Яку душову кабіну вибрати: поради експертів

28.09.2015

Поради щодо вибору душових кабін

Яку душову кабіну вибрати: поради експертів
На даний момент душові кабіни перестали бути предметом розкоші. Перше питання, що виникає при виборі душової кабіни або ванни – що буде функціональний і більш необхідні. Незамінними за рівнем практичності для інвалідів і літніх людей будуть саме душові бокси. Вони позбавлять від необхідності перелазити через високі й незручні борту ванни. А плоскі піддони, які також можуть бути вмонтовані в підлогу стануть ідеальним рішенням для людей з обмеженням рухового апарату. Для тих, хто планує облаштувати свою ванну кімнату в сучасному і ергономічному стилі, а також шанувальникам класичного душа, безумовно, душові кабіни стануть найбільш вигідним і комфортним варіантом.

Як правильно вибрати душову кабіну. Види душових кабінок ^

З-за величезного різноманіття асортименту, буває досить складно вибрати те пристрій, який підійде на 100%. Спробуємо розібратися в тому, яку душову кабіну краще вибрати. Відгуки про різних варіантах зводяться до трьох основним критеріям:

 • Душові кабіни без гідромасажу
 • Душові кабіни з гідромасажем
 • Душові кабіни, сауни

Стандартна душова кабіна без гідромасажу являє собою кутовий сантехнічне пристрій відкритого типу, огороджене двома власними стінками (дивіться на фото нижче).

Яку душову кабіну вибрати: поради експертів

Дві інші її стінки замінюються кутом ванної кімнати. Підстава і стіни під піддон такої кабіни необхідно добре вирівняні і підготувати. Вона включає в себе лійку і змішувач. Дах у таких кабінок не передбачена. Стандартні розміри 80Х80 см, але зазвичай цього буває недостатньо, і підходить для ванних кімнат з маленьким простором. Для того, щоб душова кабіна гармонійно вписувалася в інтер’єр, можна вибрати матеріал, з якого будуть зроблені дверцят, стінки і піддон. В основному самий економічний варіант – це полістирол, але більш дороге скло з часом не помутніє і розлучення буде видалити набагато простіше. Скло представлено в матовому, тонованому і візерунчастому варіанті.

При виборі піддону потрібно виходити з індивідуальних особливостей покупця. зокрема, що стосується піддонів душових кабін:

 • Чавунні піддони міцні і довговічні, але для того, щоб прогрітися основи, потрібно перед прийняттям душу на деякий час включити гарячу воду.
 • Акрилові піддони швидко нагріваються, легко чистяться і зашліфовують при виникненні подряпин або відколів. Але при великій вазі людини прогинаються і можуть тріснути.
 • Сталеві піддони також як і чавунні дуже надійні і практичні. Єдиний мінус – це досить високий рівень шуму при купанні.
 • Стійкі та екологічні керамічні піддони досить крихкі, якщо ненавмисно упустити на нього щось важке, то тріщин уникнути не вдасться.

Тому найбільш прийнятним варіантом є штучний мармур. Він підступний, найменше піддається зносу, а чистити його легко і швидко. Однак, він є найдорожчим матеріалом з перерахованих вище.

Душові кабіни з гідромасажем завойовують все більше і більше прихильників. Вибравши таку кабіну, покупець набуває особистого масажиста. Це душові кабіни закритого типу з чотирма стінками, власним піддоном і дахом. Дія такого пристрою полягає в установці панелей з форсунками, виступами, спинками і сидіннями для комфортного розміщення всередині. Розміри бувають різні, але менше ніж 80х80 см не варто шукати, так як місця в таких маленьких донечок практично немає. Гідромасаж дозволить розслабитися, зняти стрес і оздоровити весь організм в цілому.

Яку душову кабіну вибрати: поради експертів

Він буває горизонтальним і вертикальним. Головною відмінністю цих двох видів є розташування форсунок. У горизонтальному положенні вони знаходяться в підлозі і стінах. У вертикальному – на одній із стінок встановлюється панель з двома рядами форсунок. Вони можуть бути переміщені на різну відстань для масажу тих чи інших частин тіла (плечі, спина, шия, ступні). Щоб врахувати всі анатомічні особливості тіла душові кабіни комплектуються поворотними форсунками, які коригуються за бажанням. До функцій гідромасажу належать режими «біжучої хвилі», «драбинка», «перехресний вогонь» при яких форсунки включаються та зосереджується в певному порядку. При виборі таких душових кабін потрібно проаналізувати напір води, так як гідромасаж буде абсолютно марний, якщо її тиск менше 2-х атмосфер.

Деякі гідромасажні кабіни забезпечують інфрачервоним пристроєм, який використовується як обігрів. Таке випромінювання благотворно впливає на організм і огортає тіло приємним теплом.

Душові кабіни, сауни оснащуються спеціальними парогенераторами. Вони нагрівають воду до необхідної температури. Розігрітий до 50 градусів пара пускається в кабіну, тим самим створюється ефект лазні. У дорогих моделях температура може регулюватися. При плануванні установки такої душової кабіни потрібно передбачити введення у ванну кімнату додаткової проводки потужністю до 5 кВт. Необхідно дізнатися, де в душовій кабіні вбудований парогенератор, щоб не отримати опік від викиду гарячого конденсату. У більш дорогих варіантах кабін-саун передбачені додаткові функції, такі як:

 • Додаткова світлодіодне підсвічування
 • Таймери подачі і температури води і пари
 • Система регенерації та очищення води
 • Оснащення вентилятором
 • Полички для банного приладдя
 • Аксесуари типу вбудованого радіо, масажера для ніг, бездротового телефону з гучним зв’язком

Виробники душових кабін ^

Душові кабіни з Європи вважаються найбільш якісними і затребуваними в порівнянні з їх китайськими побратимами. Німецькі та італійські бокси відрізняються не тільки практичністю, але й більшою дорожнечею. Причому такі марки як Aqualux і Appolo лише проектуються в Італії, а збираються в Китаї. Німецькі бренди Hansgrohe і Hoesch ще близько століття тому почали виробництво сантехніки та обладнання, тому таким компаніям можна довіряти. Отже, якою фірми краще вибрати душову кабіну?

Основні торгові марки Італії – це:

Вони не дешеві і є представниками люкс-сегменту.

Німецькі бренди:

Ідеальне поєднання якості, ціни і довговічності.

Чисто китайські фірми-виробники кабін:

За кількістю негативних відгуків по збірці і роботі систем душових кабін китайські моделі зібрали абсолютна більшість. Але варто сказати про порівняно низькій ціні при більшій функціональності. Головне не натрапити на підробку, оскільки дешеві душові кабіни часом бувають простими підробками.

На європейському ринку вигідно виділяється південно-корейська Niagara, а на російському – фінська Ido і польська Ravak.

Яку душову кабіну вибрати: поради експертів

Вітчизняні виробники також не залишилися в стороні від сегмента душових кабін і на даний момент представлені такими брендами:

 • Bandhours – спеціалізується на виготовленні різних видів душових кабін. Знаходиться в р. Іваново.
 • Akrilan – виробництво акрилових ванн і душових кабін.
 • Радомир – одна з перших компаній на ринку виробників сантехнічних пристроїв. Відмінною особливістю є якісна збірка, інноваційні розробки та прийнятні ціни.
 • Акватика
 • Aquarelle
 • Indeo

Рекомендації по вибору та використанню душових кабін ^

Вибирати краще кабіни з аксесуарами і прикрасами, які під дією постійної вологості не почнуть іржавіти або окислюватись. У уникнення трудомісткою чищення кутів, зазорів, виступів, ніш і поглиблень потрібно, по можливості, виключити наявність даних елементів. Засмічення швів не має кабіна з целікова стінкою зі скла або акрилу, також перевагою буде краща гідроізоляція. Необхідно подбає і про додатковій системі очищення води, якщо в ній досить багато вапна для засмічення форсунок. З цієї ж причини краще вибрати матове або безбарвне скло, так як на тонованому наліт буде більш помітний. Зовнішній вигляд кабіни стане брудним і не привабливим, а прибирання стане постійною. Наочно побачити, як вибрати душову кабіну можна на відео.

Короткий опис статті: душові кабіни китай

Джерело: Яку душову кабіну вибрати: поради експертів

Також ви можете прочитати