Кошторис на будівництво будинку. Простий приклад

28.09.2015

Кошторис на будівництво будинку. Простий приклад

Зведення будинку — справа клопітка і витратна. А чи зможете ви прикинути, у скільки вам обійдеться його будівництво? На жаль, не кожна організація візьметься назвати вам певну суму, адже врахувати всі нюанси, підводні камені та непередбачені витрати при будівництві дуже складно. Саме тому у великих будівельних фірмах існують цілі відділи по складанню кошторису. Ті компанії, які таких відділів не мають, звертаються в спеціалізовані фірми.

Кошторис — це…

Кошторис на будівництво будинку — обов’язковий документ, без якого жоден підрядник не приступить до роботи.

Як правило, при зведенні будівлі, найбільше витрат припадає на будматеріали та оплату підрядникам. При розрахунку вартості робіт враховуються такі моменти:

 • Обсяг робіт;
 • Технології, які будуть застосовуватися;
 • Терміни будівництва;
 • Кількість задіяних людей;
 • Яким чином проект буде фінансуватися (часові рамки та обсяги).

З допомогою кошторису замовник може контролювати терміни будівництва, відповідність запланованих робіт, виконаних за певний період.

Таким чином, кошторис на будівництво будинку допомагає впорядкувати графік робіт і потік фінансів під час проведення робіт.

Часто зважившись на будівництво, клієнти подають заявки на складання кошторисів відразу декільком фірмам. Різниця в кінцевій вартості будівлі не може бути відчутною. Причина такого явища — різні постачальники матеріалів, кількість робітників і т. п. Порівнявши кошторису з різних організацій на один і той же обсяг робіт, ви зможете об’єктивно оцінити, як можна грамотно заощадити без шкоди для якості.

Важливі дрібниці при складанні кошторису

Дуже часто несуттєві витрати, які багато і не враховують, виливаються у великі суми. Наприклад, на вирішення бюрократичних питань може йти до 15% вартості об’єкта. Також можуть здатися дрібницею витрати на транспорт. Не врахувавши їх, ви дуже здивуєтеся кінцевої вартості будівлі. Однак обов’язковими є наступні позиції:

 • Розробка кошторису за всіма позиціями документації;
 • Якщо кошторис становила інша організація, обов’язкова перевірка, підгонка;
 • Кошторис на будівництво будинку повинна узгоджуватися в експертних організаціях.

Крім дрібних витрат, певний відсоток витрачених коштів складають непередбачені витрати. В документації їм відводиться 2%, проте дуже часто реальна цифра перевищує заплановану.

Як складаються кошториси

через те, що кошторис є найважливішим фінансовим документом, що її складання здійснюється за певними правилами. Деякі з них були затверджені ще в радянський час. Наприклад, раніше кошторис становила організація, яка розробляла проект. Вона отримувала 10% (від вартості робіт з будівництва) за проект і відповідно 1% за кошторис.

Іноді така практика ще зустрічається, але в цілому сьогодні процеси автоматизуються. Незважаючи на наявність різноманітних програм, кошторису складати все ж важче, ніж у ті часи через розмаїття сучасних матеріалів, технологій, будівельних фірм і т. д. залежно від кваліфікації працівників і конкуренції, можна переплатити або заощадити. Але не завжди економія не піде на користь якості.

Три методу розрахунку кошторисів

Давайте розглянемо, які бувають типи розрахунку і в якому випадку яким типом краще користуватися.

 1. Кошторис на будівництво будинку, складена затратним методом. Часто застосовується для невеликих будівель. Будівельна фірма називає клієнтові суму, необхідну для оплати їх послуг, а матеріали і їх доставку забезпечує сам замовник. При цьому методі відсутні будь-які письмові домовленості і гарантії з боку підрядника, але він має місце бути.

Кошторис, складена затратним методом часто зустрічається при невеликому будівництві

 1. Універсальний метод. Документ складається з розділу, де перераховуються поетапно основні моменти робіт, а також додатки з зазначенням вартості матеріалів, їх транспортування. Такий кошторис на будівництво будинку допоможе краще контролювати витрати. Недолік — документ недостатньо повно відображає деякі види витрат. Наприклад, під «накладними витратами» мається на увазі зарплата, податки і ще кілька статей витрат.
 2. Розгорнута кошторис. Назва говорить сама за себе. Такий документ обов’язково складається при великому будівництві. Максимально докладний кошторис на будівництво будинку відображає тільки свіжу інформацію про ціни на будматеріали та інші складові витрат. Документація проста для розуміння навіть непосвяченому в тонкощі людині.

Нижче представлені приклади складених кошторисів.

Кошторис на будівництво будинку 100 м2

Стрічковий фундамент глибиною 1,3 м. Фасад оштукатурений, дах -двосхилий. Металопластикові вікна зі склопакетами з трьох камер.

Короткий опис статті: кошторис на будівництво будинку Що таке кошторис на будівництво будинку і чи потрібна вона? Які види кошторисів бувають, які з них найчастіше використовують в приватному будівництві. Методи розрахунку вартості будівництва, а також приклади кошторисів на дому 100 і 200 кв. м.

Джерело: Кошторис на будівництво будинку. Простий приклад

Також ви можете прочитати