Європа проти Китаю: які душові кабіни краще?

06.10.2016

Європа проти Китаю: які душові кабіни краще?

Сьогоднішній асортимент душових кабін неймовірно багатий. Вже давно вони не вважаються розкішшю, а багато хто сприймають душові кабіни як предмети першої необхідності. В той же час широкий вибір породжує масу питань. Наприклад, яку кабіну вибрати — європейську чи китайську?

На сьогоднішній день італійські, фінські, німецькі і т. д. кабіни сусідять з більш дешевими аналогами з Піднебесної. У той же час в стереотип щодо китайської продукції дуже сильний в суспільній свідомості. Постараємося розібратися в цьому нелегкому питанні і порівняти схід із заходом.

Ім’я коштує грошей

Європейські виробники сантехніки давно і міцно зарекомендували себе на ринку. Janussi, Teuco, IDO та ін. славляться своїми душовими кабінами, їх дизайном та високою якістю. Таке обладнання для душу продумано до дрібниць, виконано витончено і точно, а головне — служить дуже довго без єдиної поломки. Італійська сантехніка, звичайно ж, відповідає рівням преміум і суперпреміум класу. Італійці визначають розвиток світової сантехнічної індустрії. Вони задають темп і диктують моду у виробництві душових кабін. Світ рівняється на італійський дизайн і матеріали.

Звичайно ж, така техніка по кишені далеко не всім. Душові кабіни італійського виробництва прикрашають пентхауси і розкішні вілли.

Фіни більш демократичні, але не поступаються в якості. Душові кабіни від компанії IDO коштують від 65 тисяч рублів, у той час як найдешевша і економічна кабіна від Janussi обійдеться в 110 тисяч. При цьому ціновий «стеля» прямує в нескінченність.

Варто сказати і про комплектації європейських кабін. В Європі установка душових кабін з глибоким піддонів та душових боксів не користується великою популярністю. Вода в західних країнах обходиться дорого, а тому там прийнято приймати душ швидко. Відповідно, європейські компанії, що виробляють душові кабіни, пропонують покупцеві великий вибір кабін з низькими піддонами і лійками, смешивающими воду і повітря. Ця функція називається тропічним душем. Таке обладнання допомагає істотно скоротити витрату води.

Демократія по-китайськи

А тепер подивимося на ситуацію з азіатської сторони. За ціною однієї європейської душової кабіни ми можемо придбати не один, а два душових боксу, суміщених з ванною і оснащених усіма необхідними функціями по класу «стандарт». Розміри таких боксів будуть варіюватися від 1500 до 1700 мм в довжину і від 850 до 880 мм в ширину. При цьому зверху вони будуть закриті акрилової дахом. Приміром, під такі характеристики підходять моделі AumeiaF910 і TimoT-1150. Вартість такого китайського душа починається від 25 000 рублів.

Таким чином повністю укомплектована китайська душова кабіна обійдеться значно дешевше ніж найпростіша кабін з Європи. Якщо згадати про найпростіших кабінах з Піднебесної, то ми зіткнемося з символічними цінами. «Економ-клас» душового обладнання з Азії коштує від 10 000 рублів. Цим скористалися оздоровчі та навчальні заклади, а так само багато шанувальників дачного відпочинку. Як видно з усього вищесказаного, різниця у вартості між європейськими та азіатськими душовими кабінами просто величезна.

Акрил і в Китаї акрил

Конструкція і монтаж душової кабіни будь-якої моделі приблизно однакові. Конструкція включає в себе профіль, піддон, стінки і двері кабіни.

І в Європі, і в Азії ці елементи виготовляються з сучасних міцних матеріалів. Для піддонів китайських кабін економ-класу використовується акрилонитрилбутадиеновый пластик або, простіше, пластик ABS. Даному матеріалу знайшлося застосування в різних сферах промисловості. Він відрізняється міцністю, зносостійкістю і, в той же час еластичністю. У комплектацію китайських кабін приемиум-класу входять піддони з цього санітарного акрилу, який ні в чому не поступається еталону — англійської акрилу фірми Lucite.

В іншому відмінностей так само небагато. І в китайських і європейських кабінах для виготовлення профілю використовується алюміній, а для дверей і стінок — загартоване скло. Про різницю в цінах ми говорили вище. Виходить, що більш дешевий китайський аналог створюється з тих же матеріалів, що і еталонні європейські душові кабіни.

Підведемо підсумки

Більшість душових кабін, представлених на російському ринку, вироблено в Китаї. Але ця ситуація характерна не тільки для нашої країни. Душові кабіни з Піднебесної завоювали велику популярність у європейських країнах — Німеччині. Великобританії та навіть Італії, успішно конкуруючи з більш дорогою італійською сантехнікою. Китайські душові кабіни не поступаються європейським аналогам за якістю матеріалів, в той же час поєднання комплектації та вартості такого обладнання робить їх не просто конкурентоспроможними. За цими показниками азіатські душові кабіни виграють у європейців. Експерти вважають, що при такому положенні справ майбутнє ринку залишається за китайськими душовими кабінами.

Європа проти Китаю: які душові кабіни краще?
Європа проти Китаю: які душові кабіни краще?

Короткий опис статті: душові кабіни китай Європа проти Китаю: які душові кабіни краще? Європа проти Китаю: які душові кабіни краще?

Джерело: Європа проти Китаю: які душові кабіни краще?

Також ви можете прочитати