Насадки та приладдя для бензопили

06.09.2015

Насадки і пристосування для бензопили

Бензопила — феноменальне по своїм можливостям пристрій. Навряд чи знайдеться якийсь інший інструмент, який може змагатися з нею за широтою використання. Бензопили призначені в першу чергу для пиляння деревини, однак тільки цим їх застосування не обмежується. Вони широко використовуються в якості універсального приводу для пристроїв різного призначення. З допомогою бензопил ріжуть метал і камінь, бурять свердловини, качають воду, витягують застряглий транспорт, плавають і т. п. Потенційні можливості бензопил реалізуються за допомогою різних насадок і пристосувань.

Такого широкого спектру виконуваних бензопилами робіт сприяє кілька факторів. Насамперед, це наявність потужного (по відношенню до своєї масі), компактного, надійного і невибагливого бензинового двигуна, здатного працювати в найважчих умовах. Мембранний тип карбюратора і герметична система подачі палива, дозволяють пилі працювати в різних положеннях, виключаючи хіба що повну перевернутость. Вдала конструкція відцентрової муфти зчеплення надійно охороняє системи і вузли бензопили від перевантажень і поломок. Важлива і простота відбору потужності; до вихідного валу інструменту легко підключити будь-який пристрій. І, нарешті, до переваг бензопили відноситься автономність, що дозволяє використовувати її в будь-якому місці.

Однак не варто забувати, що аматорські бензопили не призначені для роботи весь день в інтенсивному режимі .

Насадка-бензорез

Насадки та приладдя для бензопили

Бензоріз з бензопили

Головним її вузлом є підшипниковий вузол з валом, на одному кінці якого встановлено ведений шків, що приводиться в обертання клиновим ременем, на іншому — оправлення для закріплення відрізних кругів. В залежності від марки останніх, бензоріз може різати метал, камінь, цегла або плитку. Кінцева частина насадки виконана з пазом для кріплення її до пилки.

Дебаркеры

По конструкції дебаркеры підрозділяють на барабанні та дискові. Перші служать в основному для видалення кори з колод (окариватели), дисковими вирізають монтажні пази, чашки, поглиблення і т.п.

Насадки та приладдя для бензопили

Окариватель

Насадки та приладдя для бензопили

Робота окаривателем

Робоча частина пристроїв складається з барабана або фрези, закріплених у підшипниковому вузлі. Як і більшість насадок для бензопил, дебаркеры приводяться в обертання за допомогою клинопасової передачі. На їх осі для цього є ведений шків. Добираючи діаметри шківів і змінюючи число обертів двигуна за допомогою акселератора, можна отримувати оптимальну швидкість обертання робочого інструмента, що забезпечує необхідні параметри обробки.

Короткий опис статті: насадок

Джерело: Насадки і пристосування для бензопили

Також ви можете прочитати