Варіанти облаштування душової кабіни

17.09.2015

Варіанти облаштування душової кабіни

Душова кабіна — популярна альтернатива традиційній ванні. Вона володіє очевидними перевагами, як-то економія місця, більш зручна і проста експлуатація.

Існує кілька варіантів облаштування цього куточка, починаючи від типу душової кабіни і методу її установки і закінчуючи підбором аксесуарів. Давайте більш детально розглянемо, як же саме можна облаштувати душову кабіну.

Душові кабіни

Для початку перед вами може встати вибір: купувати готову душову кабіну або монтувати її самим. Не лякайтеся — насправді це не так страшно, адже подібний варіант досить давно практикується і ринок навіть переповнений необхідними елементами та запчастинами для цього.

Душова кабіна з ванною

Цю конструкція і душем назвати складно, тому що вона включає в себе і ванну і душ. Глибока чаша внизу, скляні стулки, не дають розбризкуватися воді та безліч вбудованої техніки на задній панелі — такий вид найчастіше мають душові бокси. Вони зручні, але дуже габаритні. І візуально забирають багато простору. На сьогоднішній день, коли в тренді повітряні і невагомі конструкції, вони не дуже користуються популярністю.

Душова кабіна з високим піддоном

Конструкція душа з високим піддоном особливо актуальна для тих, у кого відсутній ванна. В побутовому житті час від часу все ж доводиться замочувати білизну, прати вручну, та мало ще які справи зажадають використання резервуара для води. Обережними з високим піддоном слід бути людям похилого віку — вибиратися з нього може бути для них досить травматично.

Душова кабіна з низьким піддоном

Низькі піддони зараз на піку популярності. Вони не займають багато місця, душ зручно входити, практично не піднімаючи ноги для того, щоб зійти на піднесення. З візуальної точки зору вони виглядають найбільш легко і сучасно.

Якщо ви все ж вирішили монтувати душ з окремих елементів, у вас знову-таки є вибір.

Стулки кутом + низький піддон

У будь-який куточок ванної кімнати можна поставити душові стулки, піддон і вмонтувати в стіну змішувачі. Тоді непорушною частиною душа у вас будуть дві існуючі стіни, облицьовані плиткою або іншим, стійким до підвищеної вологості, матеріалом. Інші дві стінки будуть служити стулками.

Конструкція цих стулок може мати абсолютно різну конфігурацію, і способів їх відкривання існує також більше десяти. Вам потрібно буде визначитися із зовнішнім виглядом скла — воно прозоре, матове або з візерунком, а також вибрати відповідні настрою і стилю душа змішувачі.

Душ «open space»

При достатньому просторі душ можна або взагалі не відокремлювати стулками, або залишити тільки одну з них. З точки зору дизайну це виглядає чудово — невагомо і зовсім не краде площа приміщення. Що стосується функціональності — подібний варіант доречний, якщо в квартирі більше двох санвузлів, або, ще краще, якщо подібний санвузол має єдиний вхід — з спальні, щоб напевно уберегти себе від сторонніх очей.

Душ у ніші

Проектування такого душа вимагає зведення перегородок. Ви як-ніби створюєте «коробку», одна із сторін якої буде служити входом до неї. Цей прохід знову-таки можна закривати чи не закривати скляній стулкою — за бажанням і потреби. Створивши таку конструкцію, пам’ятайте про те, що всередині душовою потрібно подбати про достатню кількість світла, бо вона виходить цілком ізольована від загальних центральних джерел у ванній кімнаті.

Горизонтальний душ

Горизонтальний душ зважаючи на його самобутності та неординарності варто було б і зовсім виділити в окремий напрям. Але так як стаття ознайомча та передбачає собою найбільш повний огляд можливостей щодо облаштування душа, ми все ж торкнемося і цю тему. Горизонтальний душ треба приймати в положенні лежачи — саме на це налаштовані і висоти розташування форсунок і висновків під лійки і розбризкувачі води.

Місця він займає досить багато, і швидше служить засобом релаксації, як альтернатива тривалого прийому ванни. Тут є безліч методів регулювання системи подачі води, робити це можна механічно і з пульта дистанційного керування. Переваги очевидні, точно так само, як і потреба у великих площах широкі фінансові можливості.

Піддони

Що стосується піддону також існує кілька варіантів, які ми розглянемо нижче.

Окремий виступаючий піддон
Плоский піддон

Системи плоских піддонів надають на ринок далеко не всі виробники. Вони практично непомітні, мають у своїй конструкції багато отворів для стоку води та зроблені переважно з нержавіючої сталі.

Без піддону

Відсутність піддону — часта практика закордоном. У нас не всі можуть подолати в собі цей рубіж, здається небезпечним, але насправді все набагато простіше. Будівельникам варто подбати про те, щоб в області передбачуваного душа підлогу мав невеликий ухил у бік зливу, який зовні схожий на тонку металеву смужку в підлозі або стіні. Якщо роботи зроблені правильно, про розбризкуванні води та затоплення сусідів вам переживати не доведеться.

Опції системи подачі води

будемо Рухатися від простого до складного, маючи на увазі, що кожна наступна опція не виключає попередню, а радше доповнює її.

Використовуйте просто лійку з гнучким шлангом

Найбільш лояльний варіант. Вам потрібно всього лише придбати лійку з гнучким шлангом і кріплення її до стіни. Ви можете закріпити лійку, так і взяти її в руки. Кількість отворів в підставі і наявні там важелі та перемикачі говорять про можливості регулювання тиску води і включенні різних режимів.

Застосовуйте лійку ручну і закріплену зверху

Для зручності найбільш часто використовують саме системи такого плану. Вони не зобов’язують вас тримати в руках лійку постійно, але при необхідності ви маєте таку можливість. Комплекс з двох лійок може бути закріплений як на одному кронштейні (як на фото вище), так і розташовуватися окремо один від одного.

Вмонтуйте в стелю тропічний душ

Тропічний душ імітує собою справжній дощ, просто-таки тропічна злива. Монтують його або до стелі, або прямо в нього. Відстань від підлоги, як ви розумієте, досить велике, тому присутність ручної невеликий лійки просто обов’язково в системах такого типу.

Користуйтеся форсунками для гідромасажу

Короткий опис статті: ванна з душовою кабіною

Джерело: Варіанти облаштування душової кабіни

Також ви можете прочитати