Як очистити силікон

13.09.2015

Як очистити силікон

Як очистити силікон

Зміст

 • Видалення силіконового герметика з допомогою уайт-спіриту
 • Механічне видалення силікону
 • Видалення силікону з допомогою солі
 • Як очистити герметик в душовій кабіні і у ванній Силіконовий герметик служить для герметизації стиків різних поверхонь. Ті, хто застосовував цей матеріал, часто стикаються з проблемою, як очистити силікон, оскільки видалити його вельми непросто. Герметики на основі силікону широко використовуються в самих різних сферах. Так, склади з антимікробними домішками застосовують для заповнення швів у басейнах і ванних кімнатах, а ще силіконові герметики використовують автомобілісти, будівельники та власники акваріумів.

  Такі герметики демонструють відмінні склеюючі властивості. Це пояснюється тим, що він проводиться на основі розчинників, які надають йому хорошу еластичність та забезпечують відмінну адгезію з різними поверхнями. Різкий запах силіконових герметиків також пояснюється наявністю в їх складі розчинників. Саме тому видаляти силікон з допомогою хімічних засобів не завжди доцільно.

  Видалити силіконовий герметик з різних поверхонь буває важко, особливо якщо він тривалий час контактував з матеріалом поверхні. Наприклад, якщо силікон потрапив на кахельну плитку або скло, то він глибоко проникає в пори матеріалу і тому з працею очищається. Видалити його можна, але для цього доведеться попрацювати і використовувати деякі хитрощі.

  Видалення силіконового герметика з допомогою уайт-спіриту

  Для видалення силікону в домашніх умовах по одному з методів знадобляться: уайт-спірит, леза, ганчірки, будь миючий засіб.

  Чисту ганчірочку змочуємо в уайт-спирите і протирають нею місце з силіконовим герметиком. Треба почекати приблизно тридцять секунд. За цей час силіконовий герметик стає желеподібним, тобто розм’якшується. Потім беремо лезо або гостру бритву і зчищаємо герметик з кахлю або скла. Оскільки на місці силікону може залишитися жовтувате жирне пляма, то це місце потрібно знову протерти ганчіркою з розчинником, а потім чистою сухою ганчіркою.

  Очищене місце моєму з миючим засобом. Бажано взяти таку, яка добре розчиняє жир, наприклад, засіб для миття посуду. Після цього поверхню витирають сухою ганчіркою.

  Механічне видалення силікону

  Як очистити силікон
  Такий метод видалення силікону підходить тільки для тих поверхонь, які не схильні до появи подряпин або ті, для яких не важливий зовнішній вигляд. Видалення силіконового герметика проводиться пемзою і гострим ножем. Спочатку використовується ножа, а потім вже залишки силікону зчищають шматком пемзи.

  • Механічне очищення скла або іншій поверхні починається з видалення великих силіконових наростів, які видаляють зворотною стороною ножа. На цьому етапі ймовірність пошкодження поверхні дуже висока, тому працювати треба акуратно, щоб не з’явилися подряпини.
  • Зазвичай після видалення силікону залишається жирна пляма. Для його видалення беруть суху мочалку з жорсткою поверхнею або губку для миття посуду (її зворотний жорстку сторону) і очищають поверхню від слідів силікону. Якщо пляма не оттирается, то можна використовувати засіб для чищення посуду. Можна також використовувати засіб для миття скла.
  • Найкраще цей метод допомагає видалити силікон з гладких рівних поверхонь. Слід пам’ятати, що чим довше був силікон на поверхні, тим важче його відтерти, тому краще відразу ж видаляти залишки силіконового герметика з поверхонь.
  • Якщо виникають труднощі при видаленні силікону, то можна підключити більш сильний засіб – ацетон. У цьому випадку обов’язково використання засобів індивідуального захисту – рукавичок, респіратора і захисних окулярів.

  Видалення силікону з допомогою солі

  Це також один із методів механічної очистки силікону. Для цього методу знадобиться сіль, злегка змочена водою. Її наносять на чисту ганчірочку або засипають у марлю, складену в декілька шарів. Отриманим тампоном протирають місце з залишками силікону з невеликим натиском обережними круговими рухами.

  Зазвичай трудомісткість очищення поверхні від силікону залежить від якості герметика і чистоти герметизируемой поверхні. Для чистого скла і якісного силікону, приміром, цілком достатньо механічного очищення, але іноді зустрічаються і важкі випадки. Якщо герметики видалити механічно неможливо, то скло нагрівають до температури 400 градусів і силікон видаляється. Його залишки счищаются будь-яким миючим засобом.

  Як очистити герметик в душовій кабіні і у ванній

  Як очистити силікон
  Видалення старого силіконового герметика може стати проблемою і для володарів душових кабінок. Особливо це помітно на стиках між піддоном кабінки та її стінками – ці місця стають темного кольору, а іноді силікон відклеюється і утворює щілини, через які води з піддону стікає на підлогу ванної кімнати. Для видалення старого герметика можна вибрати механічне очищення з допомогою ножа, ножиць, викрутки або шматки пемзи.

  1. Для початку видаляють весь шар старого герметика. Його треба підчепити яким-небудь твердим предметом (наприклад, викруткою) де-небудь з краю, а потім віддерти по всьому периметру або там, де це буде можливо.
  2. Потім стінки кабінки знімають з піддону. Якщо шар силікону не знявся повністю, то його можна розрізати ножем, засунувши інструмент у стик між стінками і піддоном.
  3. Після зняття стінок душової кабінки залишки силікону видаляють з країв піддону і кабінки з допомогою пемзи. Для цього шматком пемзи роблять кругові обережні рухи. При акуратному виконанні робіт, поверхні піддону (наприклад, з акрилу) не постраждає. Якщо на кабінці будуть залишатися частинки силікону, то їх підчищають викруткою. Після цього елементи душової кабінки протирають чистою сухою ганчіркою.
  4. Можна використовувати і хімічний засіб. Зараз у продажу є спеціальні суміші для видалення силікону. Зазвичай вони продаються в автомагазинах або у відділах фарб. Також можна застосувати звичайний оцет або уайт-спирит, але слід пам’ятати, що такий метод ефективний при видаленні свіжих слідів силікону.

  Короткий опис статті: ванна з душовою кабіною Силіконовий герметик служить для герметизації стиків різних поверхонь. Ті, хто застосовував цей матеріал, часто стикаються з проблемою, як очистити силікон Як очистити силікон

  Джерело: Як очистити силікон

 • Також ви можете прочитати