Сходи в інтерєрі будинку: стильний дизайн сходів на другий поверх

01.10.2015

Сходи в інтер’єрі будинку – ключ до створення ексклюзивного дизайну

Будь будинок є символом людського світу, т. к. чудово розповість все про своїх господарів. Історія сходів в інтер’єрі приватних будинків йде назад в минуле на кілька тисячоліть. Та й взагалі, далеко невідомо, хто і коли змайстрував першу в світі сходи, але кожна епоха привносила в їх конструкцію щось своє, нове. І з часом виробництво сходів стало навіть прибутковим популярним заняттям, яким, власне, є і по сей день. Тільки на сьогоднішній день вибір форм і конструкцій просто неймовірно величезний.

Роль сходів в інтер’єрі будинку

Сходи в будинку може грати дві ролі, а саме, парадну і другорядну. На парадну конструкцію покладається дуже важлива місія т. до. вона, можна сказати, править балом в будинку, представляючи ключову фігуру.

Саме навколо неї будується весь інтер’єр, виходячи з її місця розташування визначаються функціональні зони і проводиться розстановка меблів. А матеріал, з якого виконана сходи, визначає стиль інтер’єру в цілому. У класичному варіанті – це дерево цінних порід, або комбінований спосіб з різних матеріалів. Для сучасних стилів характерна креативна сходи, виготовлена зі скла (в тому числі триплексу) або хрому. Широко вітається всілякий декор, а також наявність витіюватою підсвічування.

Другорядна сходи в інтер’єрі грає менш помітну роль. Як правило, виготовлена вона з недорогого матеріалу (або металева, або з бюджетного дерева) і позбавлена декору. Кріпиться дана конструкція або в коридорі на стіні, або веде з холу.

Також може виноситися назовні. Такі прольоти, що ведуть на другий поверх, непогано оживляють фасад. До речі, другорядними сходами також вважаються пожежники, підвальні, мансардні або запасні міжповерхові внутрішні. Сходи, що ведуть в будинок, також відноситься до категорії другорядних.

Сходи підрозділяються на марші і спіралі (гвинти)

По своєму вигляду і конструкції всі сходи можна класифікувати на два основних типи:

Маршові – являють собою безперервний ряд ступенів (від майданчика до майданчика), якщо конструкція одномаршові, то проміжні майданчики відсутні, зазвичай вони встановлюються там, де мало місця для декількох прольотів, якщо площа дозволяє, то зводять 2 — або 3-маршові конструкції, найбільш ефектними вважаються розпашні прольоти, яскравим прикладом тому є парадні сходи, нерідко прикрашена колонами, балюстрадами, стовпами або навіть статуями;

Гвинтові – конструкції, у яких немає маршів, т.к. є єдиним стрімким прольотом, що представляють найбільшу різноманітність і фантазію, т. к. їх форми здатні буквально закручувати інтер’єр навколо себе, при цьому сходи, виконані з дерева, виглядають майже класикою, в той час, як з блискучого хрому або нержавіючої сталі зі склом в якості огорожі – атрибут модерну

Дизайн холу зі сходами

Сходові конструкції, що ведуть на другий поверх, можуть встановлюватися в холі або у вітальні. Оскільки це досить громіздкі конструкції, вони надають досить сильний вплив на дизайн інтер’єру. Сходи, встановлена в холі (або в передпокою, іншими словами), здатна візуально зробити приміщення більш світлим, а також високим, особливо, якщо конструкція легка сама по собі і має світлий тон.

Якщо встановити класичну дерев’яну драбину, то вона чудово об’єднає всі наявні в приміщенні елементи в єдине ціле: двері, підлога, арки. Таким чином, вийде єдина гармонійна композиція. Взагалі, не варто забувати про те, що хол (або передпокій) є свого роду візитною карткою вашого житла. Це перше приміщення, куди потрапляє будь-який увійшов до вас в будинок людей, здатне залишити загальне враження про інтер’єр. У зв’язку з цим вкрай важливо найбільш ретельно підійти до його облаштування. А сходи в даному випадку здатна надати в цьому чималу допомогу, ставши справжньою окрасою інтер’єру.

Дизайн вітальні з сходами

Незвичайним прикрасою навіть самого пересічного інтер’єру вітальні є спіральна красуня, яка чудово в’ється по стіні.

Вона миттєво притягує до себе погляди, т. к. несе ефект несподіванки, оживляючи інтер’єр своєю присутністю. Однак, варіант витонченої гвинтових сходів абсолютно не підійде немолодому господареві будинку або людині, чиї фізичні можливості досить обмежені. До того ж, нею може переміщатися не більше однієї людини.

Звичайно, самий зручний, простий і безпечний варіант – це дерев’яні сходи. Її дизайн може бути різним, в тому числі скомбінованим з іншими матеріалами. Для додання сходах легкості, сходи слід виконати окремими одне від одного.

Оформлення перил варто приділити особливу увагу і застосувати всю свою фантазію, т. к. перила можуть виготовлятися не тільки з дерева, але і з пластику, заліза, скла, каменю і т. д. Форму вони також можуть мати саму різну і навіть неймовірну хитромудру.

Крім усього іншого, сходи в інтер’єрі вітальні сприяє економії простору. Цей факт особливо актуальний для будинків з невеликою площею. Також відкрита конструкція візуально об’єднує простір, а закрита навпаки як би ділить його навпіл.

Сьогодні дуже модні безперильные сходи далеко не безпечні, особливо в будинках, де є маленькі діти, а також літні люди – від таких конструкцій краще відразу відмовитися.

Короткий опис статті: сходи для дачі Сучасні та красиві фото сходів в інтер’єрі будинку. Дизайн великої вітальні, холу, вітальні зі сходами на другий поверх. Ексклюзивні варіанти будинків на фото. Сходи в інтер’єрі будинку

Джерело: Сходи в інтер’єрі будинку: стильний дизайн сходів на другий поверх у приватному будинку

Також ви можете прочитати