно буде звертатися потім.

Все робить поетапно, в тому числі і проектування газифікації. Для початку на об’єкт виїжджає інженер-проектувальник, щоб провести заміри. З фахівцем можна погодити розміщення опалювальних приладів у будинку, уточнюються або підбираються моделі опалювального обладнання.

Котеджі з великою площею (понад 200 квадратних метрів) на першому поверсі або в цокольному рівні повинна передбачатися окрема кімната – котельня. У такому приміщенні рекомендується зробити кілька входом з дверима: одну з вулиці, іншу з дому. Тоді можна не турбуватися перевірок з боку газових служб.

В приміщеннях невеликої площі можна використовувати настінний газовий котел, який дозволяється монтувати на кухні. Потужність газового котла можна розраховувати за наступною формулою: 1кВт виходячи з 10 м2 опалювальної площі. Не забудьте закласти на втрату тепла близько 20% потужності.

На стадії проектування передбачається встановлення газової плити в приміщенні. Щоб уникнути переробок надалі, важливо, як можна раніше обговорити всі нюанси з приводу розташування обладнання. Після приймання, якщо з’явилася думка переставити газові прилади потрібно мати відповідний дозвіл, а це тягне за собою втрату часу і паперову тяганину.

Після придбання устаткування, по ходу подальших дій в проектну організацію необхідно представити документацію. Номер може не пройти, якщо у вас стара газова колонка або плита.

В залежності від складності підведення газу до котеджу залежать, як і вартість, так і термін виготовлення проекту. За підсумками проект слід погодити з землекористувачами і продавцем газу в області. Після того як у вас на руках з’явився готовий проект розраховується приблизна оцінка вартості по газифікації.

Будівництво газопроводу і підведення до будинку

Отже, ви вже маєте вже готовий проект, а значить можна вирушати в підрядну організації для укладення договору на прокладку газопроводу. Першим ділом вам складуть кошторис, якщо ціна для вас оптимальна, то обговорюються строки, та укладається договір.

Якщо підсумкова вартість виявиться не підйомною для вас, то можна спробувати домовитися про те, що бажаєте самостійно провести роботи не мають спеціальних знань і навичок. У договорі бажано вказати, що остаточна оплата буде здійснена при комісії за фактом приймання.

Підрядна організація після проведення робіт оформлює технічну документацію, що стосується виробничих справ і виконання. У прийманні ділянки газопроводу створюється спеціальна комісії, до складу якої входять безпосередньо власник будинку, екологічні служби, інспектор нагляду архітектури і будівництва та представники газового господарства.

Навряд чи у когось можуть виникнути нарікання щодо якісної і грамотно виконаної роботи, і в цьому випадку полягає акт по закінченні об’єкта. Якщо у когось виникнуть питання і нарікання, і потрібна буде коригування, то господар будинку повинен бути в курсі щодо врегулювання шляхів.

Паралельно будівництву газопроводу, можна зайнятися укладанням договору з фірмою, яка надасть опалювальне обладнання: монтаж котла, вирішення питань з димоходом, розводка труб в мощенні і навешиваю опалювальних радіаторів. Ця ж організація повинна потурбуватися про технічне обслуговування котла (повинна бути представлена гарантія).

Важливий етап – завершення газифікації

Монтаж всього ланцюжка системи готовий, залишається тільки пройти ряд процедур за погодженням і прости інструктаж по техніці безпеки. Ще необхідно буде укласти договір про постачання газу в ваш котедж, одним словом – постановка на баланс.

Крім цього вам доведеться відвідати кабінет служби врізок в газову магістраль. І ось довгоочікуваний пробний пуск – перевірка витоків газу і надійність устаткування.

Після пройденого етапу тестового запуску, завдяки компанії, яка забезпечує вам сервісне обслуговування обладнання, відкривається вентиль і з цього моменту починається експлуатація газового котла. А все підшиті акти та проект здається в архів газового управління.

Деякі нюанси — Вибір котла

Вибір котла вимагає ретельного підходу у справі, не полінуйтеся приділити цьому момент особливу увагу.

Підлогові моделі мають всі потужності для обігріву великих площ. Будинки до 200 «квадратів» можуть обійтися настінними газовими колонками, монтовані на кухні. Існують котли, які мають природну тягу, і їм не страшні перебої подачі електроенергії.

Але подібні моделі володіють рядом обмеження в плані зручності експлуатації, наприклад, вони не можуть регулювати температуру теплоносія. Сучасні моделі котлів нашпиговані електронними начинками дають ширші можливості щодо режимів опалення.

До встановлення газового обладнання існують пред’являються обов’язкові вимоги, — повне згоряння палива, а це може відбутися, тільки якщо в приміщенні достатньо повітря.

Якщо на кухні вентиляції не вистачає, то вибір схиляється до турбомодельным котлам і коаксидным димоходів. Це труба в трубі. Внутрішня труба, що відводить продукти згорання, а зовнішня забезпечує потік свіжого повітря.

Свої вимоги має димохід, виконаний в традиційному стилі і має природну тягу.

Природна тяга обумовлюється димоходом висотою не менше п’яти метрів і в ідеалі повинна мати мінімум вигинів. Для запобігання появи конденсату, димар утеплюють.

Вихід димоходу повинен мати відстань від коника даху приблизно на півметра, якщо покрівля зроблена з дранки або соломи (горючі матеріали), то ця відстань автоматично збільшується ще на метр.

Скрізь за газ розраховуються за фактом споживання цим блакитним паливом. Вам в допомогу приходять технічні характеристики, які можна взяти з газових обладнань (газової колонки, плити, котла). Завдяки ним можна розрахувати витрату газу. Підсумкова цифра повинна відповідати пропускній здатності лічильника.

Норми і правила установки котла

Газове обладнання має свої правила в монтажі, які повинні виконуватися в цілях безпеки вас самих. При потужності котла менше 60 кВт висота стелі повинна складати не менше ніж 2,4 метра, засклена площа приміщення — 0,03 м2 на один кубометр, але не менше 0,8 квадратних метрів. Відповідно до нормативних актів, необхідна площа приміщення для установки одне котла потрібно як мінімум 7,5 м 3. якщо котла два — 15 м 3 .

Якщо ви володар потужного котла і він розміщений у цокольному поверсі, слід обзавестися сигналізатором загазованості. Для установки газових плит слід також дотримуватися вимог нормативів, наприклад, четырехкомфорочная плита вимагає як мінімум 15 м 3. якщо ви задовольняєтеся двухкомфорочной, то об’єм приміщення повинен бути не менше 8м 3 .

Підсумки

  • Справа ця важка і довга в часі, вам потрібно буде пройти «9 кіл пекла»: отримати ТУ, зробити заявку на розробку проекту, спроектувати відрізок газопроводу і успішно ввести його в експлуатацію.
  • Варто відзначити, що газифікація пайової проекту може вам коштувати в рази дешевше
  • Підключення газу поодинці не дуже цікаво з точки зору фінансових витрат, перед оформленням документів поговоріть із сусідами. Деякі з них повинні погодитися на газифікацію свого будинку. Витрати тоді буде розділені між кількома членами територіального об’єднання.

Короткий опис статті: проекти приватних будинків, Якщо постає питання про опалення електрикою дровами чи газом, то останній варіант виграє однозначно. Тим не менш, щоб підвести паливо в будинок…

Джерело: Газифікація приватного будинку

Також ви можете прочитати