Проекти екодома, кращі будинки світу з екологічно чистих матеріалів

04.10.2015

Екологічно чисті будинки — варіанти побудови

На сьогоднішній день екологічні будинку – це не просто модні віяння із Заходу. Все вище і вище піднімаються ціни на енергоносії в сучасному світі роблять проблему експлуатаційних витрат на житло все більш гострою. В даний час в європейських країнах відбувається активний розвиток будівництва енергозберігаючих будинків, також здійснюється розробка державних програм щодо приведення об’єктів забудови до максимально низького рівня споживання енергії.

В таких випадках, одними з найбільш популярних матеріалів, що дозволяють побудувати екологічно чистий будинок, є камінь, дерево, скло, бетон, метал і солома.

Гаряче водопостачання та опалення відбувається завдяки відновлюваної енергії з використанням сонячних обігрівачів. теплових насосів, а також геотермальних теплових насосів. Це так звані пасивні будинки. які не використовують сторонніх ресурсів електроенергії.

Конструкція сучасних екологічних будинків передбачає новий підхід до системи теплоізоляції, опалення та охолодження. вентиляції. освітлення. При цьому проекти екодома володіють не нудним, сірим оформленням, як думають багато хто, а вельми незвичайним і сміливим дизайном, за рахунок чого вони ідеально поєднуються з навколишнім ландшафтом.

проект дерев’яного екобудинки

наприклад, в 17 кілометрах від Гамбурга ( Німеччина ) побудований дуже затишний і, разом з цим, досить незвичайний квадратний екобудинок з двома ванними кімнатами і трьома спальнями. Його основні зони ( кухня і вітальня ) розташовуються трохи нижче рівня землі. Підлоги і стіни трьох спалень, які у світлий час доби висвітлені дуже добре за рахунок якісної інсоляції, виготовлені із застосуванням екологічних деревних панелей. Вільне планування і вікна більших розмірів дають відчуття свободи, світла і повітря в невеликому будинку.

Обігрів житла відбувається за рахунок геотермальної енергії, а вікна оснащені якісними склопакетами. Для отримання постійного доступу до цього джерела тепла землю просвердлили на глибину 75 м. після чого поставили вертикальну трубу. Рідина гойдається вниз, за рахунок впливу внутрішньої температури землі ретельно прогрівається, після чого викачується наверх, що дозволяє обігрівати житло по трубах в бетонній підлозі.

Кімнати, розташовані на верхньому поверсі, з’єднані один з одним. При оформленні ванної кімнати використовувалася токсична фарба з кам’яною плиткою. При виготовленні підлогових покриттів були застосовані 5 шарів ялинової деревини.

На цьому відео ви можете подивитися огляд найкращих екологічних будинків світу.

Екологічні будинки в Росії

Самі екологічні будинки в Росії практично нічим не відрізняються від тих, що поширені в європейських країнах. Точно так само при їх експлуатації використовується сонячна енергія і автономні системи обігріву.

Зовнішні стіни і підлога в будинку повинні бути темного кольору, що дозволить конструкції максимально поглинати теплову енергію. Карнизи, козирки і дах проектують таким чином, щоб у літню пору року вони захищали будинок від перегріву, а взимку – впускали в житло якомога більше сонячних променів. Збільшити кількість надходить сонячної енергії можна, якщо розташувати в південній стороні будинку великі вікна або засклені веранди. Фасад з північної сторони повинен бути максимально глухим і з невеликими вікнами. Завдяки всім цим діям можна знизити енергоспоживання приблизно на 20-30%.

Проблему стічних вод в екологічних будинках вирішують за допомогою індивідуальних стокоочистных установок, за рахунок яких стоки очищаються до придатного стану для поливу ділянки. Чималу частину твердих побутових відходів можна застосовувати в якості вторинної сировини. Для цих цілей в екологічних будинках передбачається наявність біореакторів і спеціальних приміщень для первинної обробки та подальшого збору і зберігання сміття.

Екодома з соломи

Будівництво екологічних будинків зі стінами, виготовленими з солом’яних тюків, далеко не нове. Вперше такі будівлі з’явилися ще в минулому столітті, в США, після винаходу прес-підбирачів. Найстаріша будова датований 1903 роком, а основний пік зведення солом’яного житла припав на 20-30-ті роки. У 80-х роках спостерігався деякий спад, після якого такий спосіб будівництва впевнено поширився по багатьох країнах, включаючи Австралію, Францію, Канаду, Фінляндію, Мексику і т. д. В даний час технологія солом’яного будівництва поступово стає популярним і в нашій країні, що пояснюється багатьма факторами.

будинок з соломи і глини

По-перше, солома є відмінним утеплювачем. За словами фахівців, термічний опір оштукатуреній з двох сторін стіни, при виготовленні якої застосовувалися стандартні солом’яні тюки товщиною 500 мм. перевищує нормативне в цілих 4 рази. Як не важко здогадатися, втрати тепла в такому будинку набагато нижче, ніж у будинках з більш звичних матеріалів.

Крім цього, варто зазначити, що енерговитрати при виготовленні солом’яних тюків, на відміну від інших будівельних матеріалів, є неймовірно низькими. У таких випадках, пальне витрачається, як правило, тільки на роботу прес-підбирача.

Невелику вагу тюків і, відповідно, всієї будівлі в цілому, дозволяє значно заощадити на будівництві більш легкого фундаменту.

Іншими перевагами будинків з соломи можна вважати дешевизну, технологічність, екологічну чистоту, доступність матеріалу і т. д.

Разом з цим можна почути слова про деякі недоліки таких будинків. Найпоширенішими серед них є висловлювання про те, що житло з соломи занадто пожежонебезпечно, а сам матеріал може швидко згнити або прийти в непридатність через гризунів і різних комах.

насправді, стіни з соломи, поштукатурені з обох сторін, показують навіть більший рівень стійкості до вогню, ніж, наприклад, дерев’яні зруби. Відповідно, щодо пожежної безпеки можна не турбуватися, якщо підійти до питання будівництва з розумом і акуратністю.

штукатурка стін будинку із соломи

Щоб уникнути загнивання стін, слід вжити певні заходи щодо гідроізоляції матеріалу, а в процесі будівництва використовувати тільки якісно просушені тюки. Для більшої надійності тюки можна обробити спеціальними антисептиками.

В якості захисних заходів від гризунів ідеально підійдуть металеві сітки з дрібним осередком, прикріплені до тюкам зі всіх сторін, а так само їх ретельна хімічна обробка бурої, вапном і т. д. Крім цього, гризуни не дуже-то люблять житню солому, тому в якості головного будівельного матеріалу краще застосовувати саме її.

Як побудувати екобудинок з соломи і глини

Змішування глини та соломи дозволяє зробити конструкцію будинку досить легкою і міцною, значно підвищити теплоізоляційні властивості стель і стін. Каркасний екобудинок з соломи і глини подарує вам прохолоду влітку, а взимку – тепло.

Технологія будівництва будинку з соломи і глини

Для початку необхідно побудувати фундамент, як під простий каркасний будинок. після чого зводиться безпосередньо сам каркас.

Потім слід підготувати глину, крупний пісок і солому. При необхідності, глину з піском можна взяти і на своїй ділянці, але в цьому випадку буде потрібно невелика обробка. Для цього візьміть 50 г солі, приблизно 3 літри чистої води і зразки грунту. Банки з водою заповніть подрібненої грунтом приблизно на третину або половину, а для прискорення вимивання глини додайте сіль. Гарненько потрясіть банки. Жорсткі шматки мають розм’якнути через 1-2 години, після чого банки слід перетрусити ще раз. Як тільки ви гарненько перетрясете вміст банок, грунт размелется на дуже дрібні частинки. Протягом 3-5 секунд потрібний пісок опуститься на дно – зробіть в цьому місці позначку. Через 10-20 хвилин, протягом яких випаде залишився пісок або дрібний іл, поступово почне осідати глина.

У тому випадку, якщо ваша грунт придатна для використання, в банку буде видно товстий шар грубого піску, невеликий шар глини, трохи дрібного піску і мулу. Щоб бути до кінця впевненим, накопайте відразу кілька тестових ям, адже на різних ділянках грунт може відрізнятися один від одного.

Потім необхідно зробити суміш, що складається з 1 частини глини, 2 частин піску та 0,6 частини соломи.

Для визначення найбільш відповідної консистенції суміші, змішайте пісок і глину в різних пропорціях: 2:1, 3:1, 1:3, 1:1 і т.д. Ретельно перемішайте і додайте воду, щоб зразки злипалися як можна краще. Суміш хорошої якості не повинна ламатися, вона повинна бути розсипчастою або вологою. Зліпіть невеликий кулька розміром з сніжок і скиньте його на м’яку землю з відстані приблизно один метр – він повинен повністю зберегти свою форму. Якщо він розплющити, то вам слід брати менше глини, якщо розсипався – піску.

Змішують розчин у спеціальній ямі або за допомогою шматка брезенту. Якщо ви хочете використовувати бетономішалку, то додайте до суміші з піску, глини і води два-три великих каменю, які, крутячись разом з сумішшю, будуть розбивати занадто великі шматки глини. Отриману суміш виливають з мішалки і додають в неї солому.

Потім, за допомогою переставний опалубки, простір між стійками каркаса заповнюють готовою сумішшю. Після цього по периметру набивають решетування, необхідну для кріплення зовнішньої обробки і утеплювача. З очерету або соломи робляться мати для утеплення, вони зв’язуються алюмінієвим дротом або лляної мотузкою і кріпляться на стіни. Укріплені мати з соломи обштукатурюють вапняною штукатуркою шаром 25-30мм. З внутрішньої сторони стіни штукатуряться за допомогою глиняної штукатурки.

Обробка будинку із соломи та глини

При фарбуванні зовнішніх стін будинку використовують вапняну фарбу, яку отримують з вапняного тіста, води ( 5-6 літрів ) і кухонної солі, розчиненої в 0,5 літрах води. Після цього додають ще 4-5 літрів води, поки не буде отримана необхідна густина. В отриману фарбу додають пігменти: ультрамарин, кобальт фіолетовий, кіновар ртутна, умбра, зелень свинцева хромова, оксид хрому і сурик залізний.

Короткий опис статті: кращі проекти будинків Кращі будинки світу з екологічно чистих матеріалів, проекти і варіанти побудови екодома, що користується популярністю в Росії екобудинки екологічні будинки проекти світ чисті матеріали

Джерело: Проекти екодома — кращі будинки світу з екологічно чистих матеріалів

Також ви можете прочитати