План будинку. Проект будинку. Вивчаємо типові проекти будинків, створюємо свій креслення будинку.

26.09.2015

Вивчаємо проекти будинків. відбираємо красиві будинки, ідеї наносимо на план будинку.
Вивчаємо проекти будинків. спроба намалювати проект будинку своїми руками.

Вивчаємо типові проекти будинків. і створюємо ескізний креслення будинку своїми руками. План будинку проект відображає: фасад будинку, фундамент стрічковий, поверховий план, мансардний поверх, покрівля даху .

Основна мета: вивчити проекти будинків доступні в інтернеті і найбільш підходящі ідеї, які збігатимуться з моїми критеріями, обробити і нанести на план будинку. Для створення плану будинку своїми руками були виділені основні напрямки розробки — кількість поверхів, наявність підвалу, наявність мансардного поверху, форма покрівлі даху, наявність каміна, водопостачання каналізація, схема електропроводки.

В першу чергу для визначення з проектом будинку я виділив два аспекти — візуалізація того що хотілося б побачити і технічну сторону. Я дуже щільно засів за вивчення готових проектів(вибирав красиві будинки), але дуже скоро зрозумів, що я хочу створити своє, індивідуальне і по можливості сумірне з моїми фінансовими можливостями. Для того щоб намалювати проект будинку мене цілком влаштувало Visio від Microsoft, дуже проста у використанні і достатнім функціоналом для відображення технічної сторони проекту. Для візуалізації був обраний ArCon «Візуальна Архітектура» — проста і зручна в освоєнні і використанні. Дуже швидко можна створити проект не тільки вдома, а й усього ділянки, візуалізувати все це в тривимірному форматі і в реальному часі подорожувати всередині і зовні приміщень. Всі матеріали даної статті (проекти, креслення, малюнки) можна назвати ескізами які максимально прості в частині деталізації, для спрощення розуміння самої суті індивідуального проекту будинку. Про моєму проекті гаража читаємо тут.

План будинку. Проект першого поверху будинку.

Перше, з чим необхідно визначитися — це проект першого поверху, враховуючи велику кількість факторів: габарити будівлі, які дає нам сам земельну ділянку і наші фінансові можливості, матеріал з якого ми збираємося будувати(товщина стін), кількість і тип приміщень які задовольнять наші потреби, розміри приміщень які вплинуть на можливі типи перекриттів між поверхами, де то сходи придумати необхідно щоб вписалася в інтер’єр, вхід в невеликій підвальчик він же винний льох в.т. д.

Планується побудувати будинок з газобетону з товщиною стін 30 див. Передбачувані розміри мого будинку вийшли 850х830 див. а планування будинку: кухня — передпокій 13-14 кв. м. спальня близько 11кв.м. зал близько 20 кв. м. санвузол (ванна) поєднана до 4 кв. м. помістилася сходи на другий поверх. Таким чином перший поверх можна порівняти з невеликою двокімнатною квартирою, але з додатковими 2-ма гостьовими кімнатами на другому мансардному поверсі. Під сходами передбачається вхід в льох до 5 кв. метрів. Мрія про каміні розміщена в залі і в майбутньому планується як альтернативне джерело опалення всього будинку, для чого буде виконана розводка повітроводів по всіх кімнатах.

Намалювати решті план будинку можна тільки після того, як ми остаточно визначимося з плануванням першого поверху. Після визначення з проектом першого поверху можна приступити до однієї з найважливіших складових будинку — проекту фундаменту.

Розрахунок фундаменту будинку. Фундамент стрічковий. Фундаменти мілкого закладення.

Про проектуванні і будівництві мого монолітного стрічкового фундаменту своїми руками читаємо тут. Монолітний фундамент стрічковий обраний мною як досить надійний і простий у самостійному виготовленні без застосування будівельної техніки. Фундамент стрічковий – це залізобетонна конструкція нижче рівня землі, яка розташована під усіма внутрішніми і зовнішніми стінами будинку і має однакову поперечний переріз по всьому периметру(я правда відійшов від цього правила і зробив фундамент під внутрішні стіни трохи тонше). Так як рівень грунтових вод на моїй ділянці знаходиться на глибині 2-х метрів, то я розглядаю тільки фундаменти дрібного закладення, до речі вартість його виконання досить низька. Поки правда я не знаю як фундаменти дрібного закладення сумісні з моєю ідеєю виготовлення невеликого винного льоху — але сподіваюся на моєму форумі з’явиться користувач який зміг реалізувати таку ідею при будівництві свого будинку, а можливо і реалізувати цокольний поверх. У зв’язку зі специфікою грунтів і глибиною промерзання (80-90см в Київському регіоні) на моїй земельній ділянці обрана форма фундаменту виглядає у вигляді переверненої букви Т, тому як приклад розрахунку фундаменту будинку я відобразив розріз (з відображенням закладки арматурного каркаса) і вид з верху — який допоможе визначитися зі структурою і автоматично з розмірами розробляються під фундамент траншів, які дорівнюють ширині підошви фундаменту. Нижче зображено армування фундаменту і конструкція фундаменту в розрізі.

армування фундаменту

Основне армування фундаменту необхідно виконати в нижній частині (підошва) і у верхній частині цоколя — тим самим ми уникнемо тріщин на стінах будинку при роботі стрічкового фундаменту на злам. Один із факторів вибору, де подушка під фундамент є розширеною, було бажання звести до мінімуму вплив властивостей грунтів на просідання і впливу морозного здимання грунтів. Розрахунок фундаменту будинку досить докладно викладено на просторах інтернету, тому не буду зациклюватися на технічні нюанси в рамках цієї статті, скажу тільки одне ширина підошви фундаменту в моєму випадку завищена приблизно в 1,5 рази. На розрізі фундаменту видно принцип закладки арматурного каркасу, але необхідно враховувати, що відстань розташування арматури до бетонної поверхні буде приблизно на рівні не більше двох діаметрів закладається арматури. Так виглядає мій стрічковий фундамент вид з верху.

На плані фундаменту вид з верху зображена подушка фундаменту ширина якої дорівнює ширині розробляються траншів, що дозволить залити фундамент (подушку) безпосередньо в грунт, а вже потім виставити опалубку і залити фундамент — верхню частину з цоколем. При заливці фундаменту необхідно врахувати закладку гільз під enter електрокабеля водопостачання і каналізацію. При проекті фундаменту вид з верху я не показував армування фундаменту щоб не захаращувати план.

План будинку. Монолітне перекриття Дерев’яне перекриття — розрахунок перекриття.

Між першим і мансардним епатажем буде застосовано комбіноване частково монолітне перекриття а частково дерев’яне перекриття (перекриття по дерев’яних балках 100х200 мм). Монолітне перекриття я планую застосувати там де буде санвузол і балкон над еркером з метою боротьби з вологою. Дерев’яне перекриття(балочне перекриття) буде виконано в іншій частині будинку між першим та мансардним поверхом.

Для мого випадку з максимальною шириною прольоту до 4,1 метраи кроці установки дерев’яних балок перекриття від 0,4 до 0,6 метра, за допомогою таблиць чи калькуляторів розрахунку балок перекриття ( пошук в інтернеті пропонує великий вибір) за основу вибирається дерев’яна балка шириною 100 мм і висотою 200 мм Монолітне перекриття над санвузлом буде заливатися як одне ціле з монолітним поясом між поверхами і буде заввишки 14 см з застосуванням 12 арматури в два шари в верху плити і в низу з кроком 15 див. Аналогічне монолітне перекриття буде створено над еркером і зі всіх сторін пов’язано з монолітним поясом між першим та мансардним поверхом.


Так на плані будинку поєднане монолітне перекриття дерев’яне перекриття(балочне перекриття).

План будинку. Покрівля даху. Мансардний поверх.

Якщо взяти за основу план першого поверху і прибрати все зайве то отримаємо готовий мансардний поверх. В моєму випадку мансардний поверх буде складатися з маленької спальні, яка, можливо, стане комори, другий спальні побільше, де обов’язково необхідно не забути про каналі камінної труби і невеликого залу з еркерним балконом.

Ось так буде виглядати на плані будинку мій мансардний поверх.

Тепер перейдемо до креслення покрівлі даху. Матеріалом покрівлі даху буде моя улюблена металочерепиця, матеріал кроквяної частини і горищне перекриття будуть виконані з дерева. Основою форми даху буде звичайна двосхилий з додатковим шпаківнею над еркерним балконом. Таким чином складними моментами мого покрівлі даху будуть дві ендови, в іншому проблем не передбачається.


Так виглядає покрівля даху-вид з верху.

Ескізний фасад будинку.

Ескізний фасад будинку дозволить мені представити як будинок буде виглядати зовні. Допоможе вибрати кут нахилу даху підібрати оптимальну кількість вікон і дасть додаткові можливості переробити зовнішній вигляд фасаду будинку.

Так попередньо виглядає мій ескізний фасад будинку.

План будинку. схема електропроводки в будинку, водопостачання і каналізація для дачі.

Наостанок хочу відобразити дуже важливі моменти на етапі проектування будинку — це схема електропроводки в будинку, водопостачання і каналізація для дачі.

схема електропроводки для дачного будинку.

Схема електропроводки в будинку була реалізована з урахуванням економії фінансових коштів за рахунок мінімізації кількості кабелю, об’єднуючи в деяких кімнатах розетки і світло. Основні умови пред’являються до схемі монтажу електропроводки це:

  • Наявність в кімнатах 2-3 розеток, в тому числі біля кожного вікна, для забезпечення можливості установки електричних обігрівачів.
  • Дві-три точки освітлення на приміщення в залежності від розмірів.
  • Наявність освітлення на сходах.
  • Наявність пристроїв захисного відключення УЗО, для небезпечних приміщень за типом ураження електричним струмом (ванна, кухня, підвальні приміщення).

Введення електричного кабелю для дачі від стовпа до мого розподільчого електрощита у гаражі з встановленим лічильником виконаний алюмінієвим кабелем СІП 2х16 по повітряній лінії. Потім від електрощита в гаражі в пластиковому кабельному каналі до будинку виконаний відведення мідним кабелем ВВГ 3х6 в грунті і заходить в розподільний електрощит в будинку через гільзу в фундаменті (на плані червоним виділеним кольором) і через напівпідвал під ванною. Так як контур заземлення виконано поруч з гаражем і підключений в розподільний електрощит в гаражі, то від цієї точки я використовував в напрямку будинку кабель ВВГ 3х6 з третім провідником заземлення. Приклад проекту електропостачання першого поверху можна побачити нижче на схемі монтажу електропроводки.


Буде виконатися електропроводка своїми руками, імовірно в штроби (легко виконати в газобетоні) будуть закладатися пластикові кабельні канали.

водопостачання і каналізація для дачі.

Водопостачання і каналізація для дачі зображені на плані вище в дещо спрощеному вигляді. Так як насосна станція розміщена у мене в приямку під гаражем то пластиковий водопровід буде поданий в будинок саме від нього трубою 25 діаметра (синім кольором показано на плані) і через гільзу в фундаменті аналогічно електричному кабелю потрапляє в напівпідвал під ванною. У напівпідвалі буде встановлено розподільник подачі води, від якого пластиковий водопровід буде розлучається споживачам на кухні і в санвузлі. Так як моя система водопостачання на дачній ділянці, на зимовий період планується з повним зливом води, то обов’язково при прокладці пластикового водопроводу необхідно враховувати ухил 2-3 градуси на погонний метр від кінцевих споживачів до самої нижньої точки призначеної для зливу в гаражі. Аналогічно необхідно виконати нахил каналізації 2-3 градуси убік септика. Автономна каналізація заміського будинку (виділено коричневим) воліє прокладання труб по прямій, але якщо дана умова як у моєму випадку важко, необхідно на таких ділянках встановлювати ревізійні люки, для забезпечення доступу при прочищення каналізації. Додатково у напівпідвалі буде встановлений бойлер літрів на 200 через який буде виконана подача гарячої води споживачам.

Короткий опис статті: красиві будинки проекти Вивчаємо типові проекти будинків і створюємо ескізний креслення будинку своїми руками. План будинку проект відображає: фасад будинку, фундамент стрічковий, поверховий план, мансардний поверх, покрівля даху. проекти будинків, план будинку, креслення будинку, схема електропроводки, красиві будинки

Джерело: План будинку. Проект будинку. Вивчаємо типові проекти будинків, створюємо свій креслення будинку.

Також ви можете прочитати