Як зробити деревяну драбину своїми руками, покрокова інструкція

19.09.2015

Інструкція з виготовлення дерев’яної драбини своїми руками

Надійна і стійка стрем’янка нагоді не тільки під час будівництва або ремонту, але і після, при роботі в саду або городі, заміні лампочок і безлічі побутових моментів. Зараз все більш популярними стають металеві драбини, але якщо є дерев’яний брус. трохи часу і бажання попрацювати руками – дерев’яну драбину можна спорудити своїми руками.

Матеріали та інструменти

Щоб виготовити драбину, потрібно запастися:

 • брусом з сухої деревини, без тріщин і дефектів, перетином 5*3 см і загальною довжиною 13 м,
 • спицями з металу діаметром 6-8 мм і довжиною 9 м,
 • гайками і відповідними їм шайбами, саморізами по дереву,
 • гумовими набійками на ніжки (не обов’язково),
 • металевими пластинами для набірних шаф (4 шт.) з допомогою яких половинки драбини будуть з’єднуватися між собою,
 • товстим нейлоновим шнуром або металевим ланцюгом – 2 відрізка по 60 см,
 • столярний клей.

З інструментів потрібні пила або болгарка, стамеска, дриль, викрутка, наждачний папір або шліфувальна машинка, киянка або молоток, рулетка і маркер.

Як зробити деревяну драбину своїми руками, покрокова інструкція

Заготовки

Спершу потрібно напиляти брус на відрізки певної довжини:

 • 150 см – 4 шт.,
 • 57 см – 2 шт.,
 • 52 см – 2 шт.,
 • 47 см – 2 шт.,
 • 37 см – 2 шт.

Зручно відзначити маркером всі необхідні довжини на цілісному брусі, а потім напиляти заготовки. Кінці довгих заготовок закруглюють, з одного боку можна закріпити гумові насадки за допомогою шурупів. З ними ніжки не будуть ковзати на гладких поверхнях.

Відступають 10 см від кінця довгої заготовки, яка буде служити ніжкою сходи, і стамескою роблять поглиблення 5*2,5 см глибиною 2 див. Відступають від його краю 24 см і проробляють нове поглиблення для сходинок, і так далі. Всього їх повинно вийти 5 штук на кожному довгому брусі. Відразу ж під кожним поглибленням для ступенів просвердлюють отвір для спиці.

Кінці всіх ступенів зауживают стамескою з двох сторін так, щоб вони могли входити в призначене для них отвори. Відповідно, довжина такого звужений кінця повинна бути 2 див. Крім того торці трохи скошуються (на 3-4 мм), так як сходи звужується догори, а стояти ступені повинні щільно.

Всі заготовки потрібно зашліфувати, а, при можливості, просочити антисептиком.

Як зробити деревяну драбину своїми руками, покрокова інструкція

Збірка драбини

Коли всі деталі готові, торці сходинок промащуються столярним клеєм, сходи вставляються в опори і забиваються киянкою або молотком. Під ступені вставляються спиці і фіксуються з двох сторін гайками з болтами.

пластин, якими буде з’єднуватися драбина, зрізають виступаючі вушка і просвердлюють дірку посередині широкої частини. Кожні дві пластини через ці отвори з’єднуються гайкою. Також в пластинах просвердлюються отвори під кріплення до драбини, для цього їх краще прикласти до опор і намітити майбутнє розташування гайок. Механізм з пластин закріплюється у верхній частині кожної з ніжок.

Щоб частині драбини не роз’їжджалися, їх скріплюють нейлоновим шнуром або ланцюгом, фіксуючи кінці на однаковій висоті на стійках за допомогою гайки і болти. Якщо вже дерев’яна драбина збирається своїми руками, можна зробити її трохи зручніше, прикріпивши, наприклад, у верхній частині гачки, на які можна повісити відро. Також можна саморізами закріпити відрізки від сантехнічної труби діаметром 50 см заввишки 10-12 см, в них зручно складати великий інструмент.

Короткий опис статті: сходи драбини Докладна інструкція з виготовлення дерев’яної драбини своїми руками — необхідні матеріали, інструменти, креслення і опис процесу виготовлення

Джерело: Як зробити дерев’яну драбину своїми руками — покрокова інструкція

Також ви можете прочитати