Вимоги до сходів і драбин

22.09.2015

Вимоги до сходів і драбин

Читайте також:

Контроль стану сходів і драбин здійснюється відповідальними особами, призначеними розпорядженням по підприємству.

На всіх сходах і драбинах, що перебувають в експлуатації, на тятивах повинні бути вказані інвентарний номер, дату наступного випробування, належність до цеху (дільниці тощо).

Огляд сходів і драбин при проведенні випробувань проводить відповідальна особа з числа ІТП, а перед застосуванням – сам робітник.

При огляді дерев’яних сходів слід звертати увагу на відповідність технічним вимогам, на стан деревини, а також на якість просочення покриттів. Тріщини в сходинках і тятиві допускаються довжиною не більше 100 мм та глибиною не більше 5 мм, При цьому тріщини не повинні ослаблювати тятиву і сходинки сходів. Які-небудь закладення тріщин або зламів шпаклівкою, склеюванням або іншим способом забороняються. Коліна розсувних приставних драбин повинні плавно висуватися і зрушуватися, надійно стопоритися на будь-якій заданій висоті, не повинні самовільно складатися. Упори, якими закінчуються тятиви, повинні бути щільно закріплені і не мати люфту. При стиранні гумових башмаків останні повинні бути замінені, тупі наконечники заточені.

При огляді металевих сходів слід переконатися у відсутності деформації вузлів, тріщин в металі, задирок, гострих країв, порушення кріплень сходинок.

Усі переносні драбини і стрем’янки повинні проходити періодичні випробування під статичним навантаженням: сходи та драбини металеві – 1 раз на 12 місяців, сходи та драбини дерев’яні – 1 раз в 6 місяців.

При статичному випробуванні приставні і розсувні дерев’яні та металеві сходи встановлюються на твердій основі і туляться до стіни або конструкції під кутом 75 0 до горизонтальної площини.

Випробування сходів і драбин проводиться шляхом підвішування до сходів і тятив статичного вантажу масою 120 кілограмів. Тривалість кожного випробування 2 хвилини.

Дата та результати періодичних оглядів і випробувань драбин і драбин фіксуються в Журналі обліку та огляду такелажних засобів, механізмів та пристосувань.

Сходи повинні зберігатися в сухих приміщеннях у місцях, де виключені їх випадкові механічні пошкодження.

Працювати з приставних сходів, стоячи на сходинці, що знаходиться на відстані менше 1 м від верхнього кінця, забороняється.

Забороняється працювати на приставних сходах і драбинах:

— над і поряд з обертовими механізмами, працюючими машинами, транспортерами і т. д.;

— з використанням електричного та пневматичного інструменту, будівельно-монтажних пістолетів;

— при виконанні газо — і електрозварювальних робіт;

— при натягу проводів і підтримці на висоті важких деталей і т. п.

При установці приставної драбини в умовах, коли можливе зміщення її верхнього кінця, останній необхідно закріпити за стійкі конструкції.

При роботі з приставних сходів в місцях зі жвавим рухом людей для попередження падіння від випадкових поштовхів (незалежно від наявності на кінцях сходів наконечників) місце установки слід огороджувати або охороняти. У разі, коли неможливо закріпити сходи при її установці на гладкому плитковому підлозі, біля її основи повинна стояти робітник у касці і утримувати сходи в стійкому положенні. В інших випадках підтримувати драбину внизу руками забороняється.

Встановлювати сходи на ступені маршів сходової клітки забороняється.

При переміщенні сходи удвох необхідно нести її наконечниками назад, попереджаючи зустрічних. При перенесенні сходи одним робочим вона повинна знаходитися в похилому положенні так, щоб верх її був піднятий над землею не менше ніж на 2 метри.

У приставних сходів і драбин довжиною більше 3 м має бути не менше двох металевих стяжних болтів, які встановлюються під нижній і верхній ступенями.

Загальна довжина приставної дерев’яної драбини не повинна перевищувати 5 метрів.

Сходинки дерев’яних драбин повинні бути врізані в тятиву і через кожні 2 метри скріплені стяжними болтами діаметром не менше 8 мм Застосовувати драбини, збиті цвяхами, без скріплення тятиви болтами і врізання сходинок в тятиву, забороняється.

Використання переносних металевих сходів в розподільних пристроях напругою 220 кВ і нижче забороняється.

Сходи з металевим армуванням вздовж тятиви при використанні в електроустановках слід вважати металевими.

Нам важлива ваша думка! Був корисний опублікований матеріал? Так | Ні

Короткий опис статті: сходи драбини

Джерело: Вимоги до сходів і драбин

Також ви можете прочитати