Як правильно скласти кошторис на будівництво будинку?

20.09.2015

Як правильно скласти кошторис на будівництво будинку?
Складання кошторису

Перший і далеко не останній пункт, що розглядається, при складання кошторису – чесні взаємовідносини між замовником і виконавцем робіт. Пам’ятайте, що якщо пару цвяхів, відер молотків щотижня будуть зникати з будівництва – залишитеся без штанів. Так от, що б не потрапити в халепу, насамперед скористайтеся таким документом є кошторис. Кошторис є документом, що представляє собою розрахунок (план) майбутніх доходів і витрат, на здійснення якої-небудь діяльності (будівельної, машинобудівної тощо)

У кошторисі вказується вся діяльність з обробним і будівельних роботах будинку, потрібних матеріалах, вартість тих чи інших інструментів. Всякі транспортні та технічні витрати, теж мають свою графу у кошторисі. Близько 15% від усіх витрат, ляжуть на покриття такого роду послуг.

Не забувайте про так званих не передбачених витратах. Як правило, це невелика цифра, близько, 1,5-2%. Також, будівельна фірма вимагає винагороду у вигляді 10-15% від суми проекту. Самі розумієте, часи зараз важкі, голодним ні хто не хоче залишатися.

Замовник, в свою чергу, може і повинен брати участь у структуруванні та редагуванні кошторису. Ваша первісна обов’язок — узгодити витратні матеріали: цегла, бетон і навіть модель сантехніки. Всі ці дрібниці, які так чи інакше будуть спливати і будуть залазити вам у кишеню. Щоб уникнути неприємностей, слід все добре прорахувати, правильно скласти кошторис.

Буває клієнт, на свій розсуд, змінює елементи будівництва проекту. В такому разі, все повинно зазначатися окремо, фігуруючи в документації. Всі виконувані роботи, можливі зміни також вносяться у відповідності з регламентом документації. Якщо ви погодили попередній ескіз вашого майбутнього будівництва, кошторис має набути статусу офіційного документа.

Цей документ є невід’ємною частиною договору, за яким буде відбуватися зведення будівлі. Не вірте тим підрядникам, які морочать голову, фразами «Всіх дрібниць не побачити», «По ходу будівництва будуть і витрати». Це брехня. Зараз купу програм, тьма тьмуща порядних і професійних будівельників, які знають кошторисна справа від і до, навіть у дрібницях, здатні передбачати, все потрібне і навіть не потрібне, аж до одного шурупа. Вони, можна сказати, заплющеними очима знають, як скласти кошторис, не зачепивши при цьому нікого.

Не дозволяйте коригувати кошторис або складати кошторис без вашої згоди. Відмовляйтеся геть, від подальшого будівництва в разі, якщо відповідні матеріали, роботи не мають місця на вашій будівництві. Вас просто водять за ніс.

Ведення точної документації, буде «правою рукою» при контролі виконання етапів будівництва і ,у свою чергу, при виплаті винагороди за здійснену роботу. Саме за кошторисом буде складено графік проводяться і фінансуються робіт. Фірма-виконавець всіляко буде підтримувати вас. Адже це в її інтересах, не тільки залишити клієнта задоволеним, а й отримати прибуток.

На ваш розсуд, фірма може надати не один варіант складання кошторису. Кожен з варіантів буде включати в себе всілякі матеріали та витратні ресурси, і, звичайно ж, список передбачуваних робіт. За вами залишиться лише не багато – визначитися з прийнятною для вас варіантом кошторису.

Повірте на слово, фірма буде триматися за вас зубами і обов’язково викладе свою думку з приводу будівництва, де можна скоротити витрати, кількість робіт. У цьому випадку, кошторис дозволить вам визначити фінансові витрати. Мабуть ви, детально вивчивши рядок витрат, відмовтеся від дорогою ванни або особистої майстерні, паралельно розглянувши, як варіант, затишний горище чи лоджію. Будьте розумні в своїх бажаннях, не думайте, що по закінченню будівництва все можна буде переробити, ви не готуєте суп, а створюєте собі майбутні житло.

Не залишайте в стороні, альтернативні варіанти будівництва. Приміром, рубаний будинок – економія ваших коштів та здоров’я, можна сказати екологічне житло. Не хочете рубаний будинок, подумайте про фінських будинках – вони звичайно менш екологічно чистий, але вигляд у них куди більше ніж ваші очікування. Монтаж і установка, такого житла, набагато менше стандартної схеми зведення житла.

Короткий опис статті: кошторис на будівництво будинку Перший і далеко не останній пункт, що розглядається, при складання кошторису – чесні взаємовідносини між замовником і виконавцем робіт. кошторис, скласти, правильно, будівництво, будинок

Джерело: Як правильно скласти кошторис на будівництво будинку?

Також ви можете прочитати