Залізні сходи в підвал своїми руками: фото, відео уроки

27.09.2015

Залізні сходи в підвал

Залізні сходи в підвал своїми руками: фото, відео уроки

Дизайн сходів у підвал

Сходи являє собою не тільки споруда інженерного характеру, але також повинна поєднуватися з різними архітектурними особливостями приміщення.

Конструкція на косоурах

Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великими коштами, то таку конструкцію можна спорудити своїми руками, як показано на відео. Пристрій можна спорудити з профільних балок з металу і вона буде набагато краще, ніж важка бетонна конструкція.

Залізні сходи в підвал своїми руками: фото, відео уроки

Сходи з люком

Залізну сходи в підвал можна виготовити на косоурах:

 • проступи необхідно буде встановити на кронштейни з металу, які є зварною конструкцією, виготовленою з металевих профілів або сталевих смуг;
 • прикріпити кронштейни до косоуру можна за допомогою дугового зварювання;
 • для того, щоб можна було закріпити дерев’яну проступ своїми руками до кронштейна необхідно прикріпити сталеву смугу з отвором або куточок;
 • останнім етапом буде встановлення перил, які можна прикріпити до проступям.
 • основою для залізної сходи в підвал може послужити і лише один косоур, як показано на фото. В даному випадку потрібно буде виготовити такі кронштейни, щоб їх параметри забезпечували міцність і надійність ступінчастих кріплень, як видно на фото.

Обробка косоурів

Залізні сходи в підвал своїми руками: фото, відео уроки

Пряма сходи

У разі спорудження залізної конструкції для підвалу необхідно подбати про те, щоб вони були оброблені додатковими протигрибковими і вологостійкими засобами. Для житлових будинків можна виготовити сходи на одному або на декількох косоурах. Щоб металеві косоури не були прикметні, їх необхідно приховати:

 1. Зробити це можна за допомогою штукатурки. Перед тим як приступити до процесу Залізні сходи в підвал своїми руками: фото, відео уроки
  штукатурення, косоури необхідно обернути сіткою з металу.
 2. Ще одним способом закриття косоурів буде застосування короба, зробленого з стружкової-деревних плит. Плити встановлюються на спеціальний дерев’яний каркас, покривати їх краще всього шпоном, але можна і обклеїти плівкою, яка буде мати текстуру, що нагадує натуральне дерево. Далі деякі частини залізної конструкції необхідно буде покрити лаком, щоб вся конструкція мала гарний вигляд і візуально виглядала легкою.

Основні правила роботи

Залізні сходи в підвал своїми руками: фото, відео уроки
Для виготовлення металевої конструкції необхідно знати наступні факти:

 • Так як пристрій з металу являє собою досить важку конструкцію, для її виготовлення будуть необхідні додаткові матеріали, такі як дерево, камінь, кераміка або скло. Будь-які сходи в підвал можна вміло виготовити незалежно від того, які додаткові матеріали будуть використовуватися.
 • Металевий профіль може значно скоротити час, який піде на монтаж сходової конструкції. Метал має достатньо пластичними властивостями і це дозволяє створювати дуже красиві вироби. У всі часи було дуже модно виконувати пристрій з кованого металу.Залізні сходи в підвал своїми руками: фото, відео уроки
 • Металеві конструкції можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми. Якщо ви хочете для виготовлення металевих сходів використовувати більш простий варіант, то вам будуть необхідні куточки, швеллерные балки і двотаври. З куточків потрібно буде зробити ступені, їх перетин має становити від 5 до 7,5 див. Далі ці куточки необхідно залити розчином з бетону. Після цього можна приступати до її покриттю засобами від корозії.
 • Для того, щоб виготовити сходи з металу, необхідний апарат для зварювання, а також потрібно вміти ним користуватися.
 • Першим етапом буде розмітка і нарізка металу, потім необхідно буде зварити з куточків рамки під сходи. Щаблі, які вийшли, треба буде забетонувати. Після цього можна переходити до установки косоурів. Виконані з металу куточки і сходи, потрібно приварити між собою.

Підведемо підсумки

Сходи в підвал в першу чергу повинна бути зручною і функціональною, а для цього краще вибрати метал.

Залізна конструкція, покрита спеціальним антикоразийным засобом, простоїть не один десяток років і не втратить своїх функціональних властивостей.

Короткий опис статті: сходи в підвал Інструкція по створенню залізної сходи в підвал. залізні сходи,підвал

Джерело: Залізні сходи в підвал своїми руками: фото, відео уроки

Також ви можете прочитати