Вартість будівництва та все про складанні кошторису. . Ціни .

26.07.2015

Складання кошторису — гроші для будівництва, і не тільки

Кошторис — це документ, який оцінює вартість будівництва. містить перелік робіт та їх обсяги, які необхідно виконати з проектної документації, а також вартість цих робіт.

Кошторис для будівництва — це також узагальнене поняття кошторисної документації, яка може включати в себе ряд різних документів: локальні кошториси, об’єктні кошториси, зведені кошторисні розрахунки та ін.

Складання кошторису є невід’ємною частиною будівництва будинку вашої мрії. котеджу, виконання ремонтних робіт. А сам кошторис — це важливий документ, необхідний при підписанні договору підряду між майбутнім домовласником і будівельною компанією.

Стосовно до кошторисної документації використовується два види понять: кошторис і кошторисний розрахунок.

Кошторис складається на основі обсягів робіт, які визначені у складі робочої документації (РД) або робочих креслень (РЧ).

Кошторисні розрахунки складаються в тих випадках, коли обсяги робіт і розміри витрат ще остаточно не визначилися і підлягають уточненню на підставі РД (Робочої Документації або в ході будівництва. Кошториси та кошторисні розрахунки необхідні для оцінки вартості

Складання кошторису обговорюється сторонами, що укладають договір, після чого затверджується. Варто звернути особливу увагу на даний документ перед підписанням, тому що на підставі кошторисів складаються практично всі інші додатки до договору, такі як:

  • графік фінансування;
  • графік виконання робіт;
  • графік поставки матеріалів;
  • складаються акти виконаних робіт;
  • акти дефектів


На сьогоднішній день, як правило, використовують кошториси, складені з допомогою спеціальних програмних комплексів АВК-3, АВК-4, АВК-5, а так само, набрані у вигляді таблиць за допомогою програми Excel. Звичайного Забудовнику зовсім не просто розібратися в кошторисах АВК, так як вони виглядають досить нагромаджене і містять багато різних позицій в.

Для того, щоб забудовник міг перевірити дані кошторису, йому необхідно часто звертатися до фахівців. Особливістю цих кошторисів є виведені норма-витрати будівельних матеріалів і нарахування заробітної плати за допомогою застосування спеціальних коефіцієнтів і середньомісячної заробітної плати. Як правило, дані кошторису використовуються у великомасштабному будівництві, так як повинні враховувати багато факторів.

В малоповерховому будівництві будинків і котеджів, а також виконання ремонтно-будівельних робіт в основному використовуються комерційні кошторису у форматі Еxcel. Дані кошториси повинні містити рядок найменувань матеріалів та робіт, одиницю виміру, ціну за одиницю вимірювання, обсяг і загальну суму. Такий спрощений вид подачі дозволяє приватному замовнику досить просто і швидко розібратися з усіма необхідними етапами будівництва .

Треба сказати, що будівництво котеджу, будинку, як правило, розбивається на кілька етапів:

  • пристрій і вибір виду фундаменту ;
  • пристрій стін і перекриттів;
  • монтаж покрівельної системи;
  • інженерні мережі (електрика, водопровід, каналізація. опалення);
  • зовнішня і внутрішня обробка


Обсяги матеріалів і робіт визначаються на підставі проектного рішення або за фактичними обсягами (ремонтні роботи). Особливу увагу слід приділяти обсягами робіт і матеріалів, так як заплановані обсяги не завжди можуть відповідати фактичним. Для цього необхідно при закінченні робіт завжди складати Акт виконаних робіт, який, в ідеальному випадку, повинен по мінімуму відрізнятися від початкового кошторису.

Чим ретельніше складено кошторис, тим точніше продумана технологія виконання робіт і меншими будуть відхилення від початкових. Для цього перед підписанням договору можна застосовувати або динамічні кошторису (з можливими відхиленнями), або статичні (без подальшого відхилення). Останні кошторису дають можливість замовнику чітко планувати свій бюджет, але вимагають детального початкового прорахунку (можуть складатися при наявності повного пакету проектної документації стадії «РП» (робочий проект).

Крім основних позицій в кошторисі (роботи і матеріали) можуть стояти такі як непередбачені витрати, загальновиробничі витрати, адміністративні витрати. Дані позиції існують в кошторисах будівельних компаній, так як над об’єктом працює велика кількість співробітників, що призводить до подорожчання договірної ціни, але, в свою чергу, дає якісну, кваліфіковану роботу та гарантії на виконану роботу. Перед складанням кошторису необхідно погоджувати виробника будівельних матеріалів (який вибрати цегла. покриття для даху, дерев’яні або каркасні стіни ), так як це може суттєво вплинути на загальну ціну і технологію, цей фактор необхідно враховувати забудовником при порівнянні кошторисів різних компаній.

Кошторис цього проекту «Сонячний», Представленого Центром Продажу Проектів, орієнтовно становить 808 733,64 грн.

Автор: Ігор Касьянов

Джерело: Український Будівельний Каталог (Секрети успішної будівництва)

Короткий опис статті: кошторис на будівництво будинку Складання кошторису допоможе упорядкувати фінансові витрати і визначити вартість будівництва будинку вартість будівництва, складання кошторису,

Джерело: Вартість будівництва та все про складанні кошторису. | Ціни | Фундамент | Будинок | АССбуд — будівельний портал

Також ви можете прочитати