Розрахунок сходів онлайн

24.09.2015

Розрахунок сходів онлайн

При виборі типу сходів для свого житла часто доводиться шукати золоту середину між своїми побажаннями та технічними можливостями її установки. Досвідчені фахівці можуть визначити яку сходи вибрати, зробити заміри площі під сходи на нижньому поверсі, довжини, ширини і висоти отвору на верхньому і висоту між чистовими підлогою першого і другого поверху. Важливе значення у виборі відповідного типу сходи мають розцінки на матеріал, проектування, виготовлення і монтажні роботи з її встановлення. Тому краще заздалегідь розрахувати і оцінити свої фінансові можливості.

Для досвідченого домашнього майстра, здатного самостійно вибрати тип сходів і правильно зробити основні виміри габаритних розмірів кімнати в місці її установки, можна зробити проектний розрахунок сходів онлайн за допомогою спеціальної програми на деяких будівельних сайтах. А спеціальний онлайн калькулятор для розрахунку сходів, допоможе визначитися з орієнтовною вартістю матеріалів і робіт по її монтажу. Такий розрахунок сходів онлайн програмою допоможе значно заощадити, так як не доведеться замовляти дорогу роботу інженеру-проектувальнику і вибрати матеріали по самим оптимальними цінами.

Перш ніж почати розрахунок сходів онлайн для виготовлення креслення для квартири, приватного будинку, офісу або виробничої компанії, потрібно визначитися з її видом. Сходи можуть бути:

— Одномаршові – пряма; криволінійна з розміщенням у стіни; криволінійна в прямокутному об’ємі; з верхніми і нижніми забіжними ступенями і поворотом на 90°; з забіжними ступенями по всій довжині з поворотом на 90°; з середніми забіжними ступенями з поворотом на 180°.

— Двухмаршеві — пряма з однією проміжною площадкою; Г-подібна з кутовою майданчиком; П-подібні сходи з одним майданчиком.

— Тримаршеві — з двома кутовими майданчиками.

— Гвинтові сходи.

— Сходи на больцах.

Після того як вид сходів визначено, вводяться заздалегідь певні дані висоти отвору-Y, довжини отвору – X, кількість ступенів — C, товщину ступенів – Z, розмір виступу по краю кожної щаблі – F, а потім задається масштаб і онлайн програма для розрахунку сходи в лічені секунди створює креслення. Можливість виведення результатів розрахунку і креслення в окремому вікні, дозволяє роздрукувати за допомогою принтера або інших пристроїв.

Розрахунок сходів

Розрахунок сходів онлайн
найзручнішою вважається сходи, в якій подвійна висота подступенка при складанні з шириною ступеня дорівнює розміру середнього кроку людини на рівній площині (600-640 мм). Тому розрахунок сходів виробляється за допомогою формули 2a+b = 600 мм — 640 мм, де «а» — висота подступенка, а «b» — ширина проступи. Значний відступ від цих норм призводить до порушення стандартних норм сходів, які не тільки незручні, але ще й небезпечні для експлуатації. Згідно вимогам, правильним буде ширина щаблі від 200 до 320 мм, висота ступенів — від 12 до 20 см і оптимальний кут нахилу (крутизну) – від 23 до 45 градусів. Кут нахилу більше 45 і більше градусів не тільки ускладнює підйом і спуск по таких сходах, але і може призвести до травм людей. Важливий також правильний розрахунок кількості сходинок, яке безпосередньо залежить від розмірів сходинки і кута нахилу конструкції. Ступенів не повинно бути менше трьох та більше вісімнадцяти в одному прольоті. У звичайних будинках радянського періоду споруди, стандартна висота стель (від 2.8 до 3 м) дозволяє легко робити розрахунок сходів допустимих і зручних розмірів. А от у будинках з нестандартною висотою стель може знадобитися трохи занизити пів на нижньому і верхньому поверсі, щоб всі щаблі були однакового розміру. У такому разі проект зробити дещо складніше. Однак розрахунок сходів онлайн за допомогою програми, в якій враховані всі можливі відхилення від стандартів, легко впорається з цим завданням.

Програма для рачсчета сходи

Провести безкоштовний онлайн розрахунок сходів не складно. Для цього лише необхідно вибрати тип сходів, масштаб креслення, ввести в спеціальну табличку необхідні програмою параметри і натиснути на віконце «розрахувати». Практично миттєво видає програма для рачсчета сходів і точного креслення з зазначенням основних розмірів усієї сходової конструкції, і її окремих елементів. При цьому програма для розрахунку дерев’яних сходів з певного типу деревини вкаже, чи відповідає отриманий проект стандартам і якщо не відповідає, то за якими саме параметрами необхідно зробити правку. Таким же чином працює і програма для розрахунку металевої драбини, в якому враховуються особливості міцності та ваги металевих конструкцій. Дещо інакше проводить розрахунок сходів у програмі, спеціально розробленої для виготовлення різного типу сходових конструкцій з забіжними ступенями. Також відрізняється за принципом своєї роботи і програма для розрахунку гвинтових сходів. Адже гвинтові сходи, найчастіше виготовлені з металу, займають набагато менше місця і мають дещо відмінну від інших видів сходів конструкцію. Втім, як і різноманітні сходи на больцах.

Розрахунок сходи з забіжними ступенями

Мабуть, найскладнішим є технологічний розрахунок сходи з забіжними ступенями. Адже в цьому випадку треба визначити розмір кожної щаблі з урахуванням допустимого розширення з зовнішнього боку (не більше 40 см) і звуження – з внутрішньої (не менше 10 см). На середній лінії маршу такий сходи, бажана ширина східців не може бути менше 26 див. Радіус кривизни таких сходів не повинен перевищувати 30 градусів. Для кожного типу конструкції розрахунок сходів з поворотними сходами проводиться окремо. Наприклад, розрахунок сходи з забіжними ступенями розташованими тільки на середній ділянці сходів або тільки внизу і вгорі кардинально різняться. Тому в програмі слід вказувати не тільки тип сходів, але і місце розташування групи забіжних ступенів, щоб найбільш точно зробити розрахунок поворотної сходи онлайн. Особливо точним і відповідним стандартам повинен бути розрахунок забіжної сходи онлайн програмою для конструкцій з поворотними ступенями по всій довжині з поворотом на 90 градусів. Перила зазвичай мають висоту не менше 90 див. Монтаж сходів з точним кресленнями, створеними такими онлайн програмами, дозволить швидко і якісно провести всі роботи і створити якісні, надійні, красиві і довговічні конструкції.

Короткий опис статті: сходи розрахунок

Джерело: Розрахунок сходів онлайн

Також ви можете прочитати