Літній душ для дачі: вибір і пристрій

27.09.2015

Який зробити (вибрати) літній душ для дачі?

Літній душ для дачі: вибір і пристрій
Пішло в минуле той час, коли благоустрій побуту сприймалося як міщанство і непотрібна метушня. Разом з нею пішли і непривабливого вигляду будиночки, служили літнім душем. Як правило, їх споруджували з підручних матеріалів, не піклуючись особливо про зовнішньої привабливості.

Нині комфорт і краса зробили крок і на дачні ділянки. Бо останні давно вже перестали бути виключно об’єктом землеробства. Сьогодні відпочинок на дачі сприймається багатьма нашими співвітчизниками як комфортне проведення часу на лоні природи в оточенні зелені. Тому і до душу, як до найважливішого елементу літнього проведення часу, ставлення вже дещо інше. Літній душ для дачі повинен поєднувати в собі не тільки функціональність, але також практичність і естетичність.

Де розташувати літній душ для дачі?

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

По суті, нововведення прийшли головним чином з-за того, що змінилося призначення самого душа. Тепер його можна побачити не тільки у внутрішньому дворику, але також і поруч з басейном, посеред саду, як прибудованої до будинку будівлі і т. п. Кожен господар визначає головне призначення душа і відповідно з цим приймає рішення, яким же бути головному освіжувачу і очисника дачних мешканців.

Душ буває різним

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

І не тільки білим або червоним. Конструктивні особливості кожного типу обумовлюють застосування тієї чи іншої моделі.

  1. Душова стійка. Вона легко збирається навіть недосвідченим в сантехніці майстром. До того ж у продажу є вже готові модулі. Її можна використовувати біля басейну, розміщувати в саду або на газоні.
  2. Душова панель. Вона являє собою легку конструкцію, закріплену на вертикальній поверхні, наприклад, на стіні будинку або ж паркані.
  3. Душова кабіна. Це споруда, закрите з трьох або чотирьох сторін. Охороняти вхід до неї можуть двері або ж дерев’яні ширми.

З чого почати пристрій душа?

Для того щоб літній душ для дачі цілком відповідав вашим запитам, необхідно визначитися з деякими параметрами.

Призначення

  • Уявімо ситуацію, коли ви маєте місце для купання в будинку. А на вулиці вам хочеться просто освіжитися. У такому разі достатньо самої звичайної лійки для душу, до якої приєднаний шланг. Душ відкритого типу, як правило, розташовують біля басейну, прагнучи зберегти як можна довше його чистоту. Такий душ буде прекрасним літнім розвагою для граючих на сонячній галявині дітей. Звичайно, за умови, що забезпечуються подача теплої води.
  • Коли хочеться сховатися від вітру, нехай навіть і теплого, варто вибрати душову кабінку. В цьому випадку можна не тільки освіжитися, але і вимитися. Для того, бажано передбачити місце для переодягання та тимчасового зберігання сухого одягу, а також підігрів води.

А як довго можна купатися?

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Відповідь на це питання залежить від обсягу води, що нагрівається. Для того щоб підібрати відповідний резервуар для зберігання теплої води, потрібно розрахувати кількість відпочиваючих. При цьому для того, щоб освіжитися потрібно близько двох відер води, а для прийняття душу до 100 л.

Щоб тепла вода витрачалась економніше, можна застосувати лійку з дрібним розпиленням і підняти її на відстань 2.0 м від поверхні підлоги. Піднімаючись догори, вода легкий моросью буде огортає ваше тіло, забезпечуючи необхідне зволоження.

Щоб було зручно доглядати за баком, споруджують приставні сходи.

Ніж гріти воду в душі?

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Митися холодною водою подобається не всім. Тому народні умільці винайшли безліч способів забезпечити нагрів води для купання.

Для цього пропонуються різні варіанти:

  1. Енергія сонця. найпростіший і дешевий варіант. Досить розмістити на даху кабінки пофарбований у чорний колір бак, який влітку досить швидко прогрівається до потрібної температури. Недоліком є лише те, що ввечері він швидко остигає і не включається в похмурі дні, коли сонце не так яскраво. Найбільш ефективну роботу сонця може забезпечити термосифонная система.
  2. Електропідігрів. Універсальний і зручний варіант. Особливо коли сполучений з першим. Забезпечує підігрів води в похмурі дні і у вечірньо-нічний час.

А що якщо купити готовий душ?

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Коли сам процес пошуку матеріалів, інструменту та різання, свердління та іншого вас не надихає, можна спокійно відправитися в магазин і придбати вже готовий літній душ для дачі. В цьому випадку вам буде надано досить широкий вибір. Ви можете підібрати найбільш підходящий за функціональними можливостями і ціною варіант.

Зрозуміло, що чим більше «космічних» технологій застосовується в даній моделі, тим дорожче вона буде коштувати. Але що може зрівнятися з тим блаженством, яке ви отримуєте натомість.

Давайте розглянемо декілька варіантів організації місця для купання на дачній ділянці, від найпростіших до більш складних.

Стійка

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Досить дешевий і зручний варіант. Може застосовуватися на ділянках, підключених до водопроводу. Якщо такої можливості немає, то цілком можна скористатися і насосом, що забезпечує подачу води на висоту вашого зростання. При цьому стійка може монтуватися на стіну або ж кріпитися до тринозі. В останньому випадку вона може розташовуватися де завгодно. До речі, хороша можливість періодично змінювати її розташування і забезпечувати капітальний полив дерев влітку.

Душ-топтун

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Ваша дача розташована далеко від цивілізації і до неї не підведена електрика? Душ-топтун допоможе вам вийти з положення. Він складається з гумового килимка з вбудованим насосом «жабою», за допомогою якого рибалки накачують надувні човни. До нього підключені два гумових шланга. На один надівається лійка, а кінець іншого опускається в будь-яку ємність з теплою водою.

Все. Душ готовий. Можна починати купатися. Для цього потрібно переступав з ноги на ногу і качати воду.

Душова кабіна

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Даний тип душа найбільш поширений на дачах. На відміну від заморських любителів неординарності наш народ схильний до того, щоб забезпечити собі комфортні водні процедури без протягів і вітру. Саме кабіна може взяти «на груди» значний бак, який забезпечить нагрів 10 або 20 відер води для вечірнього купання всієї родини.

У магазинах можна зустріти моделі з дерева, пластику та металу. Гарні комбіновані моделі, де алюмінієвий або сталевий каркас обшитий дерев’яними панелями.

Камені для спа-процедур

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Прийняття душа на дачі – це відмінна можливість поєднати водні процедури з масажем стоп. Для цього потрібно облаштувати майданчик, вимощену камінням.

Для цього підходить два способи:

  • Великі гладкі камені заливають бетоном, коли він застигне, що залишилися проміжки засипаються дрібними каменями або галькою.
  • На забетонований майданчик на свіжому розчину викладається галька. Її можна викласти у вигляді простого або хитромудрого малюнка або ж хаотично.

Будуємо душову кабіну — що треба врахувати

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Для того щоб було комфортно приймати душ на дачі, розміри кабінки повинні дозволяти вашим ліктям вільно рухатися. При цьому повинно залишатися вільне місце до стінок кабіни. Тому робити її вже, ніж 90 см не варто.

До того ж готові спеціалізовані баки вже підігнані під розмір. Вони можуть одночасно «попрацювати за сумісництвом» і дахом. Як показує практика, найбільш зручною є кабінки висотою близько 210 див.

У випадку, коли планується виготовлення каркаса з дерев’яних брусів, всі елементи, які контактують із землею, слід просочувати гарячою оліфою і смолою. Деякі умільці для того щоб смола не тріскалася і не втрачала своїх ізоляційних властивостей, додають в неї поліетилен і інші полімерні обрізки, які служать пластифікатором для суміші.

В якості обшивки можна використовувати дерев’яну вагонку, оброблену захисними засобами, сайдинг та інші матеріали.

Каркас із труб зажадає бетонування підстави. І тільки після того, як розчин застигне, можна приступати до обшивки. Металеві елементи конструкції з’єднувати простіше і надійніше зварюванням.

Якщо є можливість, можна спорудити спеціальний піддон, через який здійснюється відведення води в зливну яму або дренажні канали.

Подача води в душ

Коли передбачається ручний режим подачі води, необхідністю стає наявність стійкої і зручною сходів. У разі ж якщо цивілізація дісталася до вашої ділянки, то найбільш простим рішенням стане застосування садового шланга.

Закапувати водопровід не варто, тому що потім вам додасться клопоту з його утеплення та видалення води на зиму.

Варіанти конструкцій

Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Володіючи живою фантазією, ви зможете самі звичайні і прості речі перетворити в дивовижні за своєю красою і функціональністю шедеври. Уявіть собі тільки дерево, на гілляці якого висить лійка. Речі можна скласти на що стоїть поблизу сходи або ж спорудити на крайніх гілках вішалки.

Будинок відділений від госпблоку перегородкою? Чудово, тому що у неї відмінно можна вмонтувати душову панель і викласти її керамогранітної мозаїкою. А під ноги покласти приємну на дотик гальку. Вона не тільки вбереже ваші п’ятки від бруду, але й забезпечить масаж стоп. До того ж на дрібних каменях не так-то просто послизнутися.

Як зробити душ на дачі за 1 день? Відео

Робимо літній душ для дачі всього за один день! Що для цього потрібно і як все правильно зробити дивіться у відео ролику.

Короткий опис статті: душова кабіна для дачі Який вибрати літній душ для дачі? Способи організації душа. Що потрібно врахувати якщо Ви вирішили будувати літній душ своїми руками? Які матеріали Літній душ для дачі

Джерело: Літній душ для дачі: вибір і пристрій

Також ви можете прочитати