Як зробити сауну в приватному будинку, проекти будинків з сауною

03.10.2015

Проекти і планування приватних будинків з сауною

Багато людей знайомі з оздоровчими і розслаблюючими властивостями сауни. Лазня або сауна потрібні в кожному будинку, елементарно в силу особливостей нашого клімату. Часті дощі восени, сильні морози в зимовий час року, різкі температурні перепади – все це може в значній мірі підкосити здоров’я і імунітет будь-якої людини. Сауна, в свою чергу, може стати відмінною профілактикою не тільки простудних захворювань, але і поганого настрою і осінньої хандри. На фото можете подивитися приклади саун, обладнаних у приватних заміських будинках.

Як зробити сауну в приватному будинку, проекти будинків з сауною

На сьогоднішній день сауна в будинку – це не тільки модно і зручно, але й досить доступно, так як облаштувати її можна своїми власними силами. При цьому, природно, виникає питання: навіщо облаштовувати сауну у самому будинку, а не в окремому приміщенні? Мабуть, найвагомішою причиною стане елементарне зручність, адже сауна, розташована прямо в будинку, буде легко доступна для вас коли завгодно, незалежно від погоди і часу доби.

Види та планування сауни в будинку

Перш ніж розпочинати будівництво домашньої сауни, необхідно визначитися з місцем її розташування. Для цього підійде будь-яке приміщення, яке дозволяє забезпечити надійну вентиляцію і підвести всі комунікації.

Домашні сауни поділяються на три види:

  • Вбудовані,
  • Збірні,
  • Інфрачервоні.

Домашні сауни вбудованого типу, в більшості випадків, виготовляються за індивідуальними проектами з деревини різних порід. Під час монтажних робіт пам’ятайте про те, що неправильно встановлене обладнання може стати причиною короткого замикання в мережі і, як наслідок, пожежі.

Як зробити сауну в приватному будинку, проекти будинків з сауною

домашня сауна вбудованого типу

Збірні сауни відрізняються один від одного за типом конструкцій, розмірів і застосовуваних видів обробки. Монтаж таких парилень не представляє ніякої складності, тому ви можете зібрати або розібрати конструкцію в будь-який момент, коли це буде потрібно. Збірні сауни діляться на два типи:

При виготовленні перших використовуються стельові і стінні секції, а при виготовленні друге – деревина, яка є повністю екологічно чистим матеріалом.

конструкція пристрою збірно-щитовий сауни

Інфрачервоний парилки являють собою конструкції, в яких тіло прогрівається за рахунок інфрачервоних хвиль. Як правило, зовні оформляються за допомогою деревини, а зсередини оснащуються інфрачервоними нагрівачами з кераміки.

Як зробити сауну в приватному будинку, проекти будинків з сауною

інфрачервона сауна

На сьогоднішній день домашні сауни стають все популярнішими, знаходячи своє застосування, як в приватних котеджах, так і в міських квартирах. За словами фахівців, фінську лазню можна облаштувати прямо у ванній кімнаті, якщо це дозволяє площа приміщення.

Одним з найбільш зручних місць для парилки є підвал. але в цьому випадку потрібно забезпечення надійної тепло — і гідроізоляції.

В ідеалі під облаштування сауни слід відвести окреме приміщення з гарною ізоляцією і вентиляцією, краще всього на першому поверсі. Площа повинна складати близько 10-12 кв. м. яких цілком достатньо для комфорту. Крім цього, розміщувати фінську баню рекомендується в максимальній близькості від зовнішніх стін, що забезпечить ще більш ефективну вентиляцію. Одним з головних умов якісного функціонування лазні є добре злагоджена система каналізації .

Як зробити сауну в приватному будинку, проекти будинків з сауною

приклад планування одноповерхового будинку з сауною

Планування домашньої сауни включає в себе мийну, парну і санвузол. Приміщення парної займає приблизно 4-6кв.м. Ці розміри найбільш придатні для якісного збереження тепла, завдяки чому немає необхідності використовувати додаткові заходи по обігріву кімнати. У тому випадку, якщо приміщення сауни буде опалюватися за допомогою дров’яної печі, то для неї буде потрібно додатковий простір і влаштування димоходу (тому найчастіше використовуються електричні печі).

Як зробити сауну в приватному будинку, проекти будинків з сауною

планування сауни 5х6

Передбанник для сауни, які з будинком знаходиться під спільним дахом, в більшості випадків не потрібний. Вхід традиційно розташовується в житловому приміщенні, іноді з боку тераси. У такому випадку двері повинні бути з надійної теплоізоляції й герметизацією.

Як зробити сауну в приватному будинку, проекти будинків з сауною

приклад планування невеликий простий сауни в будинку розміром 3х4

Під час установки кабіни слід дотримуватися додаткових заходів безпеки, які полягають у забезпеченні додаткового вентильованого простору між кабіною і стіною будинку. Обов’язковою умовою є створення якісних систем каналізації, вентиляції. тепло — і пароізоляції, а також неухильне дотримання усіх правил пожежної безпеки.

Найбільша увага приділяється питанням проведення електропроводки. так як приміщення з високою вологістю представляють у цьому плані деяку небезпеку. З цієї причини проведення монтажних робіт краще все-таки довірити фахівцеві.

Як зробити сауну в приватному будинку, проекти будинків з сауною

Будівництво сауни в будинку

В першу чергу необхідно визначити обсяг сауни, від якого буде залежати потужність печі і обсяг парної. Крім цього, слід вирішити питання опалення (електричне або дров’яна піч).

Не забувайте про якісне утеплення приміщення, при цьому використовувані матеріали повинні бути екологічно чистими. Для вирішення питання забезпечення вентиляції, можна зробити витяжний отвір у стелі, а на підлозі – входить. Щоб тепле повітря не виходив з приміщення, необхідна система для перекривання засувок.

Як зробити сауну в приватному будинку, проекти будинків з сауною

схема пристрою вентиляції в сауні

Потім слід подумати про обробку стін, підлоги і стелі приміщення. Меблі для сауни можна виготовити самостійно або замовити в магазині (підійде тільки дерев’яна). При обробці стін, як правило, використовують дерев’яну вагонку. У тому випадку, якщо електропроводка не здатна витримати великі навантаження, необхідно звернутися до фахівця, який вирішить це питання.

Проекти будинків з сауною
Проект невеликого будинку з сауною

Для невеликої сім’ї ідеально підійде проект будинку з цокольним поверхом. загальна площа якого складає 364 кв. м. Площа самої забудови становить 145 кв. м. а житлова площа – 151 кв. м.

Головний вхід веде в коридор, звідки можна потрапити в передпокій, а звідти у всі інші приміщення першого поверху.

Короткий опис статті: душова кабіна з сауною Як зробити і побудувати сауну в приватному житловому будинку, проекти і планування одноповерхових і двоповерхових заміських будинків з сауною. будинок з сауною проект одноповерховий двоповерховий зробити приватний заміський

Джерело: Як зробити сауну в приватному будинку — проекти будинків з сауною

Також ви можете прочитати