Як зробити сходи на дачі, виготовлення сходів для дачі

06.10.2016

Як зробити сходи на дачі

Як зробити сходи на дачі, виготовлення сходів для дачі

Сходи на дачі – це конструкція, яка повинна відповідати характеристикам: недорого, зручно, надійно і безпечно. Довговічність і гарний зовнішній вигляд конструкції – не принципове, але бажане доповнення до стильному інтер’єру заміських апартаментів. Тому перед тим, як зробити сходи на дачі своїми руками, рекомендується ознайомитися з бюджетними і перевіреними рішеннями по облаштуванню сполучення між поверхами.

Типи сходів

Як зробити сходи на дачі, виготовлення сходів для дачі

Головне при виборі конструктивного рішення – визначити площу, яку можна виділити для пристрою конструкції, врахувати призначення приміщень, висоту першого поверху, максимальне навантаження. Основних типів сходів два:

 1. Маршові (1-3 або многомаршевие) можуть бути поворотними, так і прямими.
 2. Гвинтові (еліптичні, спіральні, циркульна) складаються з розташованих по радіусу забіжних ступенів.

Важливі відмінності двох типів:

 • можливість переносити об’ємні або важкі вантажі (по гвинтовій — не можна);
 • складність виготовлення сходів для дачі: гвинтова – складна, маршова — проста;
 • економія місця (гвинтові займає небагато місця, маршова – в залежності від конструкції).

Якщо місце обмежене, то підійдуть варіанти сходів для дачі з високими і вузькими сходами. Недостатній комфорт переміщення між поверхами буде компенсуватися скромним бюджетом. Більш зручна конструкція з низькими і широкими сходинками займе багато місця і є більш дорогим варіантом облаштування сполучення між поверхами.

Популярні варіанти сходів

Як зробити сходи на дачі, виготовлення сходів для дачі

Для того щоб визначити оптимальний баланс комфорту, вартості і конструктивних можливостей (площа, висота приміщень), необхідно розглянути декілька популярних варіантів:

 1. П-подібна зі ступенями трикутної форми підійде для обмеженого простору. Комфортний варіант такої конструкції передбачає ширину маршу від 800 мм і кут підйому від 45?.
 2. L-подібна двухмаршеві конструкція з поворотом 90? займе небагато місця, в порівнянні з прямою моделлю, але дозволить розрахувати однакову висоту ступенів для зручного переміщення.
 3. Монолітна бетонна – відмінне рішення для тих, хто не обмежений у площі і має намір влаштувати безпечну, міцну конструкцію з тривалим терміном експлуатації.
 4. Горищні, мансардний і підвальна не потребують особливого декорі і, як правило, рідше експлуатується. Тому для таких приміщень рекомендуються спрощені варіанти з можливістю прибрати сходи в футляр — корпусний ящик.
 5. Прямі одномаршові (між стінами, в кутку чи вздовж бокової стіни) – це дешеві сходи для дачі з різноманітними варіантами геометричного побудови. Такі сходи легко виготовити, конструкція зручна і міцна, але має недолік – займає значну площу.
 6. Гвинтові підійде для замкнутого простору, хоча відрізняється недостатнім комфортом для мешканців: швидке стомлення, коливання при пересуванні.

Модні експериментальні варіанти функціональних конструкцій по нерівному радіусу (трикутник, овал, S-подібні), пелюсткові (асиметрії, «качиний крок») або ламані (криволінійні, Z-образні) в заміських апартаментах влаштовують рідко. Небажані з точки зору травмобезопасності авангардні моделі приставних драбин на роликах і вигнуті химерні конструкції.

Особливості вибору конструктивного виконання

Як зробити сходи на дачі, виготовлення сходів для дачі

Для того, щоб сходи не тільки відповідала стильовими уподобаннями, але і була оптимальною конструкцією, яку можна втілити технічно, необхідно врахувати варіанти виконання:

 • Маршові моделі можуть бути виготовлені як з тятивами, так і на косоурах – балках, розташованих під сходами. Найпростіший варіант – прямий зубчастий косоур, на який накладають щаблі.
 • Для забезпечення гарної звукоізоляції можна кріпити драбину до стіни або на болтах (больцах) – встановити сталеві поперечини всередині ступенів і закріпити до стіни і поручня. Якщо планується виготовити дерев’яні сходи для дачі, то конструкція на больцах – відмінне рішення, так як відсутні з’єднання дерев’яних частин і, відповідно, скрип.
 • Гвинтові моделі відрізняються центральною стійкою, на яку припадає основне навантаження, можна зробити сходи з несучими тятивами, з прозорим порожнистим стовпом або на больцах. Практичною конструкцією визнані моделі з центральною стійкою, до якої кріплять щаблі, а варіанти без подступенков, хоча візуально розширять простір, але не захистять від сміття та повалених зверху предметів.

Сходи на дачу можна побудувати і з металу, і з дерева. Перевага дерев’яних конструкцій з хвойних порід – довговічність, міцність, гарний вид, легка обробка і красивий декор при використанні лакофарбової продукції. Для того щоб конструкція була не тільки зручною, але і травмозахисною, необхідно обладнати сходи надійними поручнями висотою від 90 см, дотримуватися рекомендовану проступ від 25 см і висоту підсходинки до 20 см.

Основні етапи монтажу сходів

Як зробити сходи на дачі, виготовлення сходів для дачі

Для новачків у сходовому справі фахівці рекомендують вивчити як побудувати сходи на дачі на косоурах з деревини. Першим етапом є проектування – проведення розрахунків і складання креслень. Рекомендована висота ступенів – 140-170 мм, тому визначити їх кількість просто: висоту всієї конструкції розділити на обрану висоту.

Для визначення комфортної ширини сходів необхідно врахувати оптимальні розміри (29-30 см), виступ (3-4 см) і висоту подступенка (вище подступенка – вже щабель). Основні етапи монтажу:

 • Підготувати косоури: виготовити лекало, взяти соснову дошку товщиною 40 мм, нанести розмітку і випиляти.

Як зробити сходи на дачі, виготовлення сходів для дачі

 • Виконати монтаж конструкції на другий поверх.
 • Закріпити сходинки до косоурів за допомогою довгих цвяхів, саморізів або зробити конструкцію з кобылками: вирізати пази в кобылке і косоуре і завести шканты.
 • Прикрутити до східців балясини і встановити перила.
 • Нанести захисний шар лаку.
 • Якщо вибрано гвинтова конструкція, то для дачі рекомендується виготовити найпростішу – стійку з закріпленими щаблями з урахуванням розвороту сходи 360. У такій конструкції ступені вузькою стороною кріпляться до стійки, а широкою – до тятиві. Рекомендовані розміри ступенів: широка частина до 40 см, вузька – 20 см, довжина – в межах 80 див. Основні етапи монтажу гвинтових сходів:

  1. Закріпити стійку з дерев’яного стовпа або металевої труби з використанням анкерів або забетонувати в підлозі на розтяжках.
  2. Одягнути на стійку послідовно дерев’яну втулку, металеву шайбу та сходинку. Оптимальна відстань між східцями – 150-200 мм, при цьому остання повинна бути врівень з підлогою. Для кріплення щаблів необхідно висвердлити отвори в стійці.
  3. Зібрати сходи: закріпити проступи, втулки і, після монтажу всіх елементів, — розгорнути віялом.
  4. Закріпити сходи на тятиві.

  Останній етап монтажу конструкції міжповерхових – оздоблення. Для дерев’яних сходів кращими визнані паркетні лаки: напівматові, матові. Красиво і вишукано виглядають огорожі із сплавів металу, різних порід деревини або декоративного каменю. Для любителів оригінальних інтер’єрів дизайнери рекомендують експериментувати з комбінаціями матеріалів обробки на свій смак.

  Короткий опис статті: сходи для дачі Тому перед тим, як зробити сходи на дачі своїми руками, рекомендується ознайомитися з бюджетними і перевіреними рішеннями по облаштуванню як зробити сходи на дачі,виготовлення сходів для дачі

  Джерело: Як зробити сходи на дачі — виготовлення сходів для дачі

  Також ви можете прочитати