Поверховий ескізний проект заміського будинку. Плани підвалу, першого і другого поверху.

02.07.2015

Поверховий ескізний проект заміського будинку. Плани підвалу, першого і другого поверху.

Розділ. Проект будинку (котеджу)

Отже, перейдемо до поэтажному планом будинку. Прошу врахувати, що це просто поки сирий проект, можливо будуть якісь зміни.

Я твердо переконаний, що якщо є хоч найменша можливість, під будь-яким будинком, особливо сільським, повинен бути підвал. Погріб — це як мінімальний варіант, але краще підвал. І бажано під всією площею.

Наявність підвалу вирішує безліч побічних завдань, що виникають як при будівництві, так і при подальшій експлуатації.

Наприклад — проведення комунікацій, електричних, водопровідних, каналізаційних, опалювальних. При достатній висоті підвальних приміщень нічого не варто прокласти труби або кабель-канали в потрібне місце і під потрібним нахилом.

Крім того, хороший підвал — це місце з постійною позитивною температурою. Як правило — підвали робляться на глибині значно нижче глибини промерзання і це важливо. Особливо в умовах сільського проживання, у відриві від магістральних комунікацій.

Підвал також забезпечує значне збільшення підсобних площ на величину, що практично дорівнює площі забудови будинку.

Нагадаю, що приблизний розмір будинку (на зовнішніх стінках) становить 15 х 12 метрів.

У моєму випадку, підвал буде використовуватися в наступних напрямках:

1) Підсобне приміщення. В перекриттях підвалу 3. Буде влаштована оглядова яма ( це буде під гаражем). На всю ширину підвалу 3. Як раз навпаки оглядової ями є арка в поперечної стіни підвалу (на плані вона позначена як отвір, насправді вона має перев’язку і являє собою арку у фундаменті). Таким чином, я зможу розмістити будь довгомірний матеріал в підвалі. Оскільки я багато працюю з деревиною, а її треба сушити кілька років, для мене це важливий фактор.

В районі самої оглядової ями буде розташовуватися невелика автомайстерня для поточного обслуговування автомобілів (зміна масла, огляд-протяжка-мастило підвіски тощо).

2) в інший (південної частини) підвалу 3. Буде влаштовано льох і льодовик. Можливо буде встановлена легка термоперегородка (брус і утеплювач). Поява холодильників народ як то став забувати про льодовиках. Між тим, це досить корисний пристрій, тим більше, морозу в наших краях вистачає, а зберігати заморожені овочі і ягоди в 2-3-х морозильниках накладно, оскільки ціна електроенергії постійно зростає і зростання триватиме.

3) Підвал 1. Буде використовуватися виключно як підсобне господарське приміщення. Можливо, в ньому буде встановлено якесь інженерне обладнання. Наприклад, аварійний електрогенератор, запас палива до нього, Встановлені стелажі для зберігання консервованих продуктів, винні та пивні бочки (я займаюся домашнім виноробством і пивоварінням) і т. д.

4) Підвал 2. Відведена під т. зв. «теплоакумулятор». У ньому буде розміщений власне накопичувач тепла з приблизним обсягом близько 50-70 кубометрів. Про це докладніше буде написано в розділі «Опалення». Так само тут буде розташована і система регулювання температурою вдома. Примикають до зимового саду з півдня, і захищені дровяником з заходу, додатково теплоізольовані стінки підвалу 2. Повинні забезпечити тривале збереження накопиченого влітку тепла. Що в свою чергу повинно істотно знизити витрати на опалення.

Перекриття між підвалом і першим поверхом планується виконати пустотними бетонними плитами. При укладанні плит необхідно буде залишити відповідні прорізи і отвори для проведення комунікацій і встановлення підвісок з металевої смуги. Вирівнювання підлоги і закладення отворів з допомогою бетону і цементно-піщаної стяжки.

План першого поверху будинку.

1. Гараж. Має розмір приблизно 5,5 х 5,5 метра і въездые ворота типу «рольставні» з електромеханічним приводом. Це повинно забезпечити достатньо комфортне розміщення двох автомобілів. Рівень гаража значно знижений по відношенню до рівня приміщення 2. (госп.частина і майстерня). Тому там буде влаштовано пандус і при необхідності автомобіль зможе проїхати і в приміщення 2. У літній час найбільш часто використовуваний автомобіль планується тримати з північної сторони будинку, навпроти гаража, під легким маркізом (навісом).

2. Господарська частина та майстерня. Призначена для відповідального зберігання садового інструменту і техніки (газонокосарки, всюдихід, насоси тощо ), ПММ, будматеріалів, довгомірів і т. д. Тут буде обладнаний верстак, слюсарний і столярний, розміщений ручний інструмент.

3. Сходи на другий поверх (на галерею) і в підвал. Ширина прольотів 1 метр, Висота підйому на другий поверх приблизно 2,2 метра ( 13 сходинок), мореное дерево. І стільки ж в підвал, 2,2 метра, 13 сходинок, метал. При цьому висота сходинок не перевищить 17-18 див. що досить комфортно навіть для літньої людини. Докладний розрахунок сходів см в розділі «Сходи».

4. Топкова. Приміщення, де буде розташовуватися агрегат виробляє тепло. Поки планується піч типу «Булер’ян» чи їй подібна. Висновок труби в камінну. Тобто опалення будинку планується на основі повітряного теплового агента. Завдяки широкому проїзду, в топкову буде не складно підвезти з дровяника паливо на візку. А оскільки котельня розташована фактично в центрі будинку, будь-тепловтрати через її стіни будуть так чи інакше сприяти опалення будинку.

Топкова ізольована від житлових і інших приміщень. І навіть у разі появи чадного газу, він ніяк не може потрапити в інші приміщення. У теж час, досить легко організувати наскрізне провітрювання приміщень 1. і 2. відкривши ворота гаража та госп. приміщення.

Наявність наскрізного проїзду через гараж і майстерню дозволить доставляти великі партії палива за допомогою візка або всюдихода з причепом (см причіп до вездеходу. ) безпосередньо до топкових.

5. Туалет — умивальник. Має площу 1,5 х 2 метри. Встановлений унітаз, біде і раковина для вмивання.

6. Душова — передбанник — роздягальня. Площу 2 х 2 метри. Встановлені душова кабіна, раковина, вішалка, лава. Призначена для прийняття душу і роздягання при відвідуванні сауни.

7. Сауна. Площу 2 х 2 метри. Одночасне відвідування комфортно для 3-4 осіб. Кам’янка — на дровах та/або електрична. Топка печі — кам’янки виведена в приміщення 8.

8. Дровянік. Що б уникнути транспортування дров через вітальню та інші приміщення будинку, що пов’язано з незручністю і забрудненням приміщень, вирішено влаштувати невеликий дровянік безпосередньо біля сауни. Площа дровяника 1 х 2 метри. Дрова в нього планується «постачати» через спеціально влаштований люк у стіні будинку. Ці ж дрова будуть використовуватися і для топки каміна у вітальні.

9. Колони галереї. Оскільки висота стелі над господарськими приміщеннями і гаражем не перевищує 2,2 метра від рівня підлоги (в гаражі більше, оскільки його рівень опущений приблизно на 50 див), влаштовувати перекриття над вітальнею і кухнею недоцільно. Що б візуально розширити простір вітальні, вирішено влаштувати в ній високі стелі (приблизно 4,5 — 5 метрів), і не відгороджувати вітальню від коридорів і прохідних місць. Галерея, що дає доступ до кімнат другого поверху буде спиратися частково на стіни, а частково на дерев’яні колони. Простору між деякими колонами буде забрано дерев’яними решітками, повитими кучерявими рослинами, або підлоговими рабатками з декоративними арками. Це дозволить і візуально «відбити» простір прохідних місць від вітальні. І в той же час створить ілюзію «нескінченності» простору вітальні, оскільки стіна за ґратами з рослинами чітко не видно. Все одно як туман дає відчуття замкнутого простору, а навпаки, відчуття простору, чого неясного, ледве помітного і далекого.

10. Вітальня і кутовий камін. Вітальня має розмір (по периметру колон) 6 х 5,5 метрів. По стінах — 7,5 х 6,5 метрів. Що більш ніж достатньо для затишної вітальні. В кутку вітальні буде великий камін. Його труба спирається на цегляну арку, яка служить стінкою між передпокоєм і вітальнею. Випромінювання каміна спрямовано практично на всю площу вітальні. З вітальні можна вийти в зимовий сад.

11. Передпокій. Являє собою коридор 2 х 4,5 метра. Будуть встановлені шафи, одежні і взуттєві. На зимовий час можлива установка додаткової перегородки для організації тамбура, що б обмежити вихід з будинку теплого повітря.

12. Кухня. Площа 4,5 х 3,5 метра. На кухні встановлено стандартне обладнання по стінці примикає до передпокою. Зроблено спеціальне вікно для передачі страв з кухні у вітальню.

План другого поверху.

Другий поверх являє собою виключно спальну зону, хоча в приміщеннях 4 або 7 можлива організація кабінету або більярдної.

Піднявшись по сходах ми опиняємося на галереї. Стиль оформлення галереї і внутрішня обробка — альпійське шале. Тобто мореное дерево, фарбована штукатурка, природний камінь.

1. Спальна кімната. 3,5 х 4,5 метра. Вікно на захід. Вбудований шафа, ліжко, супутня меблі. Опалюється електричними обігрівачами.

2. Вбудовані шафи, розділяють спальні 1 і 3.

3. Спальна кімната. 4 х 4,5 метра. Вікно на північ. Меблі, ліжко. Опалюється з опалювальної по воздуховодам.

4. Спальна кімната (можливо більярдна або кабінет). 4,5 х 7,5 метра. Супутня призначенням меблі. Вікно на схід (1 або 2). Опалюється з топкової по воздуховодам і через в’юшки в камінної труби.

5. Туалет. 1,5 х 2 метри. Встановлені унітаз, біде, раковина.

6. Галерея. Встановлена на дерев’яні колони. Перила дерев’яні. Вид з галереї на вітальню і через вікна — на зимовий сад.

7. Спальна кімната (або кабінет або бібліотеку. 3,5 х 5 метрів. Вікно на південь. Можливі невеликі вікна на схід і захід. Опалюється електричними обігрівачами і піччю сауни.

8. Камінна труба. Спирається на цегляну арку, севрной стороною в коньок даху. Служить обігрівачем спальні 4, вітальні, кухні. Зміщена щодо самого каміна.

Як бачите, будинок вийшов одночасно досить компактним і просторим.

Як показала практика, значну частину часу за життя у власному будинку, людина проводить на відкритому повітрі. Відповідно, природне освітлення в спальних кімнатах зведено до мінімуму. За великим рахунком, вони призначені тільки для сну, коли велика освітлення не потрібне. Відповідно і тепловтрати через вікна будуть мінімальні.

У теж час, функціональні приміщення (кухня, вітальня, кабінет 7) мають досить велику площу скління і відповідно — хороше природне освітлення. Однак більша площа вікон потребуватиме серйозного їх утеплення. Наприклад, застосування 3-х камерних склопакетів у вітальні, і 4-х камерних в кухні.

З північної і західної сторони, звідки дмуть найбільш холодні вітри, будинок має всього лише 2 вікна, що так само зменшує тепловтрати. До того ж передбачається висадити з цієї сторони досить велика кількість дерев, що знизить фактор вітрового охолодження будинку.

З південної сторони дім навпаки, досить сильно засклений. Що сприятливо позначиться на його температурі всередині під час зимових сонячних днів. До того ж з південної сторони будинку розташований зимовий сад, який додатково захищає будинок від охолодження, а в сонячні дні, навпаки, забезпечує його «опалення» сонячною енергією.

Проект поки знаходиться в робочому стані, і можливо буде змінено.

Короткий опис статті: плани будинків Поверховий план заміського будинку, котеджу. Опис приміщень та їх призначення. план, поверх, архітектура, проект, підвал, перекриття, опалення, вікна пластикові, двері, перегородки, ворота, гаражні, галерея, сходи, тепло, акумулятор, скління

Джерело: Поверховий ескізний проект заміського будинку. Плани підвалу, першого і другого поверху.

Також ви можете прочитати