Планування будинків з мансардою, плани будинків 8х10, 10х10, 9х

04.10.2015

Планування будинку з мансардою

Поширеним планувальним рішенням в інди

slide03відуальному і котеджному будівництві, є влаштування мансарди в просторі скатної даху. Планування будинку з мансардою має свої характерні особливості, які значно відрізняють її від планування будинку в одному рівні, і робить проект практично ідентичним двоповерхової будівлі.

Планування одноповерхового будинку з мансардою

Найважливіша відмінність планування одноповерхового будинку з мансардою, полягає в необхідності створення сходового вузла, для забезпечення доступу на другий рівень. Часто забудовник не розуміє всієї складності цього планувального елемента, ставлячись до нього зневажливо. Такий підхід є грубою помилкою, що перетворює щоденне проживання в будинку в нескінченне повторення незручних і безглуздих переміщень навколо перешкод.

план 1 поверху будинку з мансардою 9 на 9

план мансардного поверху цього ж будинку 9×9

Рішення про пристрої експлуатованої мансарди необхідно приймати на етапі проектування і проектувати будівлю з урахуванням правильного і зручного розміщення сходового вузла на першому поверсі та створення зручного і економічного по витраченої площі, виходу на другий, мансардний поверх.

В залежності від поверховості будівлі, змінюються експлуатаційні характеристики використовуваної сходів. Мансарда в одноповерховій будівлі виконує, як правило, роль «тихої зони», приміщення якої призначені для нічного відпочинку і денного дозвілля. Завантаження сходового маршу при цьому не буде інтенсивною, зустрічного руху по сходах легко уникнути, тому для таких будинків є можливість максимально заощадити площа дорогого в будівництві першого поверху, шляхом встановлення сходів невеликої ширини, від півметра і вище, з найбільш економічним обрисом, наприклад гвинтову або з мінімальною майданчиком між маршами.

план одноповерхового будинку з мансардою 6×6

Проектуючи планування будинку 6х6 або 8х8 з мансардою, як правило, не залишається ніяких інших розумних рішень, так як із загальної площі випадає простір близько шести квадратних метрів, як правило, в центральній частині приміщення, оскільки вихід на мансарду можна організувати тільки в районі коника даху.

план одноповерхового будинку з мансардою 8×8

Планування будинків 8х10, 9х9, 9х12 з мансардою, менш чутлива до пристрою сходового вузла, оскільки він займає менший відсоток площі всього приміщення і легше вписується в план поверху.

планування одноповерхового будинку з мансардою 9×12

Дуже важливо розуміти, що простір, необхідний для сходів, не обмежується тільки їй самій, а включає в себе і підходи до неї з різних приміщень, які займають місце, і повинні організовуватися максимально зручно. На жаль, аналізуючи сучасні проекти, що радують око архітектурними формами і на перший погляд хорошою продуманістю внутрішнього планування, як правило, переконуєшся, що саме сходовий вузол є їх слабким місцем, зводить на немає безліч достоїнств.

Тому, навіть використовуючи рекомендовані типові проекти. слід дуже уважно оцінювати те, як він розташований, як організована зв’язок з іншими приміщеннями і не є його наявність перешкодою для нормального переміщення людей або використанням приміщення за призначенням.

типова планування будинку з мансардою 10×10

Планування двоповерхового будинку з мансардою

План двоповерхового будинку з мансардою може відрізнятися від одноповерхового більшою площею сходового вузла.

Велику складність являє організація освітлення, інсоляції, мансардних приміщень. Традиційні дахи мають вертикальні стіни, придатні для установки вікон, фронтонів. Але обмеженість тільки освітленням з двох сторін, не дозволяє забезпечити доступ денного світла в центральну частину мансарди, наприклад на сходовий вузол.

великі мансардні вікна на даху будинку

Тому, поширеним виходом з цього положення, служить пристрій окремих мансардних вікон на скатах покрівлі. Це можуть бути самостійні скатні конструкції, що виходять на вулицю власним фронтоном або спеціальні віконні системи, врезаемые в покрівлю. Однак ці рішення значно ускладнюють конструкцію даху, хоча і надають покрівлі і всій будівлі більшу виразність.

План будинку 9х9, 10х10 з мансардою, буде істотно залежати від того, яким чином вдасться розмістити світлові прорізи, так як габарити увазі наявність декількох кімнат, освітлення яких складно організувати через фронтони. Спирання перегородок слід виконувати на несучу стіну, тому від планування мансарди буде залежати і планування нижчих поверхів.

план 1-го поверху будинку з мансардою 9×9

план 2-го поверху будинку з мансардою 9×9

Крім описаних труднощів з розміщенням сходового вузла та організації освітлення приміщень, відділених від фронтонів перегородками, слід врахувати і ускладнення інженерних систем при влаштуванні експлуатованої мансарди. Пристрій в мансарді кімнат для сну і відпочинку, передбачає обладнання її опалювальною системою, каналізацією, водопроводом, з пристроєм відповідних мереж та приміщень.

На відміну від звичайної даху, з неэксплуатируемым горищем, на підлогу мансардного приміщення впливають навантаження такої ж інтенсивності, як і на звичайні перекриття поверхів. Тому при пристрої мансарди слід застосовувати балки або панелі перекриття, здатні їх витримувати.

сучасне планування будинку з мансардою, площею більше 150 кв. м

Горищне приміщення може іноді утеплятися тільки в рівні перекриття, що дозволяє значно спростити конструкцію покрівлі, полегшити її і зменшити перерізу несучих елементів. Для мансарди цей варіант виключається, утеплення, як правило, виконую безпосередньо на площині крокв, під зовнішнім покрівельним покриттям. При цьому ускладнюється конструкція покрівлі, зростають навантаження на кроквяну систему, що потрібно враховувати при проектуванні.

одна з схем утеплення мансарди

Іноді, утеплення мансардного приміщення проводять шляхом теплоізоляції їх же стін і стель, за зразком утеплення каркасних будівель. Такий підхід дозволяє значно скоротити складність покрівельних робіт і зменшити їх вартість, хоча його застосування може обмежуватися різними факторами, наприклад наявністю в приміщенні нижній частині площини кроквяної конструкції, виконує роль елемента стелі.

У залежності від прийнятої схеми утеплення мансарди, змінюється і підхід до утеплення перекриття першого поверху в плані одноповерхового будинку з мансардою або другого, для двоповерхового будинку. При суцільній теплоізоляції покрівлі, утеплювати перекриття не обов’язково, але якщо утеплення проводилося лише по стінах мансардних перегородок і стелі, то необхідно ізолювати перекриття мансарди в проміжку від перегородок до внутрішніх граней зовнішньої стіни.

На цьому відео ви можете подивитися приклад планування котеджу з мансардою загальною площею 130 м. кв

Планування будинків з мансардою та гаражем

При розробці плану одноповерхового будинку з мансардою та гаражем, слід враховувати ту обставину, що ухил мансардних дахів, як правило, значний, і перекрити в тому ж напрямку додаткову прибудову зберігаючи його, швидше за все, не вийде. Тому при блокуванні гаража до будівлі, може виникнути необхідність зміни ухилу, що позначиться на архітектурному вигляді будови.

планування одноповерхового будинку з мансардою та гаражем

Іноді, для компенсації втрати висоти перекриття, підлога гаража робиться нижче рівня підлоги першого поверху, якщо це дозволяє рельєф і конструкція фундаментної частини будівлі. У двоповерховому будинку, висоти даху буде достатньо для перекриття гаража, тому план двоповерхового будинку з мансардою та гаражем, можна робити в одному рівні.

Джерело: Планування будинків з мансардою — плани будинків 8х10, 10х10, 9х9, 8×8, 9×12

Також ви можете прочитати