План внутрішніх приміщень заміського будинку, котеджу в Санкт

09.09.2015

План внутрішніх приміщень

Невський будинок

Виробництво і будівництво будинків з оциліндрованої колоди. Договір, Якість, Гарантії

Ще на стадії складання проекту будинку. варто передбачити прокладку фундаменту під несучими і не несучими стінами. При будівництві це дозволить уникнути необхідності додаткових витрат, пов’язаних з необхідністю раптової перепланування. При виборі планування і розподіл площі на кімнати слід керуватися наступними гігієнічними нормами.

 • при висоті стелі 3 м площа житлових кімнат повинна бути не менше 9 м 2 на одну людину, це приблизно становить 25 – 30 м 3 повітря.
 • необхідно враховувати рівень природної освітленості, тобто кількість вікон, їх розташування по відношенню до сторін світу.
 • Варто звернути увагу на рівень провітрювання приміщень. Це особливо важливо для будинків, що будуються у вологих, прибережних районах.

  На практиці доведено, що найбільш високу газопрохідність мають будинки з двостороннім розташуванням вікон. Хоча рівень температури і вологості майже однаковий, як односторонніх, так і в двосторонніх кімнатах/ Зазвичай кімнати планують так, щоб їх довжина лягала уздовж зовнішніх стін. Для середніх за величиною кімнат довжину вибирають близько 6 м. Як правило, для планування розмірів приміщень вибирають традиційні співвідношення довжини і ширини: 1:2, 1:1,25, 1:1,5, 1:1,75 і т. д.

  Кількість і площа кімнат залежить від фінансових можливостей родини, числа її членів з урахуванням майбутніх поколінь. Проте абсолютно недоцільно робити менше 3 – 4 кімнат. Також бажано, щоб різностатеві члени сім’ї, крім подружжя, мали окремі спальні. Спальна кімната не повинна бути прохідною, але може виходити і у вітальню.

  Площа вітальні або диванної зазвичай планують не менше 18 м 2. а оптимальним вважається 25 – 30 м 2. Вибір розміру кухні залежить від її функціонального призначення в майбутньому будинку. Площа кухні-їдальні становить близько 15 – 16 м 2. а якщо кухня вважається приміщенням виключно для приготування їжі, то її розмір повинен бути не менше 9 м 2. Також слід не забувати, яке кухонне обладнання та меблі планується там розмістити.

  Що стосується ванних або душових, то в будинку їх може бути кілька. Традиційно їх розташовують поблизу спалень і кухні.

  Якщо ж у будинку не передбачена каналізація, то вдаються до влаштування люфт — або пудр-клозету. Зазвичай їх розташовують біля зовнішньої стіни будівлі, щоб вивести стоки у вигрібну яму. При глибині ями менше 2 м, використовують пудр-клозет.

  Зазвичай розміри передпокою і коридорів не мають суворих будівельних норм, однак прийнято, що ширина коридора повинна бути не менше 1,4 м. В передпокої на розміщення шаф з взуттям і верхнім одягом зазвичай відводиться близько 10 м 2. Переважно там же розташовують сходи. ведуть на другий поверх або мансарду.

  Зведення балконів. терас, веранд не є обов’язковим, але надає проекту своєрідність. Якщо план будинку передбачає веранду або терасу, то їх площа повинна складати не більше 1/5 від площі всієї будівлі.

  Найчастіше індивідуальні будинки обладнають підвалом або підпіллям. Однак у цьому питанні потрібно звернути увагу на геодезичні властивості ґрунту: сипучість грунту, рівень залягання грунтових вод. Але навіть при несприятливих характеристиках грунту, можна прийняти деякі заходи щодо зміцнення і захисту підземних приміщень будинку від вогкості і цвілі. Наприклад, будівництво стін підвалу з водонепроникних і водовідштовхувальних матеріалів. Ще один вихід — це підняти підлогу першого поверху на необхідну висоту, а рівень відмостки підвищити за рахунок укладання додаткового грунту.

  Короткий опис статті: плани будинків План внутрішніх приміщень заміського будинку, котеджу в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області

  Джерело: План внутрішніх приміщень заміського будинку, котеджу в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області

  Також ви можете прочитати