Що таке видувний дифузор і чим він відрізняється від простого

24.08.2015

Що таке видувний дифузор і чим він відрізняється від простого

Що таке видувний дифузор і чим він відрізняється від простого

14 Лютого 2011, 15:30

У сучасній машині Формули-1 днище і дифузор відповідають за генерування приблизно 40 % притискної сили. Так що мало кого дивує, що аеродинамічні департаменти проводять так багато часу, уточнюючи конструкції днища і ніколи не припиняючи думати про те, як би ще збільшити притискну силу. У минулому сезоні команди використовували подвійний дифузор, який в цьому році вже заборонений.

Щоб краще пояснити принципи роботи видувного і простого дифузорів, технічний директор Lotus Renault GP Джеймс Еллісон відповів на кілька питань.

Питання: Джеймс, що таке видувний дифузор?

Джеймс Еллісон: Видувний дифузор — це просто дифузор, який додатково підживлюється за допомогою вихлопних газів.

Питання: Чому він створює більше притискної сили?

Джеймс Еллісон: Стандартний дифузор працює, створюючи низький тиск під днищем машини, що допомагає притискати болід до землі. Так що з використанням енергії вихлопних газів, цього дуже потужного потоку газів, ви можете створювати набагато менший тиск під днищем і, відповідно, збільшувати рівень притискної сили.

Питання: Які головні труднощі при створенні ефективної системи?

Джеймс Еллісон: Раніше головна проблема була в тому, щоб направити вихлопні гази в правильне місце, щоб максимально збільшити їх всмоктування. Ще одна проблема — впоратися з високою температурою газів, яка досягає 1000°C. Важко підібрати матеріали, які можуть витримати таку температуру. Однак тепер в Фомрулу-1 повернувся простий дифузор, так що питання відпали самі собою.

Питання: чи Впливав видувний дифузор на стиль пілотажу?

Джеймс Еллісон: Очевидно, що гонщик весь час впливав на роботу мотора, то давлячи на газ, то ні. З-за цього сила потоку вихлопних газів змінюється, так само як і рівень додаткової притискної сили. Найчастіше цей рівень змінюється прямо на апексе повороту, де пілот починає тиснути на газ. Це означає, що пілотам потрібно шукати інші траєкторії і трохи по-іншому використовувати педаль, щоб максимально використовувати днище.

Короткий опис статті: насадок Що таке видувний дифузор і чим він відрізняється від простого Lotus Renault GP;Джеймс Еллісон

Джерело: Що таке видувний дифузор і чим він відрізняється від простого

Також ви можете прочитати