Як зібрати душову кабіну: відео-інструкція правильного складання

19.09.2015

Як зібрати душову кабіну: грамотна установка устаткування без залучення фахівця

Зміст:

Вартість послуг спеціаліста по установці душової кабіни становить близько чверті від вартості самого обладнання. Самостійний монтаж по інструкції допоможе вам істотно заощадити. Однак, якщо кабіни від відомих європейських виробників супроводжуються докладними інструкціями, то при установці російської чи китайської моделі можуть виникнути складності.

Установка кабіни кутового типу

Кутові кабіни для душу широко поширені: їх встановлюють у більшості квартир з обмеженими габаритами ванних кімнат. Давайте визначимо, як зібрати душову кабіну своїми руками в кутовому варіанті її розташування.

Інструменти

Кутові кабіни для душу найбільш часто встановлюють в невеликих приміщеннях, або як доповнення до ванни

Для проведення робіт буде потрібно наступні інструменти:

 • і хрестові викрутки шліцеві;
 • будівельний рівень;
 • гайкові ключі;
 • пістолет для силікону;
 • шуруповерт;
 • прозорий силіконовий герметик;
 • еластичні шланги;
 • синтетичний ФУМ-ущільнювач (для труб з металу можна використовувати клоччя).

Роботи зручно проводити в рукавичках, оскільки поверхня елементів кабіни може мати неприємні шорсткості. Додатково, крім заводських, можуть знадобитися саморізи, гайки і шайби.

Елементи кабіни

У складі комплекту душової кабіни знаходяться такі елементи, як:

 • вертикальні стійки;
 • піддон;
 • задня панель;
 • стінки і двері;
 • напрямні для дверей розсувного типу;
 • купол (в моделях закритого типу);
 • огороджує екран;
 • заводський кріплення.

Переконайтеся в їх цілісності та відсутності зовнішніх дефектів. Складання рекомендується проводити вдвох, щоб уникнути неточностей при стикуванні елементів кабіни.

Монтаж піддону

Від правильності кріплення опорних труб (рами), в кінцевому рахунку, залежить стійкість всієї конструкції

Пропонована нами схема докладно описує, як самому зібрати піддон. На етапі підготовки до установки необхідно ретельно вирівняти стіни і підлогу на дільниці монтажу, оскільки від цього моменту залежить стійкість кабіни. Каркас, закріплений на нерівній стіні, доведеться притягати саморізами. Такі дії можуть призвести до появи деформацій.

Перед початком монтажу піддон необхідно звільнити від захисної плівки і перевернути так, щоб дно знаходилося зверху. До місця розташування зливу за допомогою еластичних шлангів підводять систему відведення води. Кращим варіантом буде розташування виходу в каналізаційну трубу прямо під зливним отвором піддону.

Важливо. Можливо, для зливу доведеться заздалегідь встановити трійник – у разі, якщо передбачається стік з боку ванни, раковин, пральної машини та іншого обладнання.

Установка рами і екрану

Профілі каркаса з’єднують з напрямними, додатково обробляючи область стику герметиком

Опори, на які кріплять вертикальні стійки, розташовують хрестоподібним чином поверх днища і з’єднують з корпусом піддону шпильками. На шпильки накручують гайки, далі – шайби. Захисний екран кріпиться на кронштейни шурупами.

Іноді опори можуть представляти собою вже зібрану на заводі опорну раму – в цьому випадку її отвори повинні цілком збігатися з отворами в піддоні.

Важливо. На правильне розташування опор вказує виступ на одній з них: переконайтеся, що він знаходиться зовні – в іншому випадку піддон буде встановлено з перекосом.

Установка ніжок

Після перевірки зливу на герметичність можна приєднувати сифон до комунікацій

Піддон монтують на спеціальні ніжки, які фіксують гайками. Ніжки стають своєрідним продовженням шпильок, закріплених в піддоні. Центральна ніжка кріпиться до більш короткою опорі. Опори виставляють під рівень і остаточно фіксують контргайками.

У випадках, коли піддон не передбачає встановлення на ніжки, необхідно ретельно вирівняти поверхню підлоги з урахуванням вимог інструкції по куту нахилу у бік зливу.

Установка сифона

Далі приступають до установки донного клапана в зливному отворі, а також сифона. Щоб уникнути протікання місця стиків обробляють силіконом. Щоб переконатися у відсутності підтікання, по завершенні робіт заповніть піддон водою на кілька годин, перекривши отвір зливного шланга. При успішному проходженні такого тіста можна підключати сифон до системи зливу. Коли всі операції завершені, піддон перевертають і ставлять у кут.

Збірка корпусу

Елементи душової кабіни у багатьох випадках встановлюють на алюмінієвий каркас – він міцний, легкий і захищений він корозії. Вертикальні стійки каркаса саморезами закріплюють на напрямних. У відкритих моделях душових кабін каркас кріпиться до стіни перехідним профілем.

Установка стінок і дверей

Щоб правильно повернути стінки, слід враховувати, що в їх верхніх ділянках завжди знаходиться більша кількість отворів. Направляючих для розсувних дверей в комплекті дві: широка встановлюється зверху, а вузька – знизу. Напрямні мають пази, в які вставляються стінки кабіни.

Розсувні двері встановлюють на ролики з ущільнювачами, їх положення регулюють за допомогою верхніх роликів. Область стику обробляють силіконом.

Рада. При нанесенні силікону на область стику зі стінками і задньою панеллю не зачіпайте» поперечні канали в поверхні піддону, призначені для стоку води.

Установка задньої панелі

Задня панель також кріпиться до основи піддону саморізами або болтами. Якщо кабіна оснащена електричними пристроями, після установки задній панелі і підключення до мережі можна перевіряти їх роботу.

У завершенні можна приступати до монтажу купола, в якій розташовуються:

 • душова лійка;
 • вентилятор;
 • підсвічування;
 • динамік.

Для запобігання вібрацій вентилятора, так само як і іншого обладнання, при їх установці краю рекомендується обробити силіконом.

Рекомендація. Для обробки стиків зовні найкраще підходить акриловий герметик.

Заключна регулювання

Коли кабіна повністю зібрана, можна закріпити на її стінках полички, ручки, тримачі. Після остаточного регулювання і перевірки стійкості затягують гайки кріплення, здійснюється підключення до води і зливу. Якщо піддон видає тріск при знаходженні людини в кабіні, це говорить про необхідність додатково відрегулювати висоту ніжок.

Для обробки внутрішніх з’єднань використовуйте безбарвний силікон

Примітка. Для ряду моделей душових кабін з неглибокими піддонами передбачено вирівнювання ніжок під нахилом у бік зливу – цей момент обов’язково прописується в інструкції.

Особливості китайських моделей

Описана нами схема складання універсальна для більшості моделей душових кабін. Щоб визначити, як зібрати китайську кутову душову кабіну, якщо це – модель з якими-небудь особливостями, поговоримо про кабінах, «випадають» із загального списку.

Душові кабіни «Niagara»

Стінки і двері душових кабін «Ніагара» монтуються нестандартно:

 1. Спочатку встановлюють основу, розташовуючи її впритул до стін кімнати;
 2. Далі виконують монтаж бічних стінок, поєднуючи їх з основою через спеціальні отвори;
 3. Ділянки стиків обробляють силіконом і чекають його затвердіння;
 4. У бічних стінках знаходяться петлі, які встановлюють двері.

Головною вимогою до встановлення даних кабін є хороша герметизація силіконом. Обумовлено це особливостями профілю, нещільно прилягає до елементів кабіни. Також ряд моделей вимагає обліку напору води: для нормального функціонування він повинен бути високим і стабільним. Інформацію про натиску в системі необхідно уточнювати у обслуговує ваш будинок організації.

Душові кабіни «Ika»

Душові кабіни «Ika» в основному представлені прямокутними моделями з функцією гідромасажу. При установці даного обладнання слід звертати підвищену увагу на регулювання положення дверей: найменші неточності можуть призвести до протікань.

Душові кабіни «Erlit»

Кабіни цієї марки мають хороші експлуатаційні характеристики, але забезпечуються загальними інструкціями, які не містять докладних описів і рекомендацій. Для кабін «Erlit» характерна все та ж потреба ретельної герметизації всіх ділянок з’єднань. Особливу увагу потрібно звернути на якість заводського виготовлення сифона. У багатьох випадках споживачі приходять до висновку про необхідність його заміни.

Відмінності в зборі відкритих і закритих кабін

Для душових кабін «Ніагара» необхідно враховувати вимоги виробника до рівня напору води в системі

Запропонована нами покрокова інструкція, як правильно зібрати душову кабіну, повністю застосовна до моделей обох типів: відкриті і закриті. Відмінність полягає в тому, що стінки кабін з куполом встановлюють на піддон у вже зібраному вигляді. Послідовність встановлення наступна:

 • спочатку впритул до стіни монтують задню панель;
 • далі обладнання задній панелі підключають до комунікацій;
 • на завершальному етапі встановлюють лицьову частину з дверима.

У всіх випадках встановлення можливі індивідуальні особливості, для обліку яких необхідно ознайомитися з інструкцією.

Установка прямокутних кабін

Прямокутна душова кабіна – прекрасна альтернатива ванні. Встановлення стінок починають з монтажу робочої панелі

Найчастіше прямокутні кабіни оснащені дорогим гідромасажним обладнанням. При цьому піддон може використовуватися в якості повноцінної ванни. Головна особливість монтажу кабін цього типу полягає у дотриманні порядку встановлення стінок:

 • першої встановлюють задню панель, на якій розташоване обладнання;
 • до неї приєднують бічні стінки;
 • укладання виконують монтаж лицьової частини з дверима.

Встановлюючи душову кабіну самостійно, дотримуйтесь правил монтажу та вимоги інструкції виробника. Також не варто нехтувати правилами техніки безпеки.

Короткий опис статті: душові кабіни китай Щоб визначити, як зібрати душову кабіну своїми руками, у багатьох випадках достатньо вивчити інструкцію виробника. Проте, російські і китайські моделі як зібрати душову кабіну своїми руками

Джерело: Як зібрати душову кабіну: відео-інструкція правильного складання своїми руками

Також ви можете прочитати