Поширені удома з бруса: розмір 6х6, 7х8, 10х10, 12х12 метрів

09.10.2015

Оптимальний розмір брусового будинку для проживання

Зміст:

Проектування – перша і найважливіша стадія будівництва, визначає всі ключові параметри майбутнього будинку. Один з них — оптимальний розмір будинку з бруса: від розміру безпосередньо залежать особливості планування, він визначає витрати матеріалів, особливості обробки та багато іншого. Виробники матеріалів та будівельні компанії готові втілювати різні проекти, але яким дійсно має бути житловий простір?

Варіанти розмірів будинку

Розміри будинків з бруса залежать від мети будівництва споруди. Зрозуміло, що дача для тимчасового проживання буде значно менше за розміром, ніж класичний заміський будинок розрахований на проживання сім’ї.

При проектуванні в будівництво обов’язково закладають хоча б мінімальний набір приміщень: це вітальня, спальня подружжя, спальні дітей (або одна дитяча), їдальня (окрема або поєднана з кухнею), сама кухня, санвузол, прихожа, коридор та інші. Більш просторе житло також дозволить розмістити кабінет, гостьову кімнату, тренажерний зал і т. д.

Більшість компаній пропонує поширені удома з бруса: розмір 6х6 метрів, 7х8 метрів, 10х10 метрів і т. д. В якому випадку буде доречним той чи інший розмір?

  • 6х6 вважається мінімальним розміром будівлі, придатного для постійного проживання сім’ї. Можна замовити будівництво будинку 3х4 або 4х4 метри, але такі споруди використовуються лише як господарські споруди або тимчасове житло, і найчастіше вони будуються самостійно. Вартість маленьких будівель буде майже такою ж, як і будинку 6х6 метрів, тому немає сенсу економити на площі будівлі.

Такий будинок підійде для невеликої сім’ї, але надалі він може здатися затісним. При розширенні сімейства доведеться вирішувати питання з прибудовами з колоди або бруса.

  • Стандартні середні розміри будівель: 7х8 м, 9х9 метрів та інші. Середній будинок буде доступним за вартістю, а просторі приміщення відкривають можливості для різноманітної планування. Можна виділити всі необхідні приміщення, виготовивши перегородки з бруса меншого перетину, також можна встановлювати гіпсокартонні або гіпсоволокнисті перегородки.
  • готельну групу виділяються великі дерев’яні будівлі, лінійні розміри яких складають 10х10 або 12х12 м. Великий будинок вимагає багато вільного місця на ділянці, але він дозволить розташувати всі необхідні приміщення.

В таких будинках можна зробити два санвузли, виділити окрему гардеробну кімнату, бібліотеку, більярдний зал, кімнати відпочинку та багато іншого. Однак чим більше будівлі, тим більше сил доведеться витрачати на прибирання, і тим більше енергії потрібно для організації опалення.

Який розмір будинку з бруса буде оптимальним? Єдиної відповіді немає, так як кожній родині доводиться самостійно приймати рішення.

Кількість членів сім’ї може з часом збільшитися, в будинку можуть оселитися діти або літні родичі. Необхідно заздалегідь розглянути можливості перепланування, крім того, для великого будинку потрібно відразу вибирати найзручніше місце на ділянці, щоб звільнити максимум території.

Одноповерховий або двоповерховий будинок

Власнику доведеться вирішувати, що краще побудувати: одноповерховий або двоповерховий будинок? Свої переваги є у обох варіантів: площа маленького будівлі можна збільшити вдвічі за рахунок другого поверху, і на ньому знайдеться достатньо місця для розміщення всіх кімнат. Однак у цього питання є кілька тонкощів:

  • Одноповерхова будівництво найчастіше обходиться дешевше, так як потрібно значно менше стінового матеріалу. Якщо передбачається будівництво будинку з клеєного бруса, це дуже важливе питання.

При цьому великі розміри фундаменту для будинку з бруса збільшують витрати, тому доведеться заздалегідь прораховувати різні варіанти кошторису. Одноповерховий будинок – вигідне рішення в тому випадку, якщо комусь із членів сім’ї буде важко користуватися сходами.

  • Двоповерховий будинок – вигідне рішення для використання додаткової площі. Найчастіше на другому поверсі розташовують спальні всіх членів сім’ї, а перший поверх відводиться для загальних приміщень.

В цьому випадку в будинку знайдеться місце і для дитячих ігор і для комфортного відпочинку і для роботи. Двоповерхова будівля вимагає вирішити питання з розміщенням сходи, крім того, в таких будинках зазвичай облаштовують другий санвузол для комфорту проживання.

  • Є і проміжне рішення: площа будинку можна розширити за рахунок будівництва мансарди. Спеціальна форма даху дозволяє перетворити горищне приміщення в житлову кімнату, при цьому вона може бути просторою і дуже затишною. Облаштування мансарди зажадає збільшених витрат на покрівельні матеріали, однак бруса для стін потрібно менше, ніж при двоповерховому будівництві.

Способи заощадити місце в будинку

У кожного варіанту є свої переваги, тому доведеться прораховувати різні варіанти кошторису. Варто спочатку порадитися з досвідченим архітектором, який допоможе розрахувати вартість матеріалу для будинку певної площі і вибрати оптимальне рішення. Навіть будинок невеликої площі може бути цілком комфортним, якщо продумати способи економії місця.

При будівництві двоповерхового будинку або будинку з мансардою можна вибрати не маршові, а кручені сходи. Це дозволить заощадити місце, хоча таким спорудженням важче користуватися. Крім того, при складанні дизайн-проекту можна передбачити використання багатофункціональної меблів.

Вона дозволяє використовувати менше предметів і за рахунок цього суттєво розширити простір. Стиль мінімалізм стає все більш поширеним, так як він дозволяє зробити просторим навіть дуже невелика будівля.

Оптимальний розмір брусового будинку залежить від багатьох факторів, але важливо, щоб у будь-якому випадку він був зручним і комфортним для кожного члена сім’ї. При проектуванні потрібно врахувати всі індивідуальні побажання, це дозволить знайти оптимальний варіант.

Короткий опис статті: кошторис на будівництво будинку Оптимальний розмір будинку з бруса: 6х6, 7х8, 10х10, 12х12 м – переваги і недоліки, можливе планування, особливості одноповерхового і двоповерхової будівлі, способи економії місця, розмір фундаменту будинок брус розмір оптимальний фундамент

Джерело: Поширені удома з бруса: розмір 6х6, 7х8, 10х10, 12х12 метрів

Також ви можете прочитати