Як зробити деревяні сходи на другий (2) поверх своїми руками

30.09.2015

Як побудувати дерев’яні сходи на другий поверх – технологія виготовлення – схема і відео

Сучасні приватні заміські будинки ростуть як гриби, а вірніше як сосни або навіть секвої.

Сьогодні не рідкість дачні будинки в два, а то і в три поверхи. А ще є будинки з мансардою. Не кажучи вже про дворівневих квартирах. Для того, щоб піднятися вгору сходів необхідна або ліфт. Останнє, це звичайно, пустощі, хоча має місце бути. Ми ж поговоримо про те, як зробити дерев’яні сходи своїми силами.

Можна припустити, що це не так вже складно, але насправді така робота має свої тонкощі і вимагає знання справи. Адже потрібна не будь-які сходи, а таку споруду, яка буде красивим, міцним і настільки безпечним, щоб його можна було спокійно експлуатувати досить довго.

Сходи для заміського будинку, дачі або котеджу часто роблять з дерева. Правильний вибір міцної деревини є гарантією того, що сходи простоїть довго. Разом з тим, важливе значення має екологічна складова.

Види і типи конструкцій сходів для приватного будинку

Вибір сходів найчастіше обмежений рамками наявного простору для її пристрою, і звичайно ж бюджету. Але, керуватися краще зручністю розташування та естетичними уподобаннями. Серед існуючих конструкцій дерев’яних сходів найпоширенішими є маршові і гвинтові.

Гвинтові сходи

Як зробити деревяні сходи на другий (2) поверх своїми руками
Гвинтові дерев’яні сходи Варіант зручний коли простір обмежений. Такі сходи можна розмістити на п’ятачку в 1,5 метра. Щоправда використовувати її можна лише для переміщення вгору або вниз однієї людини. Підняти щось великогабаритне, н-р, меблі, вже не вийде. Крім того, дерев’яні гвинтові сходи має складну конструкцію, і її будівництво, вимагає більше роботи.

Разом з тим, доводиться враховувати безліч нюансів: перевірити конструкцію на міцність, в першу чергу, повинні бути надійними несучі стійки. Складність конструкції пов’язана з тим, що основні деталі доводиться розраховувати з урахуванням всіх особливостей конструкції.

З такою роботою краще впораються досвідчені фахівці. Без особливих навичок та інструменту зробити своїми руками важко.

Маршові сходи

Дерев’яні сходи для будинку можуть бути одномаршові, двохмаршеві, трехмаршевыми і многомаршевимі (кожна з них використовується в певних умовах, які залежать від поверховості та площі будівлі).

Маршові сходи за своєю спрямованістю поділяються на прямі і поворотні. Можуть розташовуватися уздовж стіни або як самостійна конструкція посередині кімнати.

Варто відзначити, що пристрій прямий сходів передбачає наявність достатнього вільного простору, так як займає багато місця. В цілому, цей тип конструкції є значно простішим в плані самостійної реалізації порівняно з гвинтовим варіантом.

Якщо кількість східців більше 10, сходи рекомендується розділити на дві частини, з’єднавши їх між собою проміжним майданчиком. При необхідності економії простору (це залежить від особливостей приміщення) від проміжної площадки сходи може йти вгору з поворотом, так звана сходи з поворотними східцями (трапецієподібні східці, які ще називають забіжними).

Сходи з поворотом на 90 градусів, називається четвертьоборотная. Напівперевертня сходи має кут повороту на 180 градусів.

Коли поворот складає 360 градусів, то це вже варіант кругової або гвинтових сходів. Хоча, в принципі, це звичайна маршеві сходи з забіжними ступенями і поворотом на * градусів.

Комбіновані сходи

Як зробити деревяні сходи на другий (2) поверх своїми руками
Види дерев’яних сходів В залежності від планування і проекту будинку можливе влаштування комбінованої сходової конструкції, яка буде складатися з двох або декількох типів сходів. Приміром, маршові сходи на певному відтинку доповнюється гвинтовим елементом з опорою на тятивах або косоурах. Звичайно, така конструкція досить складна і вимагає точних розрахунків.

Перш ніж вибрати ту або іншу конструкцію, слід тверезо оцінити свої можливості. Краще нехай буде більш проста пряма сходи, але надійна і з якісних матеріалів, ніж хитромудра гвинтова або комбінована, на будівництво якої може не вистачити коштів або сил.

Ну і звичайно, визначальне значення має простір, щоб потім не виявилося, що сходи відніме більшу половину будинку.

Почніть з вимірів і розрахунків. Намалюйте креслення або замовте у фахівців. Навіть можна створити 3D модель майбутньої сходи і наочно побачити розташування саме у вашій плануванні.

Міжповерхові дерев’яні сходи — підбір комплектуючих і несучих елементів

Як зробити деревяні сходи на другий (2) поверх своїми руками
Виготовлення дерев’яних сходів Можливо, що створювана сходи виявиться першим вашим досвідом, тоді найкращим вибором буде пряма сходи.

Цей варіант простий у виготовленні, його установка і монтаж також не дуже складні, а отриманий результат буде відповідати всім основним вимогам по міцності, зручності і довговічності.

Виготовлення сходів з дерева своїми руками можливо при наявності відповідних інструментів і якісного матеріалу. Буде потрібно:

 • Бруски для сходинок, товщина яких повинна бути не менше 40 мм
 • Дошки приблизно такої ж ширини і розміру передбаченого проектом
 • Балки для проступи 30-40 мм
 • Балки для підсходинки не менше 30 мм
 • Брус для косоурів або тятиви 50х250 мм
 • Поручні, поручні і балясини можна зробити самостійно, але краще купити готові
 • Для кріплення використовуються шурупи з нержавіючої сталі

На малюнках нижче представлені креслення дерев’яних сходів

Як зробити деревяні сходи на другий (2) поверх своїми руками

Монтаж дерев’яних сходів своїми руками:

 1. Як говорилося вище, попередньо потрібно продумати конструкцію, провести розрахунок кількості ступенів і визначити розміри сходів (ширина, довжина), можна скачати в інтернеті готовий креслення або ж зробити просту схему самостійно.
 • Стандартний марш можна побудувати з опорою сходинок на тятиви, які проходять з двох її сторін. Інший варіант кріплення передбачає опору ступенів на косоури, які являють собою балки, що знаходяться знизу сходинок.
 • Всі щаблі спочатку з’єднуються з тятивами, потім конструкція зміцнюється підтримують брусками, які розміщують під сходами на рівній відстані один від одного. При досить високому куті нахилу маршу необхідність в брусках відсутня, хоча для гарантії безпеки їх все ж бажано встановити
 • Низ і верх тятиви слід кріпити до стін, підлоги або стелі.
 • Експлуатаційні та декоративні якості дерев’яної драбини, її здатність протистояти вологості та інших впливів, наприклад, деревним шкідників значно підвищуються при її обробці спеціальним лаком, морилкою. Така сходи надовго не втратить свого первинного зовнішнього вигляду і надійності.

  Як зробити дерев’яні сходи своїми руками — відео інструкція

  Короткий опис статті: сходи для дачі Технологія виготовлення дерев’яних сходів на 2-й поверх. Які бувають види, типи і конструкції сходів. Способи та поради самостійного пристрою. Складання та монтаж дерев’яних сходів Дерев’яні сходи на другий поверх своїми руками, монтаж, пристрій, міжповерхові дерев’яні сходи

  Джерело: Як зробити дерев’яні сходи на другий (2) поверх своїми руками – відео

  Також ви можете прочитати