План Вашого будинку. Проектування, узгодження. Будинки, дачі, котеджі: будівництво.

23.07.2015

План Вашого будинку

Планом називають зображення будинку, подумки розсіченого горизонтальною площиною на рівні 1/3 висоти поверху або на відстані 1 м від підлоги і спроецированного на горизонтальну площину. На плані показують те, що виходить в січній площині, і те, що розташоване під нею.

За планом судять про розмірах, формі і розташуванні окремих приміщень, розташування дверних і віконних прорізів, димових і вентиляційних каналів, конструкції та розташування капітальних несучих стін, перегородок, сходів і інших елементів конструкцій будинку.

Плани поверхів, підвалу, фундаментів і покрівлі виконують у масштабі 1:100 або 1:50, а окремих вузлів — в масштабі 1:5 і 1:10.

Будинок у плані розчленовують осьовими лініями на ряд елементів. Наносять їх штріхпунктіром з довгими штрихами і позначають марками, проставляемыми в гуртках діаметром 6. 12 мм. Лінії, що проходять через основні несучі конструкції (стіни, колони), називають поздовжніми і поперечними координаційними осями.

На планах будинків поздовжні осі, як правило, розташовують праворуч від плану будинку, а поперечні — внизу. Поперечні осі маркуються порядковими арабськими цифрами зліва направо, а поздовжні-прописними літерами російського алфавіту, за винятком букв 3, І, О, X, И, Ъ, Ь.

Внутрішню грань зовнішньої стіни проводять від координаційної осі на відстань 120. 50 мм (в залежності від товщини стіни), а координаційну вісь у внутрішніх стінах — по їх середині.

Маркування осей на розрізах, фасадах, вузлах і деталях повинна відповідати маркуванню осей в плані. Розміри на кресленні показують за допомогою суцільних тонких розмірних ліній. Наносять ці лінії не ближче 21 мм від креслення. Відстані між ними приймають 7 мм. На першій від креслення розмірної лінії дають розміри найбільш дрібних членувань, на наступних більш великих.

Відрізки на розмірних лініях, відповідні розмірам зовнішніх елементів стін (двері, вікна, простінки та ін), обмежують виносними лініями. Виносні лінії повинні починатися на відстані 3. 4 мм від стіни будинку. Точки перетину виносних і розмірних ліній фіксують зарубками під нахилом 45°.

Всі розміри проставляють у міліметрах без позначення розмірності. Числа наносять над розмірною лінією, по можливості ближче до середини відрізка. Висота цифр повинна бути 3. 5 мм.

Рівень розташування архітектурних і конструктивних елементів визначають оцінки рівнів. Ці позначки відраховують від умовної нульової позначки, в якості якої приймають рівень чистої підлоги першого поверху. Нижче нульової позначки мають бути зі знаком мінус, вище нульової — без знака. Числове значення відміток проставляють у метрах з трьома десятковими знаками без вказівки розмірності.

На планах відмітки рівнів наносять в прямокутнику або на полиці лінії-виноски.

Напрямок ухилу площин позначають стрілкою із зазначенням над нею його значення у вигляді простої або десяткового дробу з точністю до третього знака.

Порядок викреслювання плану будинку наступний:

1) проводять поздовжні і поперечні координаційні осі;

2) викреслюють зовнішні та внутрішні стіни,перегородки, колони;

3) розбивають віконні та дверні прорізи в зовнішніх та внутрішніх стінах і перегородках, умовно показують напрямок відкривання дверей;

4) викреслюють санітарно-технічні прилади;

5) наносять необхідні виносні та розмірні лінії;

6) проставляють розміри, роблять відповідні написи;

7) перевіряють правильність виконання креслення, виправляють помилки;

8) обводять креслення більш товстими лініями.

До складу проекту будинку повинні входити плани фундаментів, розкладки балок, плит перекриттів і покриття, розташування несучих елементів даху — крокв, покрівлі.

Розрізом називають зображення будинку, подумки розсіченого вертикальною площиною і спроецированного на площину, паралельну січній площині.

Якщо подумки розсікти будівля вертикальної січною площиною і видалити його передню частину, а решту будівлі спроектувати прямокутно на фронтальну площину, паралельну січної площини, то .отримане на ній зображення і буде розрізом цієї будівлі.

Розрізи поділяють на конструктивні (роблять, щоб показати конструкцію стін, перекриттів, покриттів, дахів і інших елементів будинку), архітектурні (виконують, щоб показати внутрішній»вид приміщень без конструктивних елементів), місцеві і часткові (ділянок, конструктивні особливості яких не виявлені в основних розрізах).

Січну площину (її горизонтальний слід) для даного розрізу зображують у вигляді .розімкнутої лінії (слід початку і кінця січної площини), винесеною за межі плану. При складному ламаною розрізі наносять сліди перетину січних площин. На кінцях розімкнутої лінії розрізу показують напрямок погляду стрілкою. Номер поперечного розрізу ставлять під стрілками, поздовжнього — збоку із зовнішнього боку стрілок.

Відмітки рівнів розташування архітектурних і конструктивних елементів на розрізах і фасадах позначають умовним знаком у вигляді стрілки з нахилом до горизонту під кутом 45°, спирається на лінію контуру або виносну лінію рівня елемента.Назви окремих деталей у вузлах дають на виносних ламаних лініях-виносках, похилий ділянку яких зі стрілкою на кінці повинен бути звернений до деталі, а горизонтальний — служити полицею — підставою для напису. Виносні написи до багатошарових конструкцій даху, стіни тощо) наносять у вигляді «прапорців». Товщину шарів приводять у міліметрах без вказівки розмірності.

Контури розрізів обводять суцільною основною лінією товщиною 0,6. 1 мм. Всі інші лінії креслення, що не потрапили в площину розрізу, виконують суцільними тонкими товщиною 0,2. 0,3 мм, так само як розмірні та осьові. На закінченому кресленні всі зайві лінії видаляють.

Розріз будинку викреслюють в наступній послідовності:

1) проводять вертикальні координаційні осі з гуртками для маркування осей основних несучих конструкцій стін і колон;

2) перпендикулярно координаційним осях викреслюють горизонтальні лінії рівнів: поверхні землі, підлоги і стелі всіх поверхів і умовно верху горищного перекриття карниза;

3) наносять контури зовнішніх і внутрішніх стін, перегородок, висоти міжповерхових і горищного перекриття, коника даху, лінії ската даху;

4) викреслюють крокви і покрівлю, дверні та віконні прорізи, сходи, печі, труби і т. п.;

5) проводять виносні та розмірні лінії, проставляють знаки для позначення висотних відміток;

6) показують всі розміри і висотні позначки, роблять виносні написи, що зображують елементи конструкцій, які потрапили в розріз;

7) перевіряють правильність виконання розрізу і обводять його товстими лініями.

Фасадом будинку називають його вид (проекцію) спереду, збоку або ззаду.

Вид на будинок з боку вулиці називають головним фасадом, ліворуч і праворуч — бічними фасадами, а ззаду, з боку двору, — дворовим фасадом. По фасадах судять про зовнішньому вигляді будинку, про розташування і формі видимих конструктивних і архітектурних елементів: вікон, дверей, балконів, лоджій, веранд, наличників, пілястр, колон, зовнішніх сходів, водостічних труб і т. п. На фасадах вказують зовнішню обробку і колірне рішення будинку.

Фасади викреслюють в наступній послідовності:

1) проводять крайні вертикальні координаційні осі з гуртками для маркування осей;

2) наносять горизонтальні лінії рівнів поверхні землі, цоколя, балконів, ковзанів і ухилів дахів і вертикальні лінії стін;

3) показують віконні і дверні отвори, прорізи балконів і лоджій, труби, карнизи, наличники;

4) проставляють висотні позначки;

5) викреслюють плетіння вікон і дверей;

6) наносять необхідні деталі і написи;

7) обводять фасад товстими лініями, перуть підсобні лінії побудови.

Тепер ви частково майстер.

Короткий опис статті: плани будинків Планом називають зображення будинку, подумки розсіченого горизонтальною площиною на рівні 1/3 висоти поверху або на відстані 1 м від підлоги і спроецированного на горизонтальну площину. На плані показують те, що виходить в січній площині, і те, що розташоване під нею.

Джерело: План Вашого будинку / Проектування, узгодження / Будинки, дачі, котеджі: будівництво / Статті, публікації / будівельний портал Мій Будинок

Також ви можете прочитати