Типові принципові і монтажні схеми для освітлення

24.02.2017

Схеми для освітлення

Типові принципові і монтажні схеми для освітлення

Всі схеми наводяться для трипровідною електропроводки. Якщо вам нікуди підключати використовуйте кабелі з захисним провідником у желтозеленой ізоляції, але залишайте цей провідник вільним з обох кінців.

Зверніть увагу: вимикач завжди ставиться в розрив фазного проводу L. Щоб при зміні перегорілої лампи або при ремонті патрона робота велася не під напругою, цоколь лампи (його зовнішня обичайка з різьбленням) завжди з’єднується з лінією робочого нуля N (див. рис.). третій дріт, все одно з розрахунком на майбутню модернізацію.

Рекомендується вести монтаж освітлювальної мережі провідниками, трохи відрізняються забарвленням ізоляції від провідників силової мережі і при цьому не суперечить ПУЕ, наприклад:

  • нульовий робочий провід N — ізоляція блакитного кольору;
  • нульовий захисний провід РЕ — ізоляція желтозеленого кольору;
  • фазний провід L — ізоляція червоного кольору.

Почнемо з найпростішої схеми — це принципова схема включення звичайної люстри або бра на одну лампочку:

Буквою «З» на малюнку позначена комутована клема колодки в ответвительной коробці.

При дуже простий принциповій схемі монтажна схема клемної колодки на чотири клеми вже досить складна. Зверніть увагу на розташування провідників. На провідник, що йде від вимикача до клеми «З» і має блакитний колір ізоляції, відповідний лінії N, надягають ізолюючу трубку червоного кольору, щоб підкреслити, що цей провідник іноді знаходиться під напругою.

Розташування провідників досить стандартний, і рекомендується у відповідних випадках його тупо повторювати, а не намагатися модернізувати або змінювати порядок підключення.

Максимальна кількість провідників, що вставляється в отвір клеми, — три. Це означає, що при стандартному для ліній освітлення перерізі дроту, рівному 1.5 мм.

(діаметр 1.4 мм) діаметр отвору клеми повинен бути не менше 3.3 мм. Бажано, щоб кожен оголений кінець провідника проходив через всю клему і потрапляв під обидва кріпильних гвинта, але в такому випадку діаметр отвору клеми повинен бути не менше 4 мм Деякі воліють скручувати дроти, що вставляються в отвір клеми, стверджуючи, що так з’єднання виходить більш надійним, що виглядає цілком розумним.

Короткий опис статті: принципові електричні схеми Схема підключення провідників для освітлення квартири, будинки Схема освітлення, схема підключення освітлення

Джерело: Типові принципові і монтажні схеми для освітлення

Також ви можете прочитати