Ванна або душова кабіна

05.10.2015

Що краще ванна або душова кабіна.

Ванна або душова кабіна
На сьогоднішній день існує величезна різноманітність варіантів оснащення ванних кімнат. Добре, звичайно, якщо покупець знає, що йому потрібно. Але трапляється, що визначитися, що придбати: ванну або душову кабіну, виходить не в кожного. В даній статті спробуємо порівняти ці два варіанти. А для того, щоб зробити це було простіше, розглянемо їх з позиції тих чинників, які є визначальними у виборі і того, й іншого.

1. Економія місця.

Якщо ви маєте маленькою ванною кімнатою і крім пристрої для здійснення водних процедур хочете розмістити там раковину, а також пральну машинку з кошиком для білизни, то ідеальним рішенням для вас стане покупка душової кабіни. Рекомендую прочитати мою статтю — як вибрати душову кабіну .

2. Функціональність.

Душова кабіна у більшості своїй володіє цілим набором додаткових функцій: крім прийняття душу, тут можна зробити гідромасаж, ароматерапію, послухати музику і т.п. Однак деякі господині все ж віддають перевагу ванну, хоча б тому, що в ній можна замочити/випрати ті речі, які не поміщаються (або їх можна прати) в пральній машині.

Ванна або душова кабіна

Тому щодо даної характеристики рад вам дати не можу, робіть вибір самі. А щоб було легше це було зробити, насамперед визначитеся, які функції, окрім основної, має виконувати купується вами предмет.

3. Економія води.

В плані економії води душова кабіна також значно виграє. Однак якщо у вашому будинку досить поганий напір води, повноцінний душ прийняти у вас не вийде, отже, краще віддати перевагу ванну.

Ванна або душова кабіна

до Речі, покупка ванни зовсім не означає, що про душ з нею доведеться забути, адже сьогодні практично всі ванни обладнані спеціальною ручкою – «дощиком», який легко перетворює звичайну ванну в душ.

4. Зручність і комфорт.

Що стосується даного фактора, то тут все індивідуально. Кому-то обов’язково хоча б раз на тиждень повалятися у ванні з піною і свічками, а хтось отримає набагато більше задоволення від струменя води, що б’є по його тілу. Тому тут знову ж ніяких рекомендацій давати вам не буду.

5. Склад сім’ї.

Від цього чинника теж дуже часто залежить вибір на користь ванни або душової кабіни. Адже, наприклад, якщо в сім’ї є маленькі дітки, які люблять плавати у ванні з качечками і різними іграшками, то навряд чи батьки будуть купувати душову кабіну, позбавивши тим самим їх такого задоволення. А ось якщо дітей немає, даний фактор відпадає сам по собі.

6. Темп життя.

Якщо ви людина, яка практично ніколи не перебуває вдома і веде активний спосіб життя, то для вас більше підійде душова кабіна, а якщо, навпаки, любитель домашнього затишку, то — ванна.

7. Фінансові можливості.

На сьогоднішній момент різниці між вартістю душової кабіни і ванни майже не існує. Хоча багато що, звичайно, визначається їх функціями.

9. Оздоровчі цілі.

Якщо у вас помічені проблеми зі здоров’ям, особливо пов’язані з серцево-судинною системою та/або гіпертонією, то прийняття ванни вам, швидше за все, протипоказано. В той же час є цілий ряд хвороб, при яких, навпаки, ванна є обов’язковим показанням, особливо якщо вона доповнена морською сіллю або ароматичними маслами.

Ванна або душова кабіна

Душ, до речі, теж є дуже корисною процедурою. Він стабілізує тиск, перешкоджає розширенню судин, нормалізує кров’яний баланс. Душова кабіна буде також незамінна для контрастного масажу, гідромасажу і тому подібних процедур.

Що ж корисніше саме для вас: ванна або душова кабіна, краще уточнити у свого терапевта.

10. Практичність і зручність використання.

В душових кабінах після кожного використання необхідно добре чистити стінки, так як на них можуть залишитися розводи від води, а з часом вони і зовсім можуть покритися пліснявою і нальотом. Адже деякі деталі кабіни просто не можна дістати миючими засобами.

За ванною в цьому плані доглядати набагато простіше: просто вимийте її після купання і 1-2 рази в тиждень обробіть спеціальними миючими засобами, ось і весь догляд.

Що ж вибрати ванну або душову кабіну?

Для тих, хто навіть після наведеного вище порівняння так і не зміг визначитися з вибором, що краще душова кабіна або ванна, існує альтернатива – комбіновані душові ванни, які поєднують в собі функції і душа, і ванни. Але тут є один нюанс: таке задоволення може обійтися вам досить дорого, наприклад, найбільш просте подібне обладнання без «наворотів» коштує близько 3000 у.е. При цьому в залежності від комплектації ця цифра може зрости до 10000 в.е. Ну і наостанок, якщо ви після прочитаного виберете душову кабіну, про те, як встановити її своїми руками, читаємо по посиланню .

Відео на тему — що краще душова кабіна або ванна

Короткий опис статті: ванна з душовою кабіною Що краще ванна або душова кабіна: плюси і мінуси вибору того чи іншого обладнання для ванної кімнати

Джерело: Ванна або душова кабіна

Також ви можете прочитати