Як побудувати літній душ для дачі з підігрівом та без своїми руками

25.09.2015

Літній душ для дачі

У наші дні практично не знайти людини, що не має заміського будинку, де можна сховатися від спеки і міського пилу на дачі. Літній душ – незамінний атрибут будь-тимчасове житло ( дача. туристична база ). Спочатку ви маєте два способу його установки – придбати готовий варіант, або зробити самостійно. Вартість такої конструкції варіюється від 5 до 18 тисяч рублів. Але спорудити душ самостійно під силу будь-якому новачкові, для цього немає необхідності купувати дорогі матеріали, так як можна обійтися підручними – пластик, фанера, полікарбонат, листи шиферу, заліза та ін

Як побудувати літній душ для дачі з підігрівом та без своїми руками

на фото літній душ для дачі з пластику та дерева

Вибираємо місце для літнього душа

Для того щоб правильно спорудити душ своїми руками, необхідно правильно вибрати місце, від чого буде залежати зручність і функціональність споруди. Він повинен бути захищений від сильного вітру, так як в літній період, велика ймовірність захворіти від найменшого протягу, під час водних процедур. Навіть якщо вода буде нагріватися електричним теном, краще кабінку встановити в сонячному місці. Енергія сонця швидко нагріває воду і здатна утримувати тепло в нічний час доби.

Для нормальної роботи душа важливо створити всі необхідні умови утилізації стічних вод та водовідведення. У спекотні дні збільшується навантаження, тому краще зробити зливну яму об’ємом від 1,5-2 м 3 ( цей обсяг повинен бути в 2 рази більше об’єму бака для води ).

Один з найбільш простих методів формування зливу – викопати яму під душовою кабіною. Але такий метод не завжди практичний. Тому часто споруджують поглиблення, де розташовується похила труба, по якій вода направляється в зливну або компостну яму.

Дренаж і септик повинен знаходитися поруч зі стоком, але не під душовою кабінкою, так як їх може залити стікає вода, що призведе до появи неприємних запахів, руйнування грунту і самого фундаменту конструкції.

Як побудувати літній душ для дачі з підігрівом та без своїми руками

схема пристрою підстави для літнього душа

Сток вод необхідно облаштувати водотривким покриттям. Для такого шару можна використовувати:

  • руберойд;
  • плівку, покладену на похилий насип;
  • армований металевою сіткою ухил, облаштований жолобом;
  • гідростеклоізол.

Водотривкий шар не рекомендується робити з глини, так як при розмиванні вона забиває дренажну канаву.

Порада: ухил необхідно розташовувати таким чином, щоб відтік води прямував у бік дренажної ємності або траншеї. Для забезпечення гарного стоку води душову кабінку краще розміщувати на височини.

Як правильно проектувати літній душ

Літній душ для дачі повинен бути виконаний за попередньо розробленим проектом. Зробити його не складно, як може здатися на перший погляд. Головне, що проект річного душа не повинен нагадувати проект туалету з баком на даху. Висота душа повинна варіюватися в межах 2,5-3 метра, щоб ви змогли легко підняти руки вгору і помити голову при його експлуатації.

Як побудувати літній душ для дачі з підігрівом та без своїми руками

креслення просто річного душа для дачі

Короткий опис статті: душова кабіна для дачі Як зробити і побудувати літній душ на дачі своїми руками, фото і відео різних варіантів душа для дачі літній душ для дачі фото побудувати своїми руками зробити проект

Джерело: Як побудувати літній душ для дачі з підігрівом та без своїми руками

Також ви можете прочитати