Як вибрати насадку для душу

14.08.2015

Вибираємо насадку для душу самостійно

Облаштовуючи ванну кімнату, люди зазвичай намагаються продумати все до дрібниць, починаючи від матеріалу, з якого виготовлена ванна, і закінчуючи типом і видом змішувача або гармонією між кольором кахлю і гачками для рушників. Однак, багато упускають з вигляду досить важливий об’єкт – насадку для душу.

Часто, господар ванної кімнати просто задовольняється тим варіантом, що додавався до змішувача в магазині. Такий підхід в корені не вірний, адже правильно підібрана насадка для душу здатна зарядити людину бадьорістю на весь день, розслабити перед сном, забезпечити тонус шкіри і поліпшити самопочуття людини в цілому.

Варіанти кріплення душової лійки

В першу чергу лійки для душу розрізняють за способом кріплення до поверхні. Тут існує два можливих варіанти: фіксовані насадки і їх ручні побратими.

Під фіксованими душовими лійками мають на увазі ті, що кріпляться безпосередньо до стіни.

Під ручними насадками для душу розуміються ті моделі, які фіксуються в настінних підставках різного виду.

Види фіксованих душових насадок

Фіксовані лійки можуть відрізнятися за формою, розмірами, зовнішнім оформленням, увазі ніжки і функціоналу. найпоширеніша версія такої насадки – кругла хромована лійка середнього розміру на короткій ніжці. Проте, існує й безліч інших варіантів.

Форма лійки може бути:

 • кругла;
 • прямокутна;
 • овальна;
 • квадратна;

Також можна замовити і більш авангардні варіанти, такі як трикутна або багатокутна насадка, але у відкритому продажі такі моделі зустрічаються вкрай рідко.

Розмір фіксованого насадки може бути звичайним (середнім) або великим. Останній варіант найчастіше володіє тонізуючим впливом на шкіру і розширеним порівняно із звичайними насадками спектром можливостей.

Варіанти дизайну насадки для душу

Дизайнерські рішення при оформленні душової насадки сьогодні можуть бути самими різними, починаючи від різних колірних виконань (обробка під дорогоцінні метали, мармур і т.д.), і закінчуючи всілякими екстравагантними, старовинними або футуристичними формами моделей. Оригінальність оформлення істотно впливає на вартість насадки. Нижче представлені деякі варіанти форм і забарвлень.

Ніжки насадок для душу

Ніжки насадок для душу можна умовно розділити на 3 категорії:

 • фіксовані;
 • рухливі;
 • ручні.

Фіксовані кріпляться нерухомо до тієї або іншої поверхні: стіни, стелі, настінного панелі і т. п.

Під рухомими маються на увазі лійки, закріплені на будь-якому рухомому об’єкті: настінні панелі, тримачі тощо

В цьому разі можна регулювати висоту розташування насадки, напрям струменя і деякі інші параметри.

Під ручними лійками маються на увазі ті, які з’єднуються із змішувачем за допомогою шланга: таку насадку можна взяти в руку і направити струмінь туди, куди це необхідно. Часто буває і так, що в одній душовій системі комбінується кілька типів кріплень і насадок. Це дозволяє домогтися більш ефектного впливу на шкіру.

На що звернути увагу?

Якщо прийнято рішення про придбання насадки на фіксованого або рухомого ніжці, слід віддати перевагу моделям, виконаним з металу – вони надійніше і прослужать довше.

Однак у випадку з ручними лійками слід підібрати варіант, виконаний із пластику: така насадка також буде досить надійна, але важити буде в кілька разів легше. Як наслідок, і тримати її буде набагато простіше і приємніше. Також при падінні пластикова лійка з меншою часткою ймовірності ушибет ногу або зашкодить ванну або душову кабінку.

Також важливим аспектом при виборі насадки є виконуваний нею функціонал.

Функціонал насадок для душу

Здавалося б, що може бути простіше, ніж струмінь води, що витікає з насадки для душу? Однак, тут криється безліч нюансів і тонкощів, знаючи які, можна забезпечити себе незабутніми відчуттями спокою, тонусу чи бадьорості за необхідності. Виробники сантехнічного обладнання на сьогоднішній день розробили цілу систему масажних струменів, кожна з яких несе свій, особливий ефект. До основних з них можна віднести:

 • насичені повітрям струменя, що володіють тонізуючим ефектом. Потрапляючи на шкіру, вони піняться, подібно шампанського, тонізуючи тим самим шкірний покрив;
 • струменя з сильним натиском, призначені для точкового масажу ;
 • струменя, що імітують дощові краплі, легкі, ненав’язливі: такий душ заспокоює і розслабляє;
 • тонкі спрямовані струменя, націлені на поліпшення кровопостачання;
 • пульсуючі струменя для загального масажу;
 • стандартні, спокійні і рівномірні струменя, несучі розслабляючий і освіжаючий ефект.

Часто можна зустріти насадки, в яких поєднуються кілька функцій, перерахованих вище. В такому випадку можна вибрати найбільш підходящий в даний момент режим за допомогою спеціального перемикача.

Додаткові функції

Крім різноманітних типів масажних струменів виробники пропонують і інші вбудовані функції. Сюди можна віднести термостат, що забезпечує стабільну температуру потоку води, і редукційний клапан, що оберігає систему від перепадів тиску в трубах.

Даний функціонал вельми актуальне в нашій країні, так як система водопостачання тут залишає бажати кращого. Особливо це стосується багатоповерхівок, де коливання температури і тиску особливо помітні. Слід також зазначити, що якщо тиск в трубах не буде відповідати європейським нормативам (а без редукційного клапана така ситуація більш ніж імовірна), струмені гідромасажу будуть неефективними.

Також корисним доповненням є вбудований водний фільтр, що робить воду, що ллється з насадки, більш м’якою. Це позитивно впливає як на саму процедуру обмивання, так і на термін служби самої душової установки – запобігає ймовірність вапняного нальоту.

не менш Важливою функцією, що дозволяє оптимізувати витрату води, і як наслідок, зменшити витрати на комунальні послуги, є обмежувач потоку води.

Його використання дозволяє зменшити витрати на 30-50% в порівнянні з звичайними душовими насадками.

Ціна питання

Не важко здогадатися, що чим більше функцій містить у собі душова насадка, тим дорожче вона буде коштувати. Але якщо перед господарем будинку постала мета організувати високоякісну душову систему. краще не скупитися. Адже відомо: «Скупий платить двічі». Якщо бажання заплатити менше все-таки складно подолати, можна обмежити кількість режимів струменів. Але на фільтрах і запобіжники економити не варто.

Підводимо підсумки

Таким чином, при виборі насадки для душу слід приділити увагу наступним моментам:

 • тип насадки (фіксована, рухома, ручна);
 • матеріали, використовувані при виготовленні (метал, пластик);
 • дизайн;
 • типи струменів, які може використовувати насадка;
 • кількість робочих режимів насадки;
 • наявність редукційного клапана;
 • наявність термостата;
 • наявність фільтра жорсткості;
 • наявність обмежувача використання води.

Опрацювавши всі ці моменти, які ви обов’язково знайдете саме ту насадку, яка підійде саме вам, або навіть складете власну гідромасажну душову систему.

Відео про те, як вибрати душову лійку

Короткий опис статті: насадок На які особливості необхідно звертати увагу при виборі насадки для душу. Поради для підбору і тестування душових лійок. насадка,душ,насадка для душу

Джерело: Як вибрати насадку для душу

Також ви можете прочитати