Інфрачервона сауна

26.09.2015

Що таке інфрачервона сауна/кабіна

Робота інфрачервоних саун заснована на здатності інфрачервоного випромінювання нагрівати організм людини. Інфрачервоне випромінювання або теплове випромінювання — це вид поширення тепла. Це те ж саме тепло, яке ви відчуваєте від гарячої печі або. від батареї центрального опалення. Воно не має нічого спільного з ультрафіолетовим і рентгенівським випромінюванням і абсолютно безпечно для людини. Інфрачервоні сауни найбільшою мірою пристосовані для сучасного життя. Судіть самі: малі витрати часу та енергії для проведення сеансу, невеликі габарити дозволяють розмістити у звичайній квартирі, висока ефективність у боротьбі з втомою, попереджає простудні та інші захворювання, доступність людям різного віку.

Дуже важливо зрозуміти, що інфрачервона сауна лише сучасне технологічне рішення старої завдання — нагрівати організм і її не можна протиставляти традиційних лазень і саун. Швидше за все, взаємодоповнюючі пристрою. Можна сказати, що традиційні лазні та сауни це місце для традиційного проведення часу з друзями, в той час як інфрачервоні сауни це оздоровчі пристрою.

Інфрачервона сауна являє собою кабіну, виготовлену з натурального дерева. Всередині кабіни встановлені тилові, кутові (фронтальні) і ножні інфрачервоні випромінювачі (нагрівачі) із спеціальної кераміки. Сеанс у такій сауні триває приблизно 30 хв при температурі повітря 45-50 С і природної вологості. Потовиділення в інфрачервоній сауні значно вище, ніж у звичайних саунах і лазнях, при значно більш м’яких умовах, чим і обумовлюється великий оздоровчий ефект.

Інфрачервона сауна

В інфрачервоній сауні застосуються метод безпосереднього (прямого) нагрівання тіла людини, який значно відрізняється від непрямого методу нагріву, застосовуваного в традиційних лазнях і саунах. Звичайно ж, не варто доводити, що прямий метод нагріву значніше ефективніше, ніж непрямий. У звичайних саунах піч (дров’яна або електрична) спочатку розігріває камені, потім камені розігрівають повітря, а вже тільки після цього відбувається нагрівання тіла людини. Повітря має низьку теплоємність, тому, для ефективного нагрівання організму людини необхідно його сильно розігрівати, як це роблять у фінських саунах, або додавати пар, як це роблять в російських парних або турецьких лазнях. Ще одним істотним недоліком традиційних лазень є те, що повітря в парних майже нерухомий. По мірі експлуатації він швидко насичується великою кількістю (до 4-5%) вуглекислоти і випаровування мі поту. Тому в процесі роботи через короткий час у таких парних лазень утворюється ефект задухи, так як концентрація вуглекислоти збільшується в 8-10 разів у порівнянні з її вмістом у повітрі приміщень для відпочинку.

Інфрачервона сауна

Збільшення температури повітря має свої недоліки: збільшується можливість отримати опіки шкірного покриву і верхніх дихальних шляхів, виникає ризик отримання шкірних захворювань.

Збільшення вологості повітря то ж має свої негативні сторони, знижується парціальний тиск кисню в повітрі і, як наслідок, збільшується ризик загострення серцево-судинних захворювань. Абсолютними протипоказаннями для прийому лазні або фінської сауни є пухлини (доброякісні або злоякісні) або підозра на їх наявність, активні форми туберкульозу, кровотеча, недостатність кровообігу.

Інфрачервона сауна

В інфрачервоній сауні застосовуються спеціальні випромінювачі, що працюють у невидимому діапазоні інфрачервоного спектру. Вони розташовані навколо тіла людини для найбільш ефективного нагріву. Таким чином, до 90% енергії, яка генерується випромінювачами, надходить безпосередньо в тіло людини, минаючи нагрівання повітря. Лише 10% енергії йде на нагрівання повітря (у випадку з керамічними нагрівачами). Цим і пояснюється невисока температура в інфрачервоній сауні. Крім того, такі нагрівачі не спалюють кисень в сауні.

не Можна не відзначити, що інфрачервоні сауни перевершують звичайні лазні і сауни за своїми експлуатаційними характеристиками, наприклад: час готовності — 10 хв; споживана потужність— 1,8 кВт; мобільність; абсолютна пожежна безпека (справедливо тільки для керамічних нагрівачів) і т. д.

Популярність інфрачервоних саун призвела до того, що деякі виробники стали використовувати в якості нагрівальних елементів стінні опалювальні панелі або встановлювати такі панелі всередині стінок кабіни. Звичайно, людина буде потіти у такій сауні, але фізіологія цього потовиділення буде абсолютно інший, ніж у цієї інфрачервоній сауні.

Рекомендації щодо застосування інфрачервоних саун

Під час сеансу користуйтеся, будь ласка, наступними правилами:

 • температура повітря в інфрачервоній сауні під час сеансу не повинна перевищувати 53 С. Регулювати температуру і вологість повітря можна провітрюванням за допомогою відкривання дверей;
 • гарячий душ перед сауною може збільшувати обсяг виведеного поту;
 • для оптимальних результатів утримуються від використання сауни відразу після їжі;
 • важливо зберегти водний баланс. Для цих цілей п’ють воду до, протягом і після сеансу;
 • не використовуйте лосьйон для тіла до сеансу в сауні;
 • використовуйте, принаймні, 2-3 рушники: один постеліть на сидіння, друге служить для витирання поту з тіла, пам’ятайте, що вода чинить великий опір інфрачервоному випромінюванню. На стінках кабіни можуть утворитися плями, коли ви спираєтесь на бічні стінки, так як дерево легко вбирає піт. Третє рушник допоможе запобігти це неприємне явище;
 • при перших ознаках застуди чи грипу, збільшуючи тривалість сеансу, можна підвищити активність імунної системи;
 • у міру звикання до інфрачервоній сауні ви можете збільшити сеанс до 45 хвилин або більше. Будь ласка, мніть про водний баланс вашого організму протягом всього сеансу;
 • зверніть увагу, що спочатку багато людей з великим рівнем важких металів, хімічними токсину — ми або пестицидами можуть мати труднощі з потовиділенням. Для деяких, може вимагатися 5-10 сеансів, перш ніж з’явиться відчутний обсяг поту, але безперервне водне споживання, зменшить інтоксикацію організму. Навіть без великого обсягу поту, інфрачервона сауна допомагає виводити токсини через сечу, кишечник і волосся;
 • щоб прогріти щиколотки і ноги більш ефективно, підніміть їх. Будь-яка область тіла, яку ви бажаєте більш глибоко прогріти, повинна бути поміщена як можна ближче до інфрачервоних нагрівачів;
 • відразу після закінчення сеансу постарайтеся якийсь час (3-5 хв) посидіти спокійно і не робити різких рухів, т. к. навіть після виходу з кабіни, спостерігається підвищене потовиділення і циркуляція крові.

Проекти інфрачервоних саун

Рис. 8. Семимісна інфрачервона кабіна, розмір приміщення 2,5?2,5 м

Як вибрати інфрачервону сауну (кабіну)

При покупці або будівництві сауни, необхідно розглянути наступні питання:

 • потужність нагрівачів та їх розміри;
 • кількість нагрівачів і розміри сауни;
 • конструкція кабіни;
 • ІЧ сауна + піч;
 • матеріал;
 • додаткові опції: магнітола, бактерицидна лампа.

Інфрачервона сауна

Рис. 9. Потужність нагрівачів і їх розміри

При проектуванні ІЧ сауни, основне завдання полягає в тому, щоб створити навколо людини рівномірне поле інфрачервоної енергії певного рівня. Якщо рівень ІК енергії недостатній, то це призводить до слабкої прогріву тіла, в той час, як перевищення цього рівня може призвести до опіків шкірних покривів. Зазвичай для нагрівачів потужністю 330-360 Вт оптимальним є відстань від тіла людини в 10-15 див. Деякі виробники, прагнучи здешевити сауни, застосовують більш потужні нагрівачі (400 Вт і вище). При використанні таких нагрівачів необхідно відсувати їх на більшу відстань від людини (15-20 см). Інфрачервоне поле стає неоднорідним, що призводить до появи зон слабкого прогріву (нерівномірність ІК поля). Крім цього виникають інші небажані ефекти: перегрів відбивача і збільшення температури повітря.

Розмір самих нагрівачів так само впливає на ефективність сауни: інфрачервоні випромінювачі з більшою поверхнею випромінювання створюють більш рівномірний потік енергії. Короткі нагрівачі будуть прогрівати тільки окремі ділянки тіла.

Інфрачервона сауна

Рис. 10. Кількість нагрівачів і розміри сауни

Кількість нагрівачів і розміри інфрачервоної сауни тісно пов’язані між собою. Якщо не враховувати правила розміщення нагрівачів, то рівномірність інфрачервоного по — ля буде порушена, в ньому з’являться зони відверто слабкого нагрівання. Наведений рисунок добре ілюструє що буде, якщо в двомісній сауні зменшити кількість нагрівачів з 6 до 5. Нагрівачі, які стоять за спиною, будуть нагрівати людини, якщо він сидить строго по осі нагрівача. Але варто тільки зрушать убік, людина одразу потрапляє в зону слабкого нагрівання. В цьому випадку людина буде відчувати тепло тільки з одного боку, в той час як з іншого боку буде відчуватися прохолода. Такий же ефект буде спостерігатися, якщо збільшити розміри інфрачервоної кабіни.

Конструкція кабіни

При виборі інфрачервоної сауни необхідно звертати увагу на наступні моменти в конструкції сауни:

 • кріплення щитів сауни має бути простим, надійним і, найголовніше, міцним, оскільки не виключена ймовірність складання/розбирання інфрачервоної сауни;
 • конструкція кабіни не повинна мати щілин, а стики щитів повинні мати ущільнення або конструкцію, що перешкоджає проникненню повітря, оскільки із-за невеликої температури всередині кабіни, попадання зовнішнього повітря, буде сильно відчуватися (ефект протягу);
 • якщо поверхня сауни виготовлена з натурального дерева, то вона покривається лаком або іншим складом, який перешкоджає її забруднення;
 • сидіння (лавка) та підлогу виготовляють з суцільного масиву і покривають лаком на водній основі, т. к. із-за рясного потовиділення, при експлуатації кабіни, будуть залишатися плями поту і повинна бути передбачена можливість вологого прибирання.

ІЧ сауна + піч

Як правило, універсальні речі завжди бувають гірше спеціалізованих. Це добре видно на прикладі суміщення ІЧ сауни з звичайної піччю. Різні підходи до конструювання цих видів саун, різні методи нагрівання тіла людини, а також різні варіанти кліматичного виконання обладнання, не дозволяють виготовити якісну поєднану сауну.

Ось лише деякі негативні моменти таких саун:

 • сауна може експлуатуватися тільки як звичайна сауна, чи як інфрачервона. Від спільної роботи ІЧ-нагрівачів і печі дуже мало користі, тому що потік енергії від гарячого повітря значно потужніше, ніж від ІЧ-нагрівачів. У цьому випадку вона перетворюється у звичайну сауну;
 • конструкція сауни повинна передбачати утеплення, що збільшує її вартість;
 • матеріали, з яких зведена сауна повинні бути розраховані на високі температури і вологість при експлуатації;
 • зазвичай ІК нагрівачі і системи управління ІК кабінами розраховані на нормальні умови експлуатації, тому повинні бути прийняті спеціальні заходи для їх захисту від впливу високих температур і вологості;
 • експлуатацію звичайних (високотемпературних) саун необхідно погоджувати з органами Пожежного нагляду і Росспоживнагляду.

Матеріал

При виготовленні ІК кабіни може бути використаний будь-який матеріал. Єдине про що необхідно пам’ятати, так це те, що внутрішня обшивка кабіни повинна бути виконана з натурального дерева, а не з клейових матеріалів, Ніякі породи дерева не мають явних переваг перед іншими, щоб не твердили продавці. Наприклад, червоний канадський кедр безсумнівно має бактерицидні властивості, які з часом (1-2 роки), по мірі висихання ефірних масел, зійдуть нанівець. Так чи варто переплачувати за таку кабіну? Тим більше, що такого ефекту можна досягти і в кабіні з липи, виготовивши захисні решітки з кедра. Повітря у такій сауні завжди буде володіти бактерицидними властивостями, але ці грати можна буде міняти в міру їх висихання.

Додаткові опції

Магнітола. Інфрачервоні сауни, встановлюються в місцях де є якісь музичні джерела: музичні центри, стаціонарні магнітоли і т. д. Тому установка додаткової магнітоли в кабіну фінансово не виправдана. Значно простіше замовити кабіну з встановленими акустичними системами і підключати її до будь-якого музичного центру.

Бактерицидна лампа. Установка бактерицидної лампи для проведення гігієнічних процедур необхідна при використанні ІЧ кабіни в громадських місцях: спортивних клубах, будинках відпочинку, санаторіях і т. д. не Можна просто покладатися на запевнення продавців про бактерицидних властивостях деяких порід дерев. У випадках використання ІК кабін в приватних цілях, досить після кожного сеансу проводити вологе прибирання з використанням будь-якого миючого засобу.

Як побудувати інфрачервону сауну самостійно

Розміри інфрачервоних кабін. Інфрачервоні нагрівачі призначені для безпосереднього нагрівання тіла в інфрачервоній кабіні, тому ефективне відстань від нагрівача до тіла складає 10-15 см. У зв’язку з цим, при будівництві нової або модернізації існуючої сауни, є важливим розташування нагрівачів, розміри і конфігурація самої кабіни. Інфрачервоні нагрівачі повинні бути розташовані таким чином, щоб тіло людини нагрівалося як можна більш рівномірно, але обсяг самого приміщення, при цьому не повинен бути великим. Це пов’язано з тим, що інфрачервоні нагрівачі слабо гріють повітря, а для проведення сеансу необхідна температура віз — духу не нижче 37 °С.

Виходячи з досвіду, рекомендується при будівництві інфрачервоної сауни і модернізації існуючих саун дотримуватися наступних розмірів кабіни і кількості нагрівачів:

 • одномісна сауна — 1?1?2 м, 5 нагрівачів;
 • двомісна — 1,2?1?2 м, 6 нагрівачів;
 • можливе відхилення від цих розмірів на 10-15%.

Прагнучи заощадити, деякі люди помилково вважають, що можна зменшити кількість нагрівачів шляхом застосування більш потужних. Це часто зустрічається помилка. Збільшення потоку ІЧ енергії може призвести до опіків або викликати печіння шкіри, тому, в таких саунах люди змушені відходити як можна далі від нагрівачів або зменшувати їх потужність. Потік ІК енергії все одно залишається одним і тим же.

Інфрачервона сауна

Рис. 11. Розміри інфрачервоних саун

Однак застосування потужних концентрованих джерел ІЧ енергії призводить до наступних негативних наслідків:

 • потужні нагрівачі працюють при більш високій температурі, отже спектр ІЧ випромінювання зміщується у бік високих частот;
 • з’являється нерівномірність нагрівання тіла людини, т.к. джерел випромінювання стає менше;
 • необхідно встановлювати додаткову теплоізоляцію для запобігання перегріву дерев’яних частин сауни, які стикаються з нагрівачами;
 • кутові нагрівачі необхідно встановлювати на підлогу, т. к. не рекомендується піддавати прямого нагріву голову, живіт і груди. При будівництві багатомісних саун або перебудови великих приміщень рекомендується дотримуватися наступних порад.

Досить часто виникає така ситуація: є приміщення (наприклад, 2×2 м) і в це приміщення необхідно вбудувати ІК сауну. Якщо використовувати всі приміщення під сауну, то тоді в ній зможуть приймати сеанс одночасно 6 осіб і потрібно буде встановити 17-18 нагрівачів. Звичайно, багатьом це не потрібно, тому в таких ситуаціях, рекомендується зменшувати розмір приміщення до необхідного (на — приклад, до розміру двомісним 1 сауниx1,2 м), шляхом уста — новки додаткових стін. Звільнилося місце можна використовувати як місце відпочинку після сеансу.

Окремо хочеться зупинитися на варіанті поєднання інфрачервоної сауни з звичайної. Не рекомендується робити це з наступних причин:

 • при спільному використанні печі і інфрачервоних нагрівачів всі позитивні ефекти ІЧ сауни (рясне потовиділення при низькій температурі) будуть нейтралізовані негативним впливом гарячого повітря від печі;
 • при роздільному використанні печі і інфрачервоних нагрівачів, під впливом високої вологості і температури нагрівачі і електроніка швидко вийдуть з ладу, оскільки вони не призначені для роботи в таких умовах.

Матеріал для виготовлення інфрачервоних саун

При виготовленні інфрачервоних саун в якості матеріалу для внутрішньої обробки можна використовувати різні породи дерев— липу, кедр, осику та вільху. Ці породи дерев добре підходять для обробки внутрішніх приміщень і принципової різниці у використанні цих матеріалів немає. Так само жоден з цих матеріалів не забезпечує переваги перед іншими, тому вибір слід робити з власних уподобань та фінансових можливостей.

Деякі характеристики цих порід:

 • липа має гарну текстуру, мало сучків, добре обробляється, має приємний аромат;
 • кедр сибірський має гарну текстуру і колір, насичений запах, має антибактеріальну властивість;
 • канадський кедр має гарну текстуру і колір, м’який, нагадує старе дерево, набагато дорожче інших порід дерев;
 • осика найдешевша порода. За фізико-механічними властивостями деревина осики близька до липової. З часом темніє;
 • вільха має тонку структуру деревини, рівномірна. Вона мало стійка до грибків, стійка до деформації, твердість невисока.

З-за невеликий температури всередині сауни необов’язково робити спеціальні банні двері, можна використовувати звичайні міжкімнатні.

Зовнішня обробка може бути виконана з будь-якого матеріалу, який підкаже ваша дизайнерська думка: вагонка, МДФ, ламінат, фанера і т. д. і т. п.

ІЧ сауна не вимагає утеплювача, головне, щоб конструкція сауни не мала щілин і не допускала протягів!

Вентиляція в інфрачервоній сауні

Інфрачервоні сауни в процесі роботи не створюють пари й високих температур, тому не потребують встановлення примусової вентиляції. Досить мати невеликий отвір закрите регульованою ґратами для природної вентиляції. Можливо, так само проводити вентиляцію простим способом — відкриття на деякий час двері сауни.

Електропроводка в інфрачервоній кабіні

Харчування 1-2-х місцевих саун може здійснюватися від звичайної кімнатної розетки розрахованої на струм 15 А й ви — полнено проводом перерізом не менше 2,5 мм2 для одножильних проводів і не менше 1,5 мм 2 для багатожильних. Дроти, необхідні для будівництва інфрачервоної сауни входять в комплект поставки.

При проведенні електромонтажних робіт необхідно дотримуватись правил електробезпеки та пожежної безпеки. Всі роботи по монтажу обладнання повинен виконувати кваліфікований персонал (електрик не нижче 3 розряду).

Панелі в інфрачервоних саунах

До класу панельних саун можна віднести:

 • дерев’яні кабіни з встановленими опалювальними панелями, як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Людина повністю сідає в кабіну. Під час роботи поверхню панелей нагрівається до температури 80-90 °С і за рахунок великої площі поверхні панелей повітря всередині кабіни нагрівається до температури 55-60 С;
 • порівняно недавно на нашому ринку стали доступні портативні інфрачервоні сауни китайського або німецького виробництва, які також відносяться до класу панельних саун. Конструкція таких саун досить проста: на стінках мішка з синтетичного матеріалу встановлені тонкі панельні нагрівальні елементи. Тіло людини розташовується усередині мішка, а голова зовні. Під дією протікаючого струму нагрівальні елементи, створюють в малому обсязі сауни температуру 53-55 °С;
 • до цього типу саун можна зарахувати і так звану «Російську Лазню Маслова», керамічні стіни лазні вбудовані нагрівальні елементи. Стіни такій лазні нагріваються до температури 40-60 °С. За рахунок великої площі поверхні стін, а також подачі пари від парогенератора, повітря в лазні прогрівається до температури 50-55 °С;
 • Сауни фірми Saunalux GmbH. в яких нагрівальні панелі розташовані всередині стінок кабіни. Поверхня стінки кабіни нагрівається до температури 60 0 С
 • Сауни китайського виробництва InfraSun, побудовані з застосуванням панелей «нового» типу SunCarbon, які у нас давно відомі як «Добре тепло».

Як ми бачимо, всі ці пристрої об’єднує одна особливість— невелика температура нагрівальних панелей (-90 °С) при великій робочій площі (4000-5000 см 2 ). При роботі таких нагрівальних елементів, температура повітря в сауні досягає близько 55-60 С.

Основи інфрачервоної терапії

З давніх часів люди добре знали благотворну силу тепла або, кажучи науковою мовою — інфрачервоного (ІЧ) випромінювання. Інфрачервоне випромінювання— це просто форма енергії, яка нагріває предмети і безпосередньо примикає до червоного спектра видимого світла. Людське око не в змозі бачити в цьому спектрі, але ми можемо відчувати його як високу температуру.

Саме це тепло, яке ви відчуваєте від гарячої печі або від батареї центрального опалення. Воно не має нічого загально — го, ні з ультрафіолетовим, ні з рентгенівським випромінюванням і абсолютно безпечно для людини.

Сонце— основне джерело інфрачервоної енергії на нашій Землі, і кожна людина обов’язково відчував на собі її благотворний вплив. Це підтверджує абсолютну безпеку впливу ІК енергії на людину.

Екологічна система Сонце-Земля-Людина налаштована на певні частоти в ІЧ спектрі. Ось лише деякі факти:

 • атмосфера Землі пропускає інфрачервону енергію в діапазоні приблизно 7-14 мкм;
 • коли Земля прогрівається, то вона випромінює ІЧ промені у смузі приблизно 7-14 мкм з піком 10 мкм;
 • організм людини випромінює ІЧ енергію в діапазоні приблизно 5-25 мкм з піком у 9,3 мкм. Наші долоні випромінюють інфрачервоні енергію в діапазоні приблизно 8 — 14 мкм (напевно, цим можна пояснити феномен екстрасенсів— їх долоні є потужним джерелом ІЧ енергії.)

Інфрачервоне випромінювання здатне проникати на різну глибину в живу тканину. Промені довгохвильового діапазону (довжина хвилі від 3,0 мкм до 1 мм) затримуються в поверхневих шарах шкіри вже на глибині 0,1-0,2 мм. Тому їх фізіологічний вплив на організм проявляється, головним чином, у підвищенні температури шкіри і перегрів організму.

Навпаки, короткохвильовий діапазон ІЧ випромінювання характеризується здатністю проникати в тканини людського організму на кілька сантиметрів. Так, промені з довжиною хвилі 0,78-1,4 мкм легко проникають через шкіру і черепну коробку в мозкову тканину, що може призвести до впливу на клітинні утворення головного мозку. Важкі ураження головного мозку ІЧ-променями призводять до виникнення специфічного захворювання— теплового удару, що зовні виражається в головному болі, запамороченні, почастішання пульсу, прискорення дихання, падіння серцевої діяльності, втрату свідомості і т. д.

Впливаючи на організм людини інфрачервоного енергі — їй на частоті приблизно 9,3 мкм, можна отримати явище, зване зовнішня енергія буде активно поглинена тілом. В результаті цього впливу підвищується потенційна енергія клітин організму, і з них буде йти незв’язана вода, підвищується діяльність специфічних клітинних структур, зростає рівень імуноглобулінів, збільшується активність ферментів і естрогенів, відбуваються й інші біохімічні реакції. Це стосується всіх типів клітин організму і крові.

Відомо, що інфрачервоні хвилі краще ніж водні тепло лікувальні процедури, переносяться хворими і мають менше протипоказань. Справа в тому, що нервові закінчення і капіляри шкіри реагують на променисте тепло приблизно так само, як на теплу воду. Так розширюються судини, прискорюється потік крові, посилюються обмін речовин і потовиділення, ріст клітин і регенерація (відновлення) тканин. Завдяки цим рефлекторним реакціям теплові промені володіють розсмоктуючою, протизапальний, протиспазматичний і знеболюючою дією. Теплові промені підсушують шкіру, а тому можуть використовуватися для лікування деяких шкірних захворювань або опіків.

Зростаюча кров’яна циркуляція в м’язах збільшує метаболічний обмін, який, у свою чергу, підсилює дію імунної системи організму, покращує їх живлення, різко підвищує постачання тканин киснем. Збільшився кровотік в периферичних органах тіла людини призводить до зниження артеріального тиску, м’язового і емоційної напруги, людина розслаблюється і заспокоюється. Після сауни з’являється відчуття психологічного комфорту і поліпшується сон. Прогрів тканин тіла викликає природну реакцію потовиділення. У складі поту міститься близько 80% води і 20% твердих речовин, таких як жир, холестерин, токсини, кислоти, шлаки тощо (для порівняння — в звичайній сауні тіло прогрівається на глибину 3-5 мм, а пот содержит95% води і 5% твердих речовин). Природний процес потовиділення в приємній, комфортній температурі гарантує відмінний догляд за шкірою, її пожвавлення, очищення й омолодження. Тіло заряджається енергією, з’являється відмінне саме — чувствие. Крім того, температура тіла підвищується до 38,5 С імітуючи природну реакцію організму на інфекцію, при цьому пригнічується діяльність хвороботворних бактерій і вірусів.

Детоксикація організму

Багато хвороб, з якими зіткнулося сучасне суспільство, беруть свій початок з несприятливого навколишнього середовища. Хвороби, фактично невідомі 20 років тому, типу хронічного синдрому втоми, тепер існують в епідемічних розмірах і продовжують розростатися з кожним роком. Діти— найбільш ймовірні жертви змін навколишнього середовища.

Люди задаються питанням: чому вони почуваються виснаженими, чому їх голова здається вони постійно живуть з болем? Концентрація накопичених отруйних речовин в організмі може бути первинним чинником поганого здоров’я мільйонів людей. Важкі метали, пестициди, продукти згорання палива та інші хімічні елементи можуть бути знайдені в істотних кількостях в організмі фактично у кожної людини на нашій планеті.

Недавні дослідження довели, що нагрівання організму в інфрачервоних саунах стимулює клітини виводити з організму через піт і сечу отруйні речовини, включаючи свинець і ртуть. Таким чином, інфрачервоні сауни можна розглядати в якості одного з елементів (поряд з дієтою) програми глибокого очищення організму.

Очищення організму від токсинів є обов’язковою умовою запобігання різних хвороб і розладів здоров’я. Поряд зі здоровим харчуванням, голодуванням і різними дієтами, система інфрачервоного випромінювання пропонує широкий спектр перевірених можливостей, ви — ходять за межі традиційної медицини. Регулярні сеанси в інфрачервоній кабіні — це дієве, крім того, просте у використанні і не вимагає великих фінансових витрат засіб. Найбільшу токсичну небезпеку становлять жири і холестерин, що потрапляють в організм разом з їжею. До складу поту, що виділяється під час сеансу в інфрачервоній сауні, входять: вода, жири, холестерин і важкі метали. Піт людей, які користуються інфрачервоною кабіною, був досліджений і порівняний з потом, що виділяється в звичайній сауні.

Отримані наступні результати:

Короткий опис статті: душова кабіна з сауною інфрачервона сауна, Рекомендації щодо застосування інфрачервоних саун, Проекти інфрачервоних саун, Як вибрати інфрачервону сауну (кабіну), Як побудувати інфрачервону сауну самостійно, Матеріал для виготовлення інфрачервоних саун, Лікувальна дія інфрачервоних кабін сауна, проекти, кабіна, ІК, Інфрачервона, конструкція, матеріал, вентиляція, електропроводка, тримісні, двомісні, одномісні, панелі, вплив, терапевтичне, психологічний, кровообіг, рак, спортсменів

Джерело: Інфрачервона сауна

Також ви можете прочитати