Літній душ для дачі: вибір споруди та алгоритм побудови

23.09.2015

Літній душ для дачі: вибір споруди та алгоритм побудови

Літній душ для дачі: вибір споруди та алгоритм побудови
Літній душ для дачі своїми руками Однією з основних будівель на будь-якому дачній ділянці є літній душ. Він допоможе швидко освіжитися, або прийти в норму після важкого робочого дня на пекучому сонці, а тому, розглянути можливість спорудження літнього душу на власній ділянці повинен кожен дачник.

Це далеко не утопічна ідея і не безглузда затія, а цілком нормальне і посильну кожній людині справа. Але, щоб довести його до кінця і отримати дійсно якісний і очікуваний результат, доведеться трохи попрацювати, як фізично, так і розумово.

Побудувати літній душ для дачі не так складно, як здається з першого погляду. Тут не потрібно дотримуватися особливої техніки спорудження будівель і вдаватися до дорогих планами і проектами спеціальних агентств, все можна зробити самостійно, варто лише правильно розрахувати сили, визначити напрям і алгоритм дій, і приступати до роботи.

Яким може бути літній душ на дачі?

На сьогоднішній день, кожен дачник споруджує на території власного земельного наділу той душ або спеціальну душову кабінку, яка повністю відповідає вимогам його сім’ї, а також, вписується в певний бюджет. В кожному окремому випадку, це може бути абсолютно різний душ, починаючи з недорогого плівкового з подачею води з резервуара або шланга. і закінчуючи капітальною спорудою, яка вже може вважатися самостійним будівлею вашої ділянки і приносити чимало користі. Саме тому і хочеться розглянути максимум можливих варіантів, щоб кожен читач мав можливість вибрати той літній душ для дачі, побудувати який своїми руками буде можливо і не дуже накладно.

Звичайний плівковий душ на дачі

найпростіший і найдешевший варіант, який навіть можна вважати одноразовим, або душем на один сезон. Зручний він тим, що подібну душову кабінку можна переміщати по дачній ділянці, постійно підбираючи для неї найбільш зручне місце. Але, так як це не споруда і навіть не самостійна конструкція, вважати такий душ якісним і надійним не доводиться.

Простий плівковий душ на дачі складається з кутового, двостороннього каркасу, за типом ширми, яку можна встановити в будь-якому куточку саду, або ж з прямокутного металевого каркаса, що несе таку саму технічну і смислове навантаження. Будь каркас, повний або двосторонній, складається і розкладається в потрібний момент, тому занести його в веранду або сарай на зиму можна взагалі без проблем. Але, мабуть, це тільки одна перевага, яку можна вважати повноцінним. В основному ж, це душ на перший час, який можна прибрати за 15 хвилин, якщо ви вирішите побудувати капітальну споруду.

Плівковий душ встановлюється в зручному місці у вигляді каркаса, обтягнутого плівкою або спеціальної шторкою з поліестеру, на верхню його частину встановлюється бак з водою або просто підводиться поливальний шланг із душовою лійкою. Внизу душа звичайна дерев’яна решітка для ніг, збоку найпростіший сток або відведення води, якої, найчастіше, і взагалі не буває. Тому, даний душ і вважається навіть не річним, а тимчасовим, наприклад, коли на дачі йде будівництво або ремонт, а може, вже і зведення нового душу або лазні.

Капітальний каркасний душ для дачі

Це вже більш цікава конструкція, яка легко зможе прослужити вам протягом навіть десятків років. У такого душа просто море переваг, одними з яких вважаються цілісна конструкція, хороша стійкість, висока якість матеріалів і збірки, швидкий нагрів води, відмінна вентиляція, простий пристрій подачі води та її стоку. Негативною ж стороною каркасного будови є його посередність, тобто, в тому сенсі, що він – щось середнє між душем переносним і капітальним. Його можна занести в будинок або комору. але і на вулиці він може швидко прийти в непридатний стан в холодну пору року, особливо, якщо за ним правильно доглядати. Але цей недолік легко перекривається вартістю конструкції і мінімальними витратами на обслуговування, а тому його можна і взагалі не враховувати.

Що ж являє собою капітальний каркасний літній душ на дачі. Це найпростіша металева конструкція квадратної або прямокутної форми, встановлена на звичайний фундамент, плоску бетонну плиту, кілька труб або навіть цеглини. Конструкція закріплюється до фундаменту або спеціальним стійок підстави і обтягується абсолютно будь-яким, зручним для вас матеріалом. Це може бути добре захищене від вологи і пересихання дерево, ДСП і OSB, оргскло, пластикові панелі. листи металу, шифер, азбоцементні плити після обробки спеціальними складами, полікарбонат і так далі. Будь-який з наведених матеріалів легко закріплюється на скелеті конструкції за допомогою болтів і гайок, шурупів, зварювання, інших кріплень. Далі, річний каркасний душ на дачі комплектується баком для води, шторкою або дверима, зручною ґратами для ніг, стоком води, поличками і освітленням усередині, іншими речами, типу замочок на двері, гачки для одягу і так далі. Прослужити такий душ може дуже довго, але йому обов’язково слід приділяти увагу на початку і в кінці сезону.

Літній душ для дачі: вибір споруди та алгоритм побудови
Каркасний душ для дачі — практично капітальна споруда

Кожен літній душ повинен бути ретельно оглянутий на початку теплого сезону і по його завершенню. Може знадобитися оновлення зруйнованої атмосферними явищами обробки, заміна деяких деталей, просочування антигрибковими засобами, фарбування і так далі.

Капітальний літній душ для дачі

Капітальний літній душ побудувати складніше і дорожче, але він буде набагато якісніше і довговічніше, і використовувати його можна буде не тільки влітку, але і ранньої весни і пізньої осені.

Вибір місця під літній душ

Перед тим, як почати будівництво, потрібно правильно визначити місце. Це повинен бути рівний майданчик, в принципі, на будь-якому грунті, бажано, в півтіні, але не в повній тіні дерев або інших споруд, так як вода в душі не зможе самостійно нагріватися. Також, відразу зверніть увагу на те, що неподалік має бути місце для скидання води, інакше може знадобитися прокладання додаткової каналізації через половину ділянки. Важливо й естетичне значення душа, який не повинен бути розташований перед фасадом будинку або на добре розглядаємому місці, краще всього буде розташувати літній душ за будиночком та неподалік від нього.

Матеріали для побудови річного душа

Тепер, слід визначити і купити матеріали, які будуть необхідні для будівництва. Зараз ми розглянемо їх більш детально, відштовхуючись від того, що ми будуємо капітальний літній душ з цегли.

 • Цеглу для будівництва душа на дачі. Вибирати цегла слід силікатна, так як він не вимагає обов’язкової подальшої обробки, але можна взяти і червона цегла, або керамічний, але зробити ще штукатурні роботи.
 • Цемент. Купувати цемент варто якісний, потрібної марки, обов’язково свіжий, і використовувати його відразу після покупки, щоб, з різноманітних причин, він не встиг зіпсуватися. Кількість цементу розраховуйте точно, але намагайтеся зробити невеликий запас.
 • Пісок. Пісок краще всього замовляти машиною, так як навіть його залишки після будівництва душа на дачі не завадять. Пісок в мішках купувати невигідно, іноді він виходить практично в 2 рази дорожче.
 • Щебінь і цегельний бій. Дані компоненти необхідні для побудови фундаменту і стяжки. Щебінь можна купити за кількістю, наприклад, мішками, з тією ж машиною, що везе цемент і пісок, а от бій цегли можна знайти і по навколишніх дач, або навіть на власній ділянці, тому витрачатися на нього не варто.
 • Матеріали для перекриття та даху. Тут уже все залежить від ваших особистих вимог, так як, споруджуючи капітальне перекриття з арматури і розчину, перекриття і дах з дерева і шиферу або черепиці, або ладу дах з бруса та інших матеріалів, які вам знадобляться абсолютно різні покупки. Не забувайте тільки про те, що перекриття душа і дах не повинні бути дуже важкими для фундаменту і стін, повинні повністю відповідати конструкції, а також, спочатку бути укомплектовані прорізами і кріпленнями для труб підведення води і так далі.
 • Бак для літнього душа. Класичний варіант з металевою бочкою відпадає відразу, так як говорити про якість в даному випадку не доводиться, але, якщо необхідно заощадити, або просто поставити такий бак на перший час, то немає жодних проблем. Ми ж рекомендуємо використовувати пластиковий бак, скажімо, на 200 літрів води, який зараз можна купити в будь-якому будівельному супермаркеті. Бажано вибрати ємність для літнього душа плоскої форми, тобто, широку, але невисоку. Кріпити такий бак буде набагато простіше, та і вага більш рівномірно розподілитися по поверхні даху літнього душа.
 • Душова лійка і кран. У тих же супермаркетах продаються спеціальні комплекти для літнього душа – це трубка, лійка і краник. Залишиться тільки встановити комплект через перекриття в бак, і все готово. Але, якщо такий варіант неможливий, то можна і самостійно спорудити хід води з бака в приміщення душової. Вам буде необхідна труба, кран, лійка і спеціальний фітінг для установки комплекту в бак. Але не чекайте хорошого розпилення води у літньому душі, вона буде просто монотонно зливатися вниз з бака і через лійку, так як в даній системі немає необхідного тиску. Але засмучуватися не варто, адже у 90% дачників подібна ситуація, і всі задоволені.
 • Труби для відводу води. Важливий елемент для літнього душа, про яку не варто забувати. Спочатку прорахуйте відстань до того місця, куди буде йти вода, і купіть каналізаційний стік даного розміру. Бути може, вода буде йти в сад або город, тоді вам буде потрібно всього кілька метрів труби, але якщо далі, наприклад, у вигрібну яму або яр, то знадобляться більш точні розрахунки.
 • Крім того, у будівництві річного душа на дачі вам буде необхідно невелике віконце, можливо, дерев’яне або м/п, двері для входу, монтажна піна, лаки і фарби, штукатурка, матеріали і склади гідроізоляції, а також інші матеріали, перелік яких залежить від кожного окремого випадку.

Літній душ для дачі: вибір споруди та алгоритм побудови
Матеріали та інструмент для побудови річного душа, початок робіт

Інструмент для побудови річного душа

Тут ми теж не можемо навести абсолютно точний список інструментів. але те, що буде необхідно, в першу чергу, в ньому обов’язково є. Отже, це: ємність для розмішування розчину або бетонозмішувач (по можливості), лопата. молоток, ножівка. болгарку, дриль. висок, рівень, будівельний шнур, кельню і деякі інші інструменти.

Алгоритм побудови душа на дачі

 • Фундамент. Фундамент для літнього душа може бути стрічковим або суцільної заливки. Для цього вам необхідно буде розмітити територію, викопати траншею або яму під фундамент, зробити опалубку, укласти гравійну подушку (упереміш з битою цеглою) і встановити армопояс. Бажано, перев’язати фундамент зі стінами, щоб підвищити міцність конструкції. Після цього, тільки залити бетон і дати час устоятся і висохнути. Для подібного споруди цілком достатньо фундаменту глибиною 40-50 см, більше не потрібно.

Трубу зливу води з душу краще відразу замурувати в пол «душової кабіни», щоб потім не довелося робити отвір під неї перфоратором. Укладайте трубу тільки після точних розрахунків і обов’язково з необхідним ухилом.

 • Зведення стін душа. З готового фундаменту зробіть розмітку, а головне, намітьте місце розташування двері. Далі, використовуючи схил, рівень, а також, інші інструменти та матеріали для кладки, можете починати зведення стін. Для того щоб конструкція була міцною і надійною, досить кладки в півцеглини. Під час вигонки стін не забудьте залишити отвори для вікон і вентиляції, а також, замурувати на необхідній висоті бруски для перекриття.
 • Літній душ для дачі: вибір споруди та алгоритм побудови
  Капітальний літній душ із цегли або каменю, суміщення душовою з туалетом Перекриття.
  Ми ведемо мову про простому перекритті, без підняття даху і заливки залізобетонної плити, а тому, на вмуровані бруски укладається гідроізоляційний шар шифер з готовим отвором для підведення води. Прибивати шифер необхідно до брусків основи перекриття спеціальними цвяхами, під ухилом для стоку води від дощу і танення снігу.
 • Установка бака. Бак встановлюється на дах дуже просто. Для цього не потрібно особливих кріплень, досить затискачів бака або ж підкладали і розклинювання, якщо він циліндричної форми. Далі, з’єднання бака з трубкою подачі води через заздалегідь просвердлений отвір в баку, кріплення крана і лійки.
 • Внутрішня обробка літнього душу. Починати слід з гідроізоляції, якої ми рекомендуємо обробити підлогу і нижню частину стін, а також місце стику підлоги і стін, щоб фундамент і нижній ряди цегли не руйнувалися від вологи. Для цього можна використовувати будь-який доступний матеріал – обмазку, бітум, спеціальні гарячі склади і так далі. Після, необхідно зробити стяжку під нахилом, щоб вода завжди йшла з душу і не затримувалася всередині. Далі, установка дверей і вікон, тут все за звичайною схемою – коробка, розпірка, задувка піною (якої, до речі, можна продути і дах для герметичності), установка укосів і так далі. Тепер, коли основні роботи закінчені, можна приступати і до самої обробці. Тут ми не порадники, так як кожен дачник має свій власний смак і вибере ті матеріали, що підпадають під смак. Хочемо лише сказати, що вибирати необхідно вологостійкі матеріали, і найпопулярнішим для обробки річного душа вважається пластик. Якщо думка співпала, то обробіть стіни антигрибковими засобами, зробіть по стінах дерев’яну обрешітку з тонкої рейки, розкритої оліфою або лаком, і встановіть пластикову обшивку. Природно, для внутрішньої обробки можна використовувати штукатурку та фарбу, керамічну плитку, звичайну фарбування, але, як ми вже говорили вище, це лише справа смаку і бюджету.
 • Зовнішня обробка. Зовнішній обробці багато людей не надають ніякого значення, особливо, якщо кладка цегли була зроблена красиво і акуратно, але, якщо є бажання, то стіни завжди можна обштукатурити або навіть облицювати атмосферостійкими матеріалами.
 • Освітлення, вентиляція, декор, аксесуари. Для багатьох дачників дані елементи дуже важливі, але деякі взагалі не надають їм значення, але, на всяк випадок, трохи докладніше про головне. Отже, проводити освітлення у вологе приміщення необов’язково, можна встановити світлодіодні лампи та батарейки, яких вистачить на весь сезон. Це дуже просто і економно, якщо говорити про вентиляції, то при наявності вікна вона не потрібна, досить вчасно відкривати віконце і двері після прийняття душу. В плані декору в такій кабінці не потрібно нічого, хіба тільки дзеркало. поличку для ванно-банного приладдя і гачки для одягу. Їх же можна приписати і до самих необхідних аксесуарів.

Відео про те, як побудувати бюджетний літній душ для дачі

Як бачите, побудувати літній душ для дачі дуже просто. і ми не втомимося це твердити, так як неодноразово випробували даний процес на собі. Вам необхідно тільки правильно визначити, який саме буде ваш душ – дерев’яний душ для дачі або капітальний, скласти проект, провести коректну підготовку та розпочати будівництво. Повірте, якщо ви маєте непереборне бажання отримати на власній ділянці літній душ, прохолодний і свіжий, то вам вже нічого не завадить.

Короткий опис статті: душова кабіна для дачі Однією з основних будівель на будь-якому дачній ділянці є літній душ. Він допоможе швидко освіжитися, або прийти в норму після важкого робочого дня на пекучому сонці, а тому, розглянути можливість спорудження літнього душу на власній ділянці повинен Літній душ для дачі

Джерело: Літній душ для дачі: вибір споруди та алгоритм побудови

Також ви можете прочитати