Стілець стремянка своїми руками: конструкція, креслення, складання

28.09.2015

Стілець стрем’янка своїми руками

Реалії такі, що без драбини-стрем’янки в господарстві обійтися дуже складно. Без неї було б набагато складніше дістатися до верхніх полиць в коморі або антресолей або зняти з карниза штори. Тим не менш у таких сходів є недолік: вона довго залишається незатребуваною, тому припадає пилом стрем’янка по півроку і даром займає місце. Невгамовний народ — винахідники і раціоналізатори — придумали, як зробити з неї більш універсальний предмет з виросли на порядок ККД. В результаті вийшов стілець драбина, режим роботи якого став «цілодобовим». Як збирається стілець стрем’янка своїми руками, буде розказано далі. Після складання цього стільчика у вашому будинку з’явиться новий предмет меблів, а про те, як він виглядає, ви можете судити по фото (рис. 1).

Стілець стремянка своїми руками: конструкція, креслення, складання

Малюнок 1. Стілець-стрем’янка хоч і економить місце в будинку, але підходить тільки для того, щоб забратися на невелику висоту.

Підготовка матеріалу та інструментів

Малюнок 2. Креслення стільця-драбини.

 • соснові дошки (з них будуть вирізані несучі елементи конструкції — ніжки і проножки);
 • фанеру для сидіння, сходинок і спинки (з неї можна спорудити і всю конструкцію);
 • просочення, лак або фарбу;
 • дриль;
 • електролобзик, дискову циркулярку;
 • шуруповерт;
 • стрічкову шліфмашинку;
 • саморізи;
 • шканты;
 • петлі («метелики» або рояльні);
 • клей ПВА;
 • кисті;
 • киянку.

Елементи конструкції

Якщо зробити стілець драбину з фанери, то конструкція вийде більш дешевої і легкої, але не поступається в міцності і довговічності стільця з масиву. Потрібно відзначити, що фанерний стілець драбина може обійтися без з’єднань «шип-паз», випилювання яких може здатися багатьом стомлюючим. Ці з’єднання з успіхом замінять шканты, а надійність складання посилять саморізи і клей.

На схемі показано, що на дощатих боковинах стільця (вони ж відіграють роль тятиви драбини) вибираються пази для шпильок спинки і проножек (перекладин під сидінням), а також виїмки для установки ступенів. У стільці з фанери в місцях кріплення елементів конструкції робляться глухі отвори з діаметром, відповідним перерізу шкантов. Кожен «шип-паз» замінять 2 дерев’яних циліндричних бруска. Краще, якщо шканты посилять і з’єднання сидіння з ніжками і проножками, а також зв’язку самій верхній сходинці з задніми боковинами.

Боковини стільчика мають конфігурацію, що відрізняється від прямолінійних форм, тому створіть шаблон ніжок на папері.

Малюнок 3. Схема трансформації стільця на драбину.

За нього потім можна нанести розмітку на заготовках. Якщо спинка проножками будуть фігурними, створіть паперові шаблони і для них. Ці елементи повинні виглядати симетрично, тому креслити шаблон краще всього на складеному вдвічі аркуші. Після вирізання лекало набуває ідеальну симетрію.

Після того як всі заготовки вирізані, в них висвердлені отвори під шканты або підготовлені шипи, пази і виїмки, поверхні шліфуються. Особливу увагу при обробці слід приділити гострих кромок. Краще, якщо вони будуть закруглені. Після шліфування шпон і деревина просочуються вологозахисними складами. Коли вони висохнуть, в отвори боковин і проножек вставляються шканты. Тепер стілець стрем’янка збирається начорно, щоб перед остаточною збіркою ви могли переконатися, що все зроблено правильно. Тепер можна розібрати стілець, а шканты вийняти.

Збірка стільця-драбини

Приступайте до остаточної зборки стільця. В ніжки і перекладини посадіть його на клей шканты. Обробіть клеєм контактуючі поверхні всіх заготовок і отвори під шканты на сходах, сидінні та спинці. Через деякий час після нанесення ПВА зберіть стілець. Якщо шканты входять занадто щільно, злегка постукуйте по боковинам киянкою.

Малюнок 4. Схема монтажу петель для стільця-драбини.

Зміцніть конструкцію саморізами, але попередньо висвердліть під них отвори тонким свердлом. Якщо для монтажу будуть застосовуватися конфірмати, діаметр отворів повинен відповідати їх перетину. Під капелюшки кріплення необхідно провести зенкування. На різьбу саморізів нанесіть клей.

Тепер можете встановити петлі. Вони кріпляться, як показано на фото (рис. 3). Інший варіант установки петель показаний на наступному фото (рис. 4). У будь-якому випадку перед вгвинчування саморізів в петлі необхідно підготувати для них отвори.

Щоб стілець стрем’янка своїми руками був повністю готовий, ще раз відшліфуйте його поверхні. Це потрібно зробити, щоб обробити місця свердління. Крім того, одноразова шліфування не видаляє з граней конструкції волокна, які при покритті вироби лаком можуть «стати дибки». Видаліть пил з поверхонь і нанесіть на них морилку. Після її висихання виріб покривається лаком. Якщо потрібно, щоб відтінок деревини залишився світлим, морилку можете не використовувати. Фарба кладеться на деревину після її обробки оліфою.

Короткий опис статті: сходи драбини Інструкція з того, як зробити стілець драбину своїми руками. Підготовка матеріалу та інструментів. Докладний опис процесу виготовлення і збірки стільця-трансформера. стілець стрем’янка зробити своїми руками креслення

Джерело: Стілець стрем’янка своїми руками: конструкція, креслення, складання

Також ви можете прочитати