Як правильно вибрати душову кабіну для ванної кімнати

15.09.2015

Як вибрати душову кабіну

Опубліковано вс. 26.08.2012 — 07:20 користувачем ArinaR

Квартири, в яких ми сьогодні живемо, передбачають далеко не ідеальні в плані планування ванні кімнати, на що вказують їх розміри і інтер’єр. Розширити простір ми не в силах, а ось з інтер’єром можемо щось зробити. Наприклад, встановити душову кабіну.

Тільки в пам’яті залишилися часи, коли кожен, кому діставалося нове житло, відчував неприховану радість від розмірів ванної кімнати. Подібну картину могли спостерігати лише власники квартир, розташованих в сталінських» будинках, які зводили в кінці 50-х. Власникам «хрущовок», а також квартир в панельних будинках, які зводили в 80-е, можна було тільки поспівчувати: вони мали настільки невеликі приміщення, що складно було вважати їх навіть кімнатами. Велика частина приміщення відведена для чавунної ванни, що згодом призвело до ототожнення цих понять.

Багато хто з нас і сьогодні продовжують жити з такими ванними кімнатами. Під силу чи власникові квартири з невеликою ванною кімнатою переобладнати її так, щоб у ній знайшлося місце для всіх потрібних речей, і відвідування ванної сприяло відпочинку, як фізичному, так і духовному.

У ванній кімнаті обов’язково повинна бути душова кабіна. Однак спочатку хотілося б розглянути їх гідності. Цілком зрозуміло, про що тут йде мова: у порівнянні з ванною душова кабіна вимагає в 2 рази менше місця. Її розмір стандартний — від 70х70 см до 130х130 див. Таким чином, ви отримуєте з душовою кабіною і багато вільного місця, яке можна використовувати для інших необхідних предметів (наприклад, умивальники, шафи та ін).

По суті ж, душова кабіна являє собою обладнане місце, має огородження, яке може використовуватися для прийому душу.

Яку душову кабіну вибрати?

Душові кабіни бувають відкритими і закритими. Перші, так звані душові куточки, мають неповне огородження зони душа — як внутрішньої стінки виступає оброблена плиткою стіна ванної. Другі ж закриті по всьому периметру, а також оснащені дахом зверху. У деяких моделях можуть бути передбачені й додаткові функції, наприклад гідромасаж. Місцем для відкритої кабіни може служити простір, утворений між парою стін ванної, яку будуть закривати плаваючі екрани або двері.

У більшості випадків жителі багатьох країн воліють влаштовувати душову кабіну прямо на підлозі. У Росії ж цей варіант не прижився. Подібні кабіни не мають піддону, вода надходить прямо на підлогу, де влаштовано злив в каналізацію. Але в плані надійності кращі кабіни з піддоном. На що потрібно звертати увагу при виборі піддона?

Вибираємо піддон душової кабіни

Насамперед, піддон повинен відрізнятися міцністю: під великою вагою він не повинен прогинатися. Його поверхня не повинна бути ідеально гладкою, щоб випадково не травмуватися. Як правило, вони мають рельєфну поверхню. На тип рельєфу можна не звертати уваги — лише б він покривав всі поверхню піддону. Крім цього піддон повинен мати конструкцію, оптимальну для зливу через нього води. Також піддон повинен відрізнятися невеликими розмірами і містким, забезпечуючи комфорт при користуванні кабіною.

Піддони для душових кабін бувають 5 типів:

  • чавунні емальовані — зараз вже не виробляються;
  • металеві (сталеві) емальовані;
  • фаянсові (керамічні);
  • акрилові;
  • піддони з штучного мармуру.

Перевагами металевих емальованих піддонів є висока міцність і надійність. Що стосується недоліків, то потрібно відзначити сильний шум при наповненні водою, нетривалий термін служби, оскільки з часом відбувається руйнування емалі в результаті поглинання бруду та іржі. Піддони з фаянсу володіють високою стійкістю, масивністю, але при цьому є дуже крихкими.

Особливої уваги заслуговують завоювали велику популярність акрилові піддони. З особливостей варто відзначити їх «теплоту»: взаємодія з гарячою водою призводить до швидкого нагріву. Такі піддони не мають емалі, що робить їх стійкими до вбирання бруду, потемніння і появи плям. При виникненні подряпин їх складно буде побачити, оскільки покриття має велику товщину (4-5 мм). Мінус акрилу пов’язаний з його природою. Для його виготовлення використовують два типи пластмас: тверду і м’яку, що і забезпечує виробу такі властивості, як твердість і гнучкість. Стає ясно, що підсилення потребує нижня частина піддона, так як його характеристики міцності невисокі, і він буде прогинатися. Зазвичай цю задачу вирішують розміщенням алюмінієвого каркасу на гвинтових ніжках, у якого можна змінювати висоту.

Визначаємося зі шторками і екраном

Нехай душовий куточок може і не мати піддону, але шторки або екран у нього повинні бути завжди присутнім.

Матеріалом для каркаса огородження кабіни служить алюміній, який має біле, кольорове або хромоване покриття. Самі шторки бувають двох видів: з полістиролу і загартованого безпечного скла. Перший варіант привабливий низькою вартістю, але з плином часу його зовнішній вигляд починає погіршуватися, відбувається «помутніння», утворюються розлучення. Оптимальне рішення — непрозорі шторки з пластику з матовою поверхнею або малюнком: такий фон допоможе приховати дефекти, викликані тривалим використанням.

Скляні шторки відрізняються більш високою ціною, проте вони мають високу якість і довгий термін служби. Для їх створення використовують особливу безпечне скло, яке піддають випаленню. Завдяки цьому за характеристиками міцності воно порівнянно з автомобільним лобовим склом. Вода і бруд не можуть втриматися на склі, немає тут і слідів. Це забезпечує легкість миття і не дає їм мутніти в процесі використання. Скло може мати різні види поверхонь: прозорі, матові, шорстку, візерункові, тонований.

В залежності від методу розкриття можна виділити розсувні та розпашні шторки. Розпашні бувають двох типів: одно — і двостулкові. Зрозуміло, що для них треба виділяти більше місця в приміщенні. Розсувні шторки підрозділяються на 2-х та 4-х стулчасті, 3-х і 6-стулкові. Коли вони закриті, розкриватися їм не дозволяє магнітна гумова стрічка. Зі збільшенням числа стулок зменшується місце всередині кабіни, проте це робить каркас більш міцним. Для переміщення шторок використовуються ролики, які зазвичай розміщуються всередині каркаса, що виключає їх контакт з водою. Найкращі шторки — ті, при роботі яких не виникає шум.

Деякі фірми виробляють також душові кабіни з безкаркасними розсувними дверцятами, а також распашно-розсувні двері для душових кабін. Однак на нашому ринку їх поки ще можна вважати екзотикою.

Прийняття душу — це аж ніяк не просто одна з процедур особистої гігієни, а набагато більше. Адже душ необхідний для того, щоб людина могла відпочити, освіжитися і розслабитися. Вранці ми можемо зарядитися енергією на весь день, а ввечері з допомогою душа відпочити і забути про свої проблеми. Вибравши гарну душову кабіну і встановивши її в своїй ванній, ви отримаєте від прийняття душу справжнє задоволення!

Короткий опис статті: душова кабіна для дачі Хороша душова кабіна допоможе вам отримати від прийняття душу справжнє задоволення. Як правильно вибрати? душова кабіна вибрати піддон шторки двері екран ванна кімната

Джерело: Як правильно вибрати душову кабіну для ванної кімнати

Також ви можете прочитати